13. kolo F:NL, sobota 6.3.2021 v 14:30, Kučerova

Hradec Králové

2:1
1:0

Branky:

07´ 1:0 Lutonský ( as. Pašek )

49´ 1:1 Prekop

70´ 2:1 Málek ( as. Kučera )

Rozhodčí: Hrubeš – Melichar, Váňa – Batík

Delegáti: Kubíček, Duda

ŽK: Silný, Kučera, Krška – Prekop, Kateřiňák, Čech

/ Fauly 19:21 / Rohy 3:6 / S.situace 3:5 / Střely na bránu 6:3 / Střely mimo 4:2

Líšeň

Veselý – Jeřábek, Otrísal, Ševčík, Lutonský – Kučera – Pašek, Málek, Matocha (85. Demeter), Krška (90. Fall) – Silný (76. Zikl)

Vízek – Mejdr, Čech, Donát, Novotný (74. Záviška) – Kateřiňák (74. Samko), Kodeš – Prekop, Dvořák, Vlkanova – Vašulín

Zápas dvou vedoucích celků soutěže o titul půlmistra skončil našim šťastným vítězstvím. Předčili jsme dosud vedoucí tým zejména bojovností. Důležité také byly v obraně výškové souboje, které v naprosté většině končily získáním míče, či ukončením akce soupeře. Začátek utkání nám napomohl, když jsme z první vážnější akce vstřelili branku. Přihrávku Paška zužitkoval hlavou Lutonský. Záhy mohlo být vyrovnáno, když Veselý vyběhl za vápno, ale prohrál souboj s Vašulínem, jemuž míč, směřující do branky, stačil odkopnout stoper. Vedení jsme tak udrželi do konce poločasu, když naše defenzíva nepustila soupeře k dalšímu ohrožení branky Veselého. Inkasovali jsme až po změně stran, krátce po zahájení druhé půle, po autovém vhazování, když se ve vápně po nastřelené tyči Dvořákem k odraženému míči dostal Prekop. Zdálo se, že zápas spěje k dalšími smíru, podobně, jako v obou zápasech minulého ročníku. V 70. min. však si ve vápně dovolil Málek po přihrávce Kučery zasekávačku, jíž se zbavil obránce a poté prostřelil Vízka. V posledních minutách, včetně tří minut nastavení už jsme nepustili soupeře do šance. V nastavení pak Pašek nastřelil z brejku boční síť. Vítězstvím jsme předběhli soupeře o bod a v polovině soutěže obsadili první místo.

Miloslav Vlašic

Ohlasy trenérů

Milan Valachovič: „Chtěli jsme hrát, vzhledem ke stavu terénu, jednoduše. Věděli jsme, že trávník bude vlivem slunce a odehraných minut stále těžší, na němž se nemohlo moc kombinovat. Zápas byl spíše odbojovaný, než hraný na krásu. Ale některé fáze zápasu se nám vydařily. Mrzí mě obdržená branka, která padla po autovém vhazování. Přitom jsme si přehrávali sekvence z minulých zápasů Hradce, kdy po autu vytěžili hradečtí fotbalisté gól. Rozhodly dva góly, které se nám podařilo vstřelit. Věděli jsme, že ve směru dozadu bude soupeř slabší ve výškových soubojích a bude mít problémy při hře po stranách, když z podobných situací inkasoval góly v generálce i pohárovém utkání s Plzní. Po přihrávce ze strany padl úvodní gól. Málkově brance také předcházel únik po kraji hřiště.“

Ondřej Prášil: „Covid nám pozměnil zamýšlenou sestavu. Nenastoupil brankář Reichl, ani žádná další posila, chyběl i trenér Frťala, s nímž jsem byl v telefonickém spojení. Potkaly se dva vedoucí týmy. Hrál se bojovný zápas, v němž jsme nemohli na těžkém terénu uplatnit naši kombinační hru. Rozhodla efektivnost. Zatímco my jsme z více šancí vstřelili jen jednu branku, Líšeň obě své dvě příležitosti proměnila. Měli jsme se snažit více směrovat hru do vápna, ale obrana Líšně hrála kvalitně. Nemyslím si, že bychom porážkou ztratili šance na postup. Soutěž má před sebou hodně kol a soupeři jsou velice vyrovnaní.“