dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně *

         

Reportáž ze zápasu

26. kolo F:NL, neděle 30.5.2021 v 15:00, Stadion SK Líšeň

Líšeň

Třinec

1:1
(1:1)

Branky: 18. Rolinek – 26. Vaněk z pen.

ŽK: Ševčík, Otrísal, Vítek (mimo hřiště) – Foltyn, Moravec (masér, mimo hřiště)

ČK: 0 – Moravec (masér, mimo hřiště)

Rozhodčí: Dorušák – Mojžíš, Melichar

Delegáti: Tasch, Rampáček

Střely na bránu: 6:7, Střely mimo: 1:4, Rohy: 2:6, Ofsajdy: 1:4, Fauly: 13:13.

Líšeň

Veselý – Bednář, Otrísal, Jeřábek, Lutonský – Ševčík (61. Szotkowski) – Pašek (81. Minařík), Málek, Matocha, Rolinek (61. Reteno) – Zikl (89. Fall). Trenér Valachovič.


Třinec

Adamuška – Omasta, Foltyn, Bedecs, Janoščin, Hýbl (55. Bolf) – Vaněk, Weber (82. Attah) – Stáňa (77. Celba), Samiec, Cienciala. Trenér Straka.


Náš trenér Valachovič musel sáhnout do obvyklé sestavy. Ve středu si na tréninku zlomil ruku útočník Silný. Kučerovi s Krškou vystavila v minulém utkání stopku čtvrtá žlutá karta. Trenér soupeře Straka rovněž musel sahat do složení, protože Habusta a Javůrek pykali za karty. Straka, jenž pár dnů před zápasem oslavil 63. narozeniny, poslal do boje tým ve zvláštním rozestavení. Vzadu vytvořil pětičlennou obranu, na hrot poslal Samiece, u něhož se zdálo, že je oproštěn od defenzivních úkolů. Málokdy se totiž vracel na vlastní polovinu. Z krajů mu pomáhali v útočné fázi Stáňa s Ciencialou.
Od prvních minut bylo znát, že větší motivaci k zisku bodů mají hosté. Zatímco naše druhé místo nemohla ohrozit ani prohra, Třinec bojoval s nadějí na sedmou příčku tabulky. Bojoval zdatně, neboť měl více ze hry. Byl častěji u míče, vytvořil si více střeleckých příležitostí i standardních situací. Hned v počátku zápasu vychytal Veselý Stáňu. V 10. min. pak kryl střelu Samiece i tutovou dorážku Stáni. Našim hráčům stačila k brance hned první příležitost. Málkův přesný centr dostal přes obránce Omastu Rolinek do sítě. Vedení však nevydrželo dlouho. Z pokutového kopu srovnal skóre Vaněk.
Další minuty zápasu se odvíjely spíše podle třineckých not, nicméně brankové šance se už nerodily. Nic na tom nezměnilo ani střídání půl hodiny před koncem, kdy jsme přešli na hru se dvěma útočníky. Diváci po smírném výsledku ocenili potleskem naše hráče, kteří ukončili sezónu vynikajícím umístěním. Navíc se líšeňským fotbalistům podařilo udržet i domácí neporazitelnost.
O černou kaňku v nastaveném čase se postaral masér třineckého mužstva Jaroslav Mikulec, který neslušně gestikuloval směrem k sudímu. Po žluté kartě si neodpustil kritiku a ironické zatleskání. Viděl druhou žlutou kartu, po níž přišla zákonitě i červená karta. Masér poté odcházel z technické zóny, ale neodpustil si zdvižený prostředníček směrem k Dorušákovi. V této situaci si odnesli žluté karty i stoper Otrísal a náš náhradní brankář Vítek.

Facebook feed