dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně *

Starší přípravka U11A+B    05.09.2021   |    Nikolas Papachristos

Turnaj Sigmund Cup Olomouc – Děti dětem


V sobotu jsme měli nabitý program – jedna část týmu vyrazila na turnaj Sigmund Cup do Olomouce, druhá se zúčastnila turnaje Domčův sen v Brně. Obě akce měly charitativní účel a také kvalitní obsazení.

V Olomouci se sešlo 16 týmů. Hrály se 4 základní skupiny a podle umístění potom vítězové postupovali do play-off Ligy mistrů, druzí do Evropské ligy, třetí do Konferenční ligy a čtvrtí so Ligy Děti dětem.


Základní skupina:


SK Líšeň – HFK Olomouc 4:0

Do prvního utkání jsme vstoupili natěšeně a s odhodláním. Soupeř měl v brance výrazně staršího hráče, takže střelba ze střední vzdálenosti neměla příliš nadějí na úspěch, snažili jsme se tedy prokombinovat do blízkosti branky, což se nám celkem dařilo. Góly jsme nastříleli po parádních akcích a množství dalších příležitosti jsme neproměnili.


SK Líšeň – Sigma Olomouc Děti dětem 2:0

Domácí Sigma poskládala 3 týmy, ne jeden jsme narazili v naší skupině. Od začátku jsme hráli aktivně, v pohybu, dařily se nám kombinace, ale na štíru jsme byli s koncovkou. Vstřelili jsme první gól, ale pak jsme trefili 3x tyč, 1x břevno a zazdili další šance, takže pojišťovací gól jsme přidali až v závěru z přímého kopu.SK Líšeň – FK Pardubice 0:2

Bez přestávky na regeneraci jsme nastoupili k dalšímu utkání proti houževnatým Pardubicím. Neměli jsme už tak aktivní pohyb, vázla kombinace, takže jsme hodně tahali míč, což stálo ještě více sil. Z předchozích utkání nám zůstalo jen spalování šancí. A tak, ačkoliv jsme byli většinu času na míči a měli převahu, soupeři stačili dva vydařené brejky k vítězství.


Navzdory zaváhání v posledním utkání jsme svoji základní skupinu vyhráli a postoupili mezi nejlepší 4 celky turnaje, do play-off Ligy mistrů.

Semifinále:


SK Líšeň – FASTAV Zlín 1:2

V semifinále jsme narazili na velmi kvalitní tým ze Zlína. Utkání bylo zpočátku opatrné a vyrovnané, postupně jsme začali získávat převahu, ovšem opět jsme zahazovali šance – a pak přišla chyba v rozehrávce, kterou jsme soupeři darovali vedení. Navzdory úbytku sil jsme se hnali za vyrovnáním, ale bylo až neuvěřitelné, co jsme dokázali nedat, naše úsilí však nakonec bylo korunováno vyrovnávacím gólem. Bohužel v závěru jsme zaváhali v defenzivě, nechali míč skákat u naší branky tak dlouho, až odněkud přiběhl zlínský hráč a uklidil ho do naší branky. Na odpověď už nebyl čas.


Utkání o 3. místo:

SK Líšeň – Sigma Olomouc modrá 1:3

A opět bez přestávky jsme museli nastoupit proti odpočatým domácím. Za dané konstelace jsme byli rádi, že jsme jim byli důstojným soupeřem, na vítězství jsme neměli dostatek fyzických ani psychických sil.

Celkové 4. místo určitě není ostudou, ale při trošce štěstí v koncovce jsme mohli pomýšlet i výše.

Z pohledu trenérů – velmi důkladná prověrka našich schopností a dovedností. Dokud měli kluci dostatek sil, předváděli velmi pohlednou hru, spokojen jsem byl i s přístupem a nasazením. Naší dlouhodobou bolestí je využívání vypracovaných šancí a stále ještě máme řadu okének v defenzivní činnosti, což soupeři na této úrovni dokážou trestat. Nicméně turnaj ukázal, že jsme konkurence schopný tým.

Facebook feed