Třinec

Líšeň

2:3
2:1

Poločas: 2:1. Branky: 4.Šteinhübel z pen., 43. Habusta – 20. Szotkowski, 55. Matocha, 75. Krška. Rozhodčí: Černý – Kotík, Dressler. Delegáti: Schröter, Poklop. ŽK: Cienciala, Janoščin – Jeřábek, Pašek, Rolinek. Diváků: 355.

Třinec

Pastornický – Celba, Habusta, Janoščin, Javůrek – Šteinhübel (61. Weber), Foltyn – Stáňa (61. Omasta), Zlatohlávek (81. Vaněk), Cienciala (77. Puchel) – Akulinin (61. Attah). Trenér Habanec.

Líšeň

Vítek – Tkadlec, Ševčík, Jeřábek – Kučera – Pašek, Matocha, Málek (90. Minařík), Krška (81. Bednář) – Silný (73. Machálek), Szotkowski (81. Rolinek). Trenér Valachovič.

Už to vypadá, že v Třinci začínají mít z našeho týmu komplex. Před rokem jsme na Stadiónu Rudolfa Labaje získali bod ve čtvrté minutě nastavení. Jarní odveta dopadla u nás pro hráče z města ocele ještě hůře, když prohráli 2:6. V sobotu svěřenci trenéra Valachoviče dali soupeři mat po změně stran, když v poločasu prohrávali 1:2. Vítězství bylo zasloužené navzdory tomu, že jsme dvakrát dotahovali vedení protivníka.

Osmnáct prvních minut se však zdálo, že domácí tentokráte body nepustí. Pomohlo k tomu po faulu ve 2. min. nařízení pokutového kopu po nedorozumění mezi Tkadlecem a Vítkem. Brankář pozdě vyběhl. K míči se dostal Akulinin, jehož vybíhající gólman podtrhl. Nařízenou penaltu ve 4. min. s přehledem proměnil Šteinhübel – 1:0. Ještě dovětek k ukrajinskému útočníkovi. V době rozcvičování byl Akulinin na zápisu uveden mezi náhradníky. Do něj se dostal až pár minut před zahájením. Po gólu pak bušili domácí na líšeňskou branku. Obrana byla v jednom ohni. V 8. min. Ciencialův centr poslal Stáňa jen do tyče, Habustovu bombu z 35 m v 11. min. vytáhl Vítek z pod břevna na roh. Z tlaku se Líšeň vymanila ve zmíněné 18. min., kdy poprvé musel zasahovat nový brankář Třince Pastornický. Po rohovém kopu o minutu později na Szotkowského střelu po přihrávce Paška už gólman nedosáhl – 1:1.Po gólu jsme měli mírnou převahu, ale do kabin odcházeli radostněji domácí, když ve 43. min. poslal Javůrek z přísně nařízeného trestného kopu z necelých 40 m míč do vápna, kde jej před gólmanem jemně tečoval Habusta – 2:1.

Druhý poločas však byl už v režii Líšně, která vyrovnala v 55. min. po přesném centru Paška na Matochu, jenž našel cíl za Pastornického zády – 2:2. Třinec už neměl tolik šancí, nicméně v 67. min. Omasta mohl získat Třinci opět vedení, když Vítek podběhl centr, ale domácí hráč netrefil opuštěnou branku. Při hře třinecké hře vabank hrál značnou roli Machálek. V 75. min. vybojoval míč Pašek, poslal jej Szotkowskému, ten Machálkovi, který míč poslal na druhou stranu vápna, odkud nabíhal Krška – 2:3. V 84. min. Machálek mířil k tyči, kam se vrhl i Pastornický, který míč vyrazil na roh. O tři minuty později pak Machálek vylákal na sebe obránce, poslal míč vedle volnému Kučerovi, jenž minul cíl. Domácí se už k šanci nedostali.

Vítězství se nerodilo lehce, nicméně bylo zasloužené. Především proto, že jsme byli kreativnější a odvážnější. Oba krajní záložníci naplňují představy, které se do nich vkládaly při jejich příchodu. Takové zkušenosti na jaře Líšni chyběly. Všichni útočníci, včetně střídajících, měli proti soupeři přednost v tom, že se nebáli hrát jeden na jednoho. Domácí se spíše snažili ohrozit branku nakopávanými míči, ale to na Líšeň neplatilo.

Možná k výsledku přispěla i nesehranost domácích, když Habanec poslal do hry sedm nových hráčů s kvartetem z uplynulého ročníku. Valachovič také poslal do hry sedm ku čtyřem, ale ve prospěch minulého kádru. Na Líšni také musíme ocenit, že ji s krátkou časovou výjimkou po proměněné penaltě, nedeprimoval vývoj zápasu a ve druhé půli ukázala, kdo je na hřišti pánem.