Přehled zápasu

4. kolo FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA, neděle 15.8.2021 v 17:00, Stadion v Kollárově ulici

Počet diváků: 425

Střely na bránu: 8:6, Střely mimo: 2:2, Rohy: 1:5, Ofsajdy: 0:5, Fauly: 9:11.

Vlašim

Řehák – Hošek (73. Sváta), Broukal (14. Prebsl), Breda, Svoboda – Blecha, Křišťan – Rigo (65. Kozel), Zinhasovič (46. Zlatohlávek), Višinský – Alijagič (65. Janda). Trenér Hyský.

Líšeň

Veselý – Pašek, Otrísal (75. Burda), Ševčík, Lutonský – Jeřábek – Stáňa (71. Krška), Málek, Matocha (63. Demeter), Rolinek (63. Bednář) – Silný (75. Chwaszcz). Trenér Valachovič.

Osm branek nastříleli v prvních třech kolech svým soupeřům hráči Vlašimi. Výrazné doplnění týmu o slávisty přineslo pod Blaník útočnou aktivitu. S tím musel náš kouč počítat, proto po pohárové zkoušce útočníků se vrátil k sestavě s jedním hrotem vpředu. Trenér Hyský postavil do základní sestavy šest hráčů, kteří nosili v minulých sezónách slávistický dres. A když došlo ke zranění kmenového muže Vlašimi Broukala, nastoupil do hry sedmý slávista.

Od prvního okamžiku hýřili domácí útočnou aktivitou. Hned ve 3. min. měli první šanci Rigem, který se probil do šestnáctky, ale střelu mu obránci zblokovali. I nadále vlašimští hráči kombinovali na útočné polovině a snažili se překonat naši obranu. Ukázalo se však, že tenhle mladý tým má také trhliny. Co trhliny, spíše velké díry. V mezihře si nebyli tak jistí. Stačilo k soupeři přistoupit a hned začali kazit přihrávky. Čtyřikrát jsme v první půli po vystihnutí přihrávky, či odebrání míče na polovině soupeře mířili v přesile na Řehákovu branku, ale byli úspěšní jen na 25 procent. Paradoxně z akce, která se jevila nejméně nadějná. Stáňa získal míč na polovině hřiště, předal jej Silnému, který viděl na levé straně Rolinka. Ten s míčem zamířil z úhlu do vápna a ač mu Řehák značně snížil střelecký úhel, našla jeho levačka cestu balónu do sítě. Ale to jsme mohli vést už o čtyři góly.

Chvíli po naší brance málem dostali domácí míč za záda Veselého, jehož však zastoupil Ševčík, který vykopl míč z prázdné branky. Nemusel se však snažit, protože sudí odpískal útočný faul. Nicméně vedení jsme do konce poločasu neudrželi. Višinský si pohrál s pravou stranou naší obrany a pár minut před změnou stran vyrovnal.

Trenér Hyský sáhl v poločasu k jedné změně. Na hřiště poslal Zlatohlávka, který z prvního brejku, dost možná, že při postavení mimo hru, převrátil skóre ve prospěch Vlašimi. Při druhém brejku z poloviny hřiště nestačil poslední Ševčík uhlídat Alijagiče. Rozdíl narostl na dva góly. S tím už byli domácí spokojeni. Už hráli pozorně a bránili náskok. Dařilo se jim to snadno, neboť vývoj zápasu nepřispěl k pohodě v týmu. Měli jsme sice více ze hry, ale před brankou až příliš kombinovali. Mnoho střel na Řeháka jsme nevyslali. Centrované míče pak gólman spolehlivě pokryl. V poslední desetiminutovce to vypadalo spíš na hokejový zámek, kterým uzamkli naši hráč protivníka v jeho pokutovém území, ale bez střely nelze dát branku. A aby nám hostitelé přidali do bez tak hořkého poháru pelyněk, utekl v nastavení Janda obráncům a Veselého snadno přehodil.

Vlašim se slávisty v sestavě tak zužitkovala efektivně své šance, což se svěřencům Valachoviče v první půli nepodařilo. Proto jsme si zapsali nejhorší výsledek v historii naší účasti ve druholigové soutěži. Nu, nebyla to povedená neděle, která začala už cestou do Vlašimi. Autobusu, vezoucímu mužstvo k zápasu, praskla na D1 pneumatika, hráči čekali v úmorném vedru skoro půl hodiny u svodidel na provizorní odvoz a na hřiště Vlašimi mužstvo dojelo po částech.