V závěru utkání jsme se připravili o tři body

Rozhodčí: Petřík – Kotalík, Černoevič. Delegáti: Kureš, Hrinko.

Místo: Stadion SK Líšeň. Diváků: 560.

Líšeň: Vajner – Pašek, Černín, Laczkó, Lutonský – Čermák – Ulbrich, Matocha, Machalík (83. Otrísal), Sokol – Zikl (46. Vandas). Trenér Valachovič.

Prostějov: Bárta (63. Krynskyi) – Blahuta (79. Bolf), Bialek, Schaffartzik, Elbel (63. Stříž) – Kulig, Šumbera – Píchal (55. Bartolomeu), Koudelka, Kušej – Ali-Abubakar (55. Pinc). Trenér Šustr.

V chladném a deštivém počasí se do první šance zápasu dostal Sokol, jehož centr propadl na zadní tyč, kde brankáři Bártovi pomohl jeden obránců a vykopl míč z brankové čáry. Po celý první poločas jsme měli územní i herní převahu, prostějovští spoléhali na rychlé brejky a případné chyby. Úvodní gól padl v desáté minutě, kdy Kušej vyslal z pravé strany hřiště na branku míč, který s pomocí břevna zaplul až do sítě. Naše iniciativa vyrovnat bohužel narážela na pečlivě bránící blok Prostějova, až v závěru přišla šance Lutonského, jeho střela však skončila kousek nad bránou.

Druhý poločas jsme začali velmi dobře, a během pěti minut duel otočili. Pavel Sokol nejprve přesným centrem našel na malém vápně Toma Ulbricha, který hlavou zakončil přesně do sítě. A následně krásně uklidil na přední tyč trestný kop Marek Matocha. Pět minut před koncem Koudelkův prudký centr prošel před vápno, kde jej jemně tečoval hlavičkující Kulig do naší brány. Uběhly dvě minuty a Prostějov předvedl smrtící brejk, Pinc nabíhající středem hřiště propálil Vajnera. Bohužel, byť jsme byli pět minut od vítězství, nám tyto dvě rychlé branky tři body sebraly a poprvé jsme ve vzájemných druholigových zápasech podlehli mužstvu z Hané. Hosté trpělivě čekali na naše chyby. A dočkali se. My jsme mohli přidat třetí branku, ale vedení jsme si nepojistili.

TRENÉŘI PO UTKÁNÍ

Milan Valachovič: „Těžko se mi utkání hodnotí. První gól soupeře byl krásný. Nevím, jestli to chtěl střílet, prostě se mu to povedlo. My jsme se z toho dostali na začátku druhého poločasu, pak jsme mohli přidat ještě jeden gól a možná bychom zápas rozhodli. Potom jsme bohužel předvedli obrovský kolaps po střídání, který jsem nečekal. V 85. a 87. minutě jsme dostali dva góly. Při první brance soupeř centruje, přijde jednoduchý balon do šestnáctky, hráč nám hlavičkuje v malém vápně. Naši obránci zaspali, nechali to za sebe padnout. A když už máme uhrát 2:2, Prostějov se prosadí ze situace, kdy je nás osm za míčem. Udělal jsem obrovskou chybu. Rozhodně jsem neměl v 84. min. střídat. Otrísal přišel do hry nerozehraný. Dosavadní systém se stěhováním postů se rozpadl, sáhnul jsem do sestavy, změnilo se rozestavení a zápas jsme prohráli. Navíc jsme nebyli koncentrovaní, podcenili jsme situaci. To nás dnes stálo výhru, byl to kolaps nás všech."

Pavel Šustr: „My jsme věděli, že náš čeká těžký soupeř. Víme, jak Líšeň umí hrát fotbal, jak jsou nepříjemní při bránění vzadu, takže jsme se na to snažili připravit. Pro nás to bylo poté, co jsme dostali výprask v Boleslavi, zase o nastavení hráčů. Aby věřili tomu, že jsme schopni, když už ne hrát stejný fotbal, tak aspoň stejně běhat, stejně bojovat, stejně se rvát o výsledek. První půlku jsme celkem zvládali. Pomohlo nám i to, že Vasil to trefil nechci říkat šťastně, my ho do toho cpeme, aby takhle střílel, ale byl to gól, který nedáte každý týden. Pak jsme druhou půlku do toho vstoupili, nechali jsme se zatlačit, byli jsme trochu v panice vzadu. No ale zase musím říct, že kluci to nesložili. Prostřídali jsme, ti, co tam naskočili, to zase rozjeli, a za to jsme byli odměněni, že jsme zápas zvládli."