dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně *

Starší přípravka U10    04.12.2021   |    Radim

U10 - Výsledky trianglu a turnajů

Trunaj na Čejkovické

Sestava: Ondřej Čelko, Lukáš Frybort, Alena Hakenová, Oliver Michalas, Tomáš Šťastný, Dominik Vyskočil, David Zapletal

SK Líšeň – FC Kuřim 0:7 a 1:5

SK Líšeň – Řečkovice 2:2 a 6:4

SK Líšeň – Náměšť n. O.3:4 a 1:1

Góly: Ondřej Čelko 5x, Tomáš Šťastný 3x, Lukáš Frybort 3x, Dominik Vyskočil 1x, Oliver Michalas 1x

Proti původnímu plánu se turnaje zúčastnily jen 4 týmy namísto 6 přihlášených. Díky tomu jsme hráli každý s každým dvoukolově. Do všech zápasů jsme nastoupili bez klasického brankáře a v bráně se postupně vystřídali 3 naši kluci. I když jim občas vázla rozehrávka, všichni tři se role zhostili dobře. Co se týká samotné hry, tak i když některé výsledky tomu neodpovídají, žádný soupeř nás nepřehrál. Obdržené góly padaly hlavně po zbytečných ztrátách nebo nepovedené rozehrávce od brankáře. Několik gólu padlo po hezkých kombinacích, které nebyly nijak náhodné, ale vypracované. Někteří hráči si dovolili projít jeden na jednoho, snažili se po ztrátě míče hned soupeře napadat, z čehož se pak dostávali do šancí, které v mnoha případech neproměnili. U jiných hráčů se zase projevilo málo odvahy, pomalá práce s míčem, snaha o projití 1 proti 1 a orientace na hřišti s výběrem místa, a hlavně poslouchání taktických pokynů.

Závěrem bych chtěl říct, že fotbal není jen o střílení gólů, ale hráči by měli mít stejnou radost z přihrávky jako ze vstřeleného gólu. Fotbal je přeci jen kolektivní sport a pokud nebude makat jeden za druhého, nebudou si na hřišti pomáhat a spolupracovat, nemají tam co dělat. Hlavní je, aby poslouchali pokyny a měli z fotbalu radost, pokud se jim něco nepovede, tak aby se na to nevykašlali, nebáli se to příště zkusit znovu a znovu.


Triangl v Ivančicích

Sestava: Sebastian Almášy, Matyáš Hasoň, Daniel Kula, Jakub Sklénský, David Šrámek, Tomáš Vlček, Štěpán Zemánek

SK Líšeň - FC Ivančice 3:2
SK Líšeň - FC Zbrojovka Brno 0:7

SK Líšeň - FC Ivančice 2:3
SK Líšeň - FC Zbrojovka Brno 3:3

SK Líšeň - FC Ivančice 3:1
SK Líšeň - FC Zbrojovka Brno 0:4

Góly: Daniel Kula 5x, Jakub Sklénský 4x, Matyáš Hasoň 1x, Tomáš Vlček 1x

Ze všech odehraných turnajů proběhla nejlepší adaptace na tvrdý povrch (parkety) v hale v Ivančicích. I přes absence se 2 hráči na střídání a kombinované sestavě kluci předvedli velmi dobrý a zodpovědný výkon. V některých fázích utkání nám chybělo lepší přepínání mezi útokem a obranou, což dovedl soupeř potrestat v přečíslení brankami. Jsme zvědavi, jaké nasazení a rozpoložení si kluci přenesou do nedělního turnaje v nafukovačce na umělou trávu.


Nedělní turnaj v nafukovačce

Sestava: Sebastian Almášy, Ondřej Čelko, Matyáš Hasoň, Dan Kula, Maximilian Sochor, David Šrámek, Dominik Vyskočil, Tomáš Šťastný, Jakub Weiner, Štěpán Zemánek

