B tým    15.08.2022   |    RV

Vysoká výhra béčka na úvod sezony

SK Líšeň B - FK Baník Ratíškovice 6:1 (3:1)

Branky: 13. a 45. Horký, 37. a 70. Dostálek, 63. Fall, 74. Bílek - 29. Petrucha (z pen.).

ŽK: Džupenjuk – Zemánek.

Rozhodčí: Kunický – Kučera, Lazar.

Místo: Stadion SK Líšeň. Počet diváků: 100.

Líšeň: Veselý – Toczyski, Fall (78. Štolba), Minárčik, Bohuslav (74. Papež) – Rudyk, Horký (78. Nechvátal) – Špička (63. Daněk), Džupenjuk (63. Bílek), Sidibe Salif Kader – Dostálek. Trenéři Kugler a Gögh.

Ratíškovice: Měchura – Skřivánek, Kočiš (46. Kundrata), Dobeš, Knotek (89. Uřičář), Petrucha, Ševčík, Zemánek (72. Sukup), Bábíček (58. Imrich), Marcián, Antoš. Trenér Zemánek.

V úvodu soutěže Jihomoravského krajského přeboru přivítali líšeňští na svém hřišti celek z jihu Moravy FK Baník Ratíškovice. Jarní utkání s tímto soupeřem vyšlo lépe pro naše mužstvo, na umělé trávě jsme dokázali zvítězit vysoko 4:0.

Po velmi příznivém výsledku našeho soupeře z Ratíškovic, který odehrál 1. kolo krajského poháru s mužstvem TJ Sokol Hroznová Lhota (vyhrál vysoko 0:5), jsme chtěli hrát od samého začátku aktivně a koncentrovat se plně na náš výkon. Ve 2. minutě po samostatné akci Dostálek těsně přestřelil branku. Po zisku míče se v 6. minutě odvážil Toczyski vystřelit z dálky, ale tato střela neměla bohužel potřebnou razanci. Po další rychlé akci v 8. minutě Špička pálí do tyče. Rychlá kombinační hra dělala soupeři problémy, první branku jsme díky tomu vstřelili ve 12. minutě, kdy velmi dlouhý aut Toczyského prodloužil Špička a Horký se nemýlil 1:0. Další šance v 15. minutě, kdy po kombinaci pálí Horký do břevna. Aktivní hra se stupňovala a v 21. minutě po další krásné akci Špička přiťukává patičkou Horkému a ten nechal vyniknout brankáře. Ve 27. minutě rozehrává brankář soupeře rychlý míč výkopem do otevřené obrany, kde situace 1na1 byla posouzena jako faul od brankáře Veselého navíc v pokutovém území. Ve 29. minutě dostáváme prakticky z jediné možné šance poločasu branku z penalty, kterou proměnil Petrucha 1:1. I přes takto posouzenou situaci jsme nepřestali hrát. Ve 37. minutě nejprve Džupenjuk střílel těsně mimo branku. Ve stejné minutě vystřelil Dostálek a jejich vlastní hráč tuto střelu ještě pojistil do vlastní sítě 2:1. Ve 43. minutě po kombinaci Toczyski, Dostálek střílí Toczyski a střela je zblokována na rohový kop. Po odrazu Dostálek pouští míč a Horký zvyšuje na 3:1 v první půli.

Na začátku druhého poločasu v 50. minutě po kombinaci Dostálek, Špička, Rudyk střílí Horký vysoko nad bránu. Naopak v 54. minutě po rychlé přechodové fázi Ratíškovic se čistým zákrokem ukázal Džupenjuk, který špičkou odkopl míč na roh. Z rychlého protiútoku Dostálek střílí a hosté odvrací na roh, a po Dostálkově polovysokém míči z rohového kopu se nemýlil v 63. minutě Fall 4:1. Další akce v 67. minutě byla po ose Sidibe, Bílek, který průnikovou přihrávkou vybídl znovu Sidibeho k zakončení, který trefil tyč zařízení. V 68. minutě po samostatné akci střílí Horký. Prakticky po rozehrávce a naší krásné kombinaci Toczyski, Sidibe se v 70. minutě trefil Dostálek 5:1. Na konečném výsledku se zapsal také v 74. minutě Bílek, který zastavil naše mužstvo na konečných 6:1. Ke konci utkání jsme již drželi míč a loučili se s výsledkově vydařeným zápasem.

Ohlasy po zápase

Trenéři Kugler a Gögh: „Na úvod sezóny jde o velmi důležité vítězství. Celý zápas jsme se snažili hrát aktivně, což soupeři dělalo problémy. Ceníme si toho, že jsme dokázali prověřit dobře trénovaný tým Ratíškovic a příští týden chceme v Ráječku navázat na náš týmový výkon. “

Další utkání B-tým odehraje v neděli 21. srpna v 17 hodin v Ráječku.