dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně *

A tým    10.04.2021   |    MW11

Tři nejpříjemnější překvapení druhé nejvyšší soutěže? Dva kluby z Moravy a jeden zástupce východních Čech

z webu eFotbal.cz

Když nebudeme počítat vedoucí Hradec Králové, tak v právě probíhající sezoně Fortuna:národní ligy se favoritům a tradičním značkám příliš nedaří.

A pro důkazy zrovna nemusíme chodit dvakrát daleko - Viktoria Žižkov je až sedmá, Dukla osmá a Vysočina Jihlava dokonce až třináctá, s tím, že aktuálně se jí týká boj o záchranu, s čímž se nepočítalo ani před startem jara, natož na podzim.

Naopak příjemně překvapily zejména tři celky SK Líšeň, 1. SK Prostějov a MFK Chrudim, které jsou v tabulce seřazeny hned za východočeskými Votroky.

Koučem Milanem Valachovičem vedená Líšeň, která si naposledy na domácí půdě poradila s tápající Jihlavou, má stejně bodů jako lídr tabulky a pakliže by se jí o víkendu podařilo vyloupit i hřiště Vlašimi, pod Lízátky by se měli začít bát.

Počítat se musí i s Prostějovem, jenž dokázal na jaře položit na lopatky jak Viktorii Žižkov, tak Duklu a soubor trenéra Pavla Šustra se zdá být postrachem favoritů.

Třetím do party pak je Chrudim. Stratég Jaroslav Veselý má v kádru nejlepšího střelce soutěže Ladislava Mužíka (22), jenž přetavil dosavadních 15 startů v 10 přesných zásahů a má mírný náskok na nejbližší pronásledovatele - Málka, Matouška, Prekopa i Diviše. Zatím naposledy Chrudim bezpečně přejela poslední Vyšehrad a za pár dní si to rozdá se sousedem v tabulce, jímž je Ústí nad Labem, které má jen o bod méně.


3 nejpříjemnější překvapení této sezony F:NL

SK Líšeň (16 zápasů, 8 výher, 7 remíz, 1 prohra, 31 bodů, skóre 26:16)
1. SK Prostějov (16 zápasů, 8 výher, 5 remíz, 3 prohry, 29 bodů, skóre 27:20)
MFK Chrudim (15 zápasů, 8 výher, 3 remízy, 4 prohry, 27 bodů, skóre 23:11)

Facebook feed

×
Dnes v 17:00
1.SK Prostějov
SK Líšeň