Slavkovsko : SK Líšeň 3:4

TJ Moravan Lednice : FC Ivančice 0:1

SK Líšeň : TJ Moravan Lednice 8:0

FC Ivančice : Slavkovsko 3:2

FC Ivančice : SK Líšeň 1:4

Slavkovsko : TJ Moravan Lednice 7:3

Finále: FC Ivančice : SK Líšeň 4:3

O 3. místo: Slavkovsko : TJ Moravan Lednice 4:1

Góly: Dan Kula 5x, Maxmilian Sochor 5x, Matyáš Hasoň 4x, JAkub Weiner 3x, David Šrámek 1x, Dominik Vyskočil 1x

Po sobotních halových turnajích nás v neděli čekal turnaj v naší nafukovací hale. Za nedělní dopoledne odehráli kluci celkem 4 zápasy, z nichž 3 vyhráli a jeden po velkém boji prohráli až v prodloužení. V prvním zápase kluci nastoupili proti týmu Slavkovska, kde nastoupilo několik jejich kamarádů, kteří s nimi trénují a hrají. V zápase si kluci nic nedarovali, hra byla nahoru dolů a našich kluků bylo plné hřiště. Oproti jiným zápasům se jim dařilo procházek 1 proti 1, dovolili si kličky, krásné průnikové přihrávky i zajímavé gólové přihrávky, ze kterých ne vždy padnul gól, ale na druhou stranu je super, že kluci se do zakončení dostanou. Nechyběla jim odvaha a bojovnost.

Druhý zápas odehráli kluci proti týmu z Lednice, výsledek sice vypadá jednoznačně, ale do jisté míry byl způsoben i tím, že soupeř měl jen jednoho hráče na střídání a na naší střídače byl čtyři hráči. Opět kluci předvedli pěkné kombinace, individuální průniky a hezké zakončení akcí.

Třetí zápas jsme odehráli proti klukům z Ivančic. Zápas měl opět velké nasazení, nechyběla bojovnost, důraz v osobních soubojích a efektivní zakončení. Kluci makali jeden za druhého a odměnou jim bylo vítězství a také postup do finále, ve které se postavili klukům z Ivančic.

V odvetě byli nakonec šťastnější kluci z Ivančic, kteří zvítězili „zlatým gólem“. I když ně tvářích některých kluků se se závěrečným hvizdem objevily slzy smutku z prohry, tak se kluci za dnešní výkon v celém turnaji nemají za co stydět. V zápase, kde už prohrávali o 2 góly se jim podařilo vyrovnat, a nakonec po několika neproměněných šancích je gólem potrestal soupeř. Zápas měl i skvělou atmosféru o kterou se postarali rodiče hráčů obou týmů.

Tak jak jsem to říkali už i klukům, tak tento turnaj jsem odehráli skvěle a určitě se nemají kluci za co stydět. Každý tam z vás tam viděl spoustu chyb, ale na klucích byl dnes vidět velký zápal a chuť do hry. Je potřeba dál pracovat na rychlosti, zakončení, u některých kluků je potřeba zvýšit důraz, klid a také nesmí zapomínat na to, že fotbal je kolektivní hra a pokud budou hrát jen sami na sebe nemůžeme dočkat žádného velkého úspěchu. Na světě není žádný fotbalista, který má 100% přesných přihrávek a 100% úspěšnost v obcházení protihráče. Já jsem šťastnější, když se kluci pokusí, i když o neúspěšné, opětovné obejití protihráče, než když se z prvního dotyku zabaví míče. Je potřeba mít stále na paměti, že jsou malý kluci, kteří se stále učí a ani nikdo z nás není dokonalý. Proto bych na Vás apeloval, abyste děti neshazovali a pouze nepoukazovali na nedostatky, které děti udělají. Musíme mít na paměti, že je to jen sport, nejde o život. Je potřeba, aby se děti fotbalem bavili, a hlavně měli ze hry radost. Na duhou stranu nějaká ta slzička není nikdy na škodu, je alespoň vidět, že každá prohra děti bolí, ale nic ne nemá přehánět. Hlavně si děti musí uvědomit, proč to dnes nevyšlo, co je potřeba v příští zápase zlepšit, aby se to neopakovalo. K tomu jste zapotřebí hlavně Vy, abyste jim to dokázali vysvětlit a pomohli jim dalším rozvoji.

Závěrem bych chtěl poděkovat všem maminkám, která se opět postaraly jednak o obsluhu bufetu a také o zajištění občerstvení. Patří vám velké díky.

Facebook feed