17. kolo F:NL, neděle 11.4.2021 v 16:30,

Vlašim

Líšeň

2:1
1:0

Branky: 29. a 63. Červenka – 81. Silný. Rozhodčí: Ulrich – Hurych, Volf. Žluté karty: 90. Markovič – 82. Jeřábek, 87. Silný, Málek Fauly: 10:8, St.situace: 1:3, Střely na bránu:6:5, Střely mimo: 4:9, Rohy: 2:8

Vlašim

Markovič – P. Breda, Broukal, J. Štochl, Zinhasović (88. Zukal) – Janda (56. Vrána), Blecha, Průcha, Bassey (64. Křišťan) – Červenka, Jurásek (56. V. Svoboda)

Líšeň

Veselý – Pašek (42. Krška, 85. Minařík), Otrísal, O. Ševčík (C), Jeřábek – Kučera – Reteno Elekana (69. Silný), Matocha (85. Fall), Málek, Lutonský – Zikl (69. Szotkowski)

Druhou prohru v současném ročníku druholigové soutěže jsme si přivezli z Vlašimi. Byla trochu zbytečná, neboť ve druhé půli jsme soupeře na dlouhou dobu zatlačili na jeho polovinu, ale herní převahu jsme zúročili jen kontaktním gólem deset minut před koncem zápasu. Trenér Valachovič chtěl soupeře zaskočit ofenzívou, k čemuž mělo posloužit rozestavení se dvěma útočníky. Přednost dostal Zikl, jenž měl být hrotovým útočníkem, vedle něho Reteno měl být tím pohyblivějším. Jenže na vlašimském trávníku se nám nekombinovalo moc dobře. Vysoké nakopávané míče nenacházely své adresáty. Proto většinu první půle jsme se spíše jen bránili. Dvojice útočníků se do hry moc nedostala, natož k šancím. Herní převaha v první půli přinesla domácím několik příležitostí, souboj Jandy s našimi stopery v 16. min. vyhodnotil rozhodčí jako penaltový. K ní si stoupl Červenka, ale Veselý jeho pokus bravurně zneškodnil. Převaha Vlašimi přinesla i vedoucí gól ve 28. min., v níž Jeřábek nechal Červenku vystřelit míč, jenž skončil v síti. Před koncem poločasu po vynuceném střídání zraněného Paška přešlo naše mužstvo do jiného rozestavení 4 – 1 – 4 – 1. V něm jsme po změně stran získali na hřišti výraznou převahu. Jenže manko ve skóre se projevovalo na přesnosti přihrávek i v zakončení. Ač jsme Vlašim před Veselého téměř vůbec nepouštěli, přesto jsme inkasovali druhý gól. Výjimkou byla 63. min., kdy Červenka předběhl Ševčíka a šanci nepromarnil. Valachovič reagoval výměnou. Na hřiště se dostali dva noví útočníci. Bylo znát, že soupeř už jen lapá po dechu. Silný v 81. min. z úhlu protlačil míč do sítě. Poté po jednom z mnoha rohových kopů reklamovali naši hráči hraní rukou v pokutovém území domácími, ale sudí zákrok pro nařízení penalty nevyhodnotil podle jejich přání. A tak si domů odvezli nejen druhou prohru, ale započítali si i ztrátu druhé pozice a pro příští utkání nemožnost startu Jeřábka, jenž dostal v utkání čtvrtou žlutou kartu.