dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně *

A tým    14.02.2021   |    Redakce

Vyšehrad se chystá na jarní boje o záchranu, přivedl už devět posil

Z webu F:NL, Foto: slavojvysehrad.cz

Praha – Fotbalisté Vyšehradu se po podzimní části FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY nacházejí na posledním, čtrnáctém místě tabulky. Na jaře tak budou usilovat o záchranu v soutěži. Slavoji by k ní mělo pomoci minimálně devět nových hráčů. Mezi nimi jsou navrátilci Egert s Jakabem nebo Daniel Procházka, který působil v Ústí nad Labem a Hradci Králové.

Egert se do Vyšehradu vrací po třech letech. Aktuálně šestadvacetiletý obránce v klubu působil v sezonách 2015/16 a 2017/18. S F:NL má zkušenosti také z jiného pražského klubu – Viktorie Žižkov. V zahraničí si vyzkoušel druhou (v Burtonu) a čtvrtou anglickou ligu (v Oldhamu). „Jsem rád, že Tomáš posílí naše zadní řady, kde máme trochu rezervy. Je vůdčím typem a srdcařem, takže jsem přesvědčen o tom, že bude řídit obranu. Každopádně spoléháme na jeho kvality,“ uvedl pro klubový web sportovní ředitel Slavoje Pavel Vandas.

„Záchrana je reálná. Nezbývá, než zapomenout na nevydařený podzim, i když už v tomto období se to tady začalo tvořit celé znovu. My jako tým musíme prokázat, že to je posun správným směrem. Podle tabulky nemáme co ztratit, tak to bude chtít vstoupit do jara s čistou hlavou a snažit se každé utkání zvládnout co nejlépe. Uvidíme, kam nás to nakonec dostane,“ citoval slavojvysehrad.cz Tomáše Egerta.

Spolu s ním se šemíkům upsal také Pavel Hezoučký. Dvacetiletý ofenzívní záložník v minulosti přešel z pražské Sparty do Plzně. Ve Viktorii ale nastupoval jen za třetiligovou rezervu, nyní přestoupil do Vyšehradu. „Pavla jsme dlouhodobě sledovali. Je považován za jeden z největších talentů ve své věkové kategorii a věřím, že i on nám pomůže se záchranou a Slavoj Vyšehrad pro něj bude nakonec přestupním můstkem do velkého klubu,“ řekl Vandas.

„Vyšehrad je v tabulce sice poslední, nicméně zázemí je tady na vysoké úrovni, občas až zírám s otevřenými ústy. Řekl bych, že na druhou ligu je nadstandardní. Kromě toho výborné vedení klubu, zkušení fotbalisté i mladí hráči, takže také si myslím, že se tu teď rýsuje velmi dobrý tým. Doufám, že se budeme už jen zvedat a jsem rád, že mohu být u toho a jsem tady,“ prozradil v rozhovoru pro oficiální stránky Pražanů Pavel Hezoučký, bývalý mládežnický reprezentant do devatenácti let.

Do konce sezony budou ve Slavoji hostovat obránci Daniel Stropek a Karel Žilák, záložníci Daniel Procházka, Petr Hampl, Samuel Kulig a Josef Jakab a záložník či útočník Konrad Zarandy.

Devatenáctiletý Žilák přichází z Plzně, kde hrál za mládežnické kategorie a také B-tým. „Doléčuje ještě zranění, má na programu i rehabilitaci, pak by se už ale měl zapojit do plného tréninku. Věříme, že i on se prosadí do sestavy: jeho předností je rychlost a také umí velmi dobře hrát levou nohou,“ komentoval pro web aktuálně posledního druholigového celku Pavel Vandas.

Dvaadvacetiletý Stropek se do hlavního města přesunul z Karviné, kde zaznamenal dva starty ve FORTUNA:LIZE. Ve FORTUNA:NÁRODNÍ LIZE si připsal 25 utkání za Sokolov, vstřelil dvě branky. „Dana jsme si vytipovali z Karviné, kde nedostával moc prvoligových příležitostí. Prošel akademií Slavie, bydlí poblíž Prahy a mám ho zaškatulkovaného jako spolehlivého středního obránce. Věřím, že schopnosti, které v sobě má, potvrdí tady u nás na Vyšehradě,“ prohlásil sportovní ředitel Vyšehradu.

