14. kolo F:NL, sobota 13.3.2021 v 10:15, Stadion na Mlýnské (Blansko)

Blansko

Líšeň

0:0
0:0

ŽK: Koraksič – Ševčík, Matocha, Demeter, Rozhodčí: Batík – Vodrážka, Antoníček (Mencl, Tandler), Fauly: 13:13, St.situace: 6:4, Střely na bránu: 4:6, Střely mimo: 8:5, Rohy: 3:5

Blansko

Halouska – Sukup, Aggun, Helebrand, Sedlo – Bartolomeu (75. Žák), Kopičár, Lahodný, Ngoma (81. Vasiljev) – Lhotecký (81. Koraksič) – Machálek (63. Kepl)

Líšeň

Veselý – Jeřábek, Otrísal, Ševčík, Lutonský – Kučera – Pašek (77. Reteno), Málek (89. Šteigl), Matocha (69. Demeter), Krška (69. Rolinek) – Zikl (89. Szotkowski)

V jihomoravském druholigovém derby na měkkém trávníku stadiónu vedle řeky Svitavy, gól nepadl. Celkem zaslouženě si oba celky připsaly po bodu. Náš trenér Valachovič musel po vítězném utkání s Hradcem sáhnout do sestavy kvůli čtvrté žluté kartě Silného. Toho vpředu nahradil Zikl. K jedné změně přistoupil i blanenský kouč Pulpit, když z vítězné sestavy z utkání s Třincem vypadl podhrotový Žák, na jehož místo přišel Lhotecký.

V první půli se určitě na nerovném terénu pohybovali lépe domácí. Snažili se více o kombinaci, ale šancí si moc nevypracovali. Rány většinou mířily vedle. V první půli museli oba brankáři zasahovat vlastně jen jednou. Halouskovi neudělala žádný problém slabá střela Kršky, na opačné straně mířila rána Lhoteckého přímo do rukou Veselého. Nejvíce však trápil naši obranu v první půli rychlý Bartolomeu, ale ten neměl přesnou mušku v zakončení.

Po změně stran se naše hra zlepšila. V 52. min. vznikla největší šance zápasů, když Zikl obloučkem poslal míč ve vápně na vedle volného Málka. Hru dobře přečetl bývalý líšeňský gólman Halouska, který vyběhl a stoprocentní příležitost zažehnal, když nejlepší střelec soutěže svého bývalého spoluhráče jen nastřelil. Poté přes mírnou převahu hostů se počítaly zmařené příležitosti spíše na opačné straně. Kopičarova rána z hranice vápna v 57. min. mířila nad branku, Ngoma z úhlu v 71. min. pálil přes břevno a v nastavené hrací době neskončila v brance ani Karakasičova střela. Brněnská snaha se ve vápně drolila na velmi dobře pracující obraně, která už nedopustila hostům podobnou šanci, jakou měl Málek záhy po změně stran.