A tým    28.08.2021   |    Tisková zpráva

TŘINEC PO PÁTÉ V SEZONĚ PROHRÁL A JE POSLEDNÍ, DOMA NESTAČIL NA LÍŠEŇ

Třinec – Fotbalisté Třince nestačili v 6. kole FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY Líšni a podlehli jí na domácím hřišti 0:2. Zápas rozhodl ve 22. minutě hostující Silný, druhou trefu přidal dvacet minut před koncem Kučera. Líšeň tak má druhou výhru v sezoně a v tabulce poskočila výš, Třinec naopak ze šesti zápasů po páté prohrál a je poslední.
SESTAVY
HASALÍK – HÝBL, BEDECS (59. FOLTYN), BA, SZEWIECZEK (59. JUŘENA) – ŠTEINHÜBEL, WEBER – OMASTA, BUNEŠ (82. PUCHEL), KANIA (59. JAVŮREK) – PETRÁŇ.
TRENÉR: MARTIN ZBONČÁK
VESELÝ – PAŠEK, JEŘÁBEK, ŠEVČÍK, LUTONSKÝ – KUČERA – STÁŇA (85. BEDNÁŘ), MÁLEK, MATOCHA (85. DEMETER), ROLINEK (90+3. ULBRICH) – SILNÝ (90. CHWASZCZ).
TRENÉR: LEOŠ KALVODA
ROZHODČÍ: HANOUSEK – MATOUŠEK, LÍKAŘ • STADION: STADION RUDOLFA LABAJE • DIVÁCI: 240

KOMENTÁŘ

Třinec po prohře v Prostějově odvolal trenéra Františka Straku. V zápase proti Líšni už vedl Slezany jako hlavní Martin Zbončák, který se na místo činu vrátil téměř po pěti letech.

Brňané chtěli napravit prohru v derby se Zbrojovkou aktivním výkonem, a to se jim také povedlo. Od úvodních minut byli častěji na míči a více v pozoru musel být brankář Hasalík. Ve 13. minutě povedenou akci zakončil Stáňa přihrávkou do levé části šestnáctky, kam zabíhal Rolinek, ale prudký pas usměrnil vedle odkryté brány.

Tlak Jihomoravanů s přibývajícími minutami sílil a ve 20. minutě musel do akce třinecký gólman, který vyrazil střelu Silného z pravé strany. O dvě minuty později už se Jan Silný radoval. Střelou z podobné pozice napálil míč do brány a Líšeň zaslouženě vedla 1:0.

Dobře pracovala také obrana Líšně, která Slezany do ničeho nepustila. Hosté ještě do přestávky zahodili dvě gólovky. Kučerova i Matochova střela neskončila v prostoru mezi třemi tyčemi.

Kdo očekával zlepšený domácí výkon po změně stran, byl zklamán. Třinečtí pokračovali v matném projevu z prvního dějství a za celé utkání nevystřelili na bránu Veselého. Přesto dvě příležitosti měli, ale to až později. V 57. minutě zakončil signál z přímého kopu střelou vedle brány Ševčík. Za dalších pět minut Juřenovu kolmici namířil mezi tři tyče Petráň, ale jeho ránu zablokoval skluzem líšeňský obránce.

Líšeňští mířili za druhým gólem. Matochovu střelu ještě zastavila branková konstrukce, ale v 70. minutě Málek zahrál rohový kop na zadní tyč, kde si počíhal na balón Jakub Kučera a nechytatelnou hlavičkou zvýšil na 2:0.

Třinečtí byli blízko gólu o tři minuty později, ale rozhodčí pro jejich akci neměl pochopení. Šteinhübel se snažil před šestnáctkou obejít vyběhnutého gólmana Veselého a ten jej srazil k zemi. Rozhodčí odpustil brankáři červenou kartu. To se nelíbilo domácímu Čelůstkovi, který protestoval proti posouzení zákroku a inkasoval žlutou kartu.

Brňané si závěr utkání pohlídali, soupeře nepustili do žádné šance a zaslouženě si ze Slezska odvezli tři body. Diváci opouštěli stadion zklamaní, protože nové koště lépe nezametlo.