„Věřím, že to na jaře zvládneme. Jsou tady kromě mne i další noví kluci a už se začínáme jako tým sehrávat. Doufám, že na startu jara budeme připraveni tak, abychom byli úspěšní. Základem všeho je bojovnost na víc než sto procent. Nejlepší by bylo zabodovat hned v prvním zápase v Jihlavě, to by nám dodalo i potřebné sebevědomí,“ zmínil v rozhovoru pro klubové stránky Daniel Stropek.

Pětadvacetiletý Procházka se ve druhé nejvyšší soutěži objevuje od sezony 2015/16. Nejprve oblékal dres Ústí nad Labem, poté Hradce Králové. Během necelé stovky zápasů desetkrát skóroval. „Dan měl velmi dobrou kariéru v Ústí nad Labem, nicméně přestoupil do Hradce Králové, kde nedostával tolik příležitostí. Nehrál, nebyl vytížen, já však spoléhám, tak jako u ostatních, že tady u nás svoje schopnosti prokáže,“ věří Vandas.

Jednadvacetiletý Hampl okusil FORTUNA:NÁRODNÍ LIGU během čtyř podzimních duelů za Ústí nad Labem. Jinak působil v Benešově a rezervě Mladé Boleslavi ve třetí lize. „Je to hráč Mladé Boleslavi, který hostoval v Ústí nad Labem. Vinou zranění a koronavirové nákazy toho na podzim moc neodehrál, ale věříme, že si počká na svoji příležitost a pomůže nám. Lze ho využít pro pozici jak defenzivního, tak i ofenzivního záložníka, ale nejen uprostřed hřiště, i na kraji sestavy. Má teď sice tréninkový deficit, ale měl by se brzy dostat do formy a přesvědčit, že sem nepřišel jen tak,“ slibuje si od Petra Hampla Vandas.

Na hostování devatenáctiletého Kuliga se Vyšehrad dohodl s Baníkem Ostrava. „Samuel je velmi mladý hráč, navzdory jeho mládí si však dovolím říct, že jde opravdu o velký talent. Věřím, že bude mít teď příležitost ukázat svoje fotbalové umění,“ konstatoval Pavel Vandas.

Třiadvacetiletý Jakab hájil vyšehradské barvy už v ročníku 2017/18, kdy šemíci hráli třetí ligu. Poté strávil dva roky u městského rivala Dukly. Ve F:NL si připsal šestnáct utkání s bilancí čtyř branek. Podle Vandase jde o hráče, který je úspěchu ochoten věnovat maximum. „Poctivý kluk, na něhož je spoleh. Charakterově výborný, na hřišti nechá srdce,“ pochvaluje si. „Je to bojovník. Cestu přitom neměl zrovna jednoduchou, navíc ho teď přibrzdilo svalové zranění, ale věřím, že se vyléčí a v boji o záchranu nám pomůže. Má výbornou levou nohu a díky své postavě vyniká zdatností v osobních soubojích, a to jak v obranných, tak i útočných,“ popsal Vandas.

Stejně starý Polák Zaradny si po působení ve druhé a třetí lize své rodné země plácl s třetiligovými Přepeřemi. „Dostali jsme na něj tip a vzali jej na měsíc na zkoušku. Chceme mu dát příležitost, protože nás přesvědčil, že má vůli porvat se o místo v sestavě. Jde o levonohého hráče, jemuž nechybí rychlost a umí i dobře odcentrovat. Může nás hodně překvapit,“ domnívá se sportovní ředitel Slavoje Vyšehrad Pavel Vandas.

Ve čtrnáctém týmu FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY navíc pokračuje Milan Králíček. Devatenáctiletý útočník přišel v létě z Liberce a jeho hostování potrvá do konce sezony.

Facebook feed

×
Dnes v 14:30
SK Líšeň
FC Hradec Králové