dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně *

A tým    02.12.2020   |    Redakce

SK Líšeň-1.SK Prostějov 2:2

Série obou soupeřů pokračují

Moravští soupeři se rozešli smírně. Tím si oba prodloužili sérii, s níž se mohou chlubit. Líšeň doma udržela neporazitelnost, podobně jako Prostějov na hřištích soupeřů. Byl to podivný zápas. Kdo se zpozdil s příchodem a navíc u vstupu do areálu čekal na rozmrznutí teploměru k povinnému měření (třeba bývalý útočník Prostějova Kroupa, či redaktor MFDnes Punčochář), neviděl ze čtyř branek ani jedinou. Ta první padla ve 20. vteřině hry. V čase 2:30 min. bylo vyrovnáno. V 7. min. pak proměnil Málek penaltu, ale bývalý hráč Líšně Zikl pečetil skóre v 9. min. Pak už na zmrzlém terénu branky nepadaly. K vidění byl celkem bojovný fotbal, ale s chybami, pramenící z toho, že se místy hráči na trávníku klouzali jako na ledě. Výsledek je spravedlivý, ale nutno dodat, že v závěru se dostalo hanácké mužstvo ke třem šancím, které dílem hráči promrhali a dílem soupeře vychytal Veselý.

Trenéři po utkání

Milan Valachovič: „V kabině jsme si řekli, že musíme dát pozor na začátek utkání. Přesto dostaneme za pár vteřin gól. Chtěl jsem, aby hráči hráli jednoduše, ale oba obdržené góly padly ze zpětných přihrávek. Na takovém trávníku se mělo hrát jednoduše. Mám také výhrady v některých částech zápasu k organizaci naší hry. Ale bod s pokorou beru. V závěru měli hosté několik nebezpečných šancí.“

Pavel Šustr: „Začátek byl zbytečně hektický. K tomu přispěl i neregulérní zmrzlý trávník. Snad na polovině hřiště to nejspíš klouzalo. Přesto se na něm hrálo na úroveň druhé ligy kvalitní utkání. K bodu mně negratulujte, chci s mužstvem vždy vítězit. Zápas měl svůj náboj až do konce.“

Miloslav Vlašic


Komentuje Filip Krůza

Branky: 3. Kučera, 8. Málek (pen.) – 1. Píchal, 9. Zikl

Karty: 42. O. Ševčík (LIS), 57. Jeřábek (LIS)


SK Líšeň 2019: Veselý – Pašek, Jeřábek, O. Ševčík (C), Lutonský – Kučera – T. Machálek (86. Minařík), Málek, Matocha (73. Rolinek), Krška – Silný (73. Szotkowski).
Náhradníci: Vítek – Bednář, Šenk, Minařík, Szotkowski, Demeter, Rolinek.
1. SK Prostějov: Mucha (C) – Šmehyl, Sus, Bala, Sečkář – Kopřiva, Spáčil, Jurásek (63. Zapletal) – Matoušek, Píchal (83. Langer), Zikl (83. Rolinc).
Náhradníci: Bréda – Langer, Rolinc, Šteigl, Stříž, Bialek, Zapletal.

Rozhodčí: Dubravský – Vaňkát, Hurych


Poločas: 2:2. Branky: 3. Kučera, 7. Málek z pen. – 1. Píchal, 9. Zikl. Rozhodčí: Dubravský – Vaňkát, Hurych. Delegáti: Kureš, Urbanec. ŽK: Silný, Ševčík, Jeřábek – 0.

Líšeň: Veselý – Pašek, Jeřábek, Ševčík, Lutonský – Kučera – Machálek (85. Minařík), Matocha (73. Rolinek), Málek, Krška – Silný (73. Szotkowski). Trenér Valachovič.

Prostějov: Mucha – Šmehyl, Sus, Bala, Sečkář – Kopřiva, Spáčil, Jurásek (63. Zapletal) – Matoušek, Píchal (82. Langer), Zikl (82. Rolinc). Trenér Šustr.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:30.
Zdravím vás u 11. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY. Společně se zaměříme na souboj týmů SK Líšeň 2019 a 1. SK Prostějov.
SK Líšeň 2019

Brněnský tým zažívá velmi povedenou druhou sezónu v druhé nejvyšší tuzemské fotbalové soutěži. Už loňské počínání Líšně po postupu bylo příjemným překvapením, letos to je pak ještě lepší. Marvanům se po koronavirové pauze podařilo jednou prohrát a třikrát zvítězit. Úplně přesvědčivé to ve všech případech nebylo, ale devět bodů z těchto zápasů na jejich konto přistálo. V tabulce to tak nyní vypadá tak, že lepší než Líšeň je pouze Hradec Králové!
1. SK Prostějov

I další moravský celek, Prostějov, se za však za svou hru a výsledky vůbec nemusí stydět. Má totiž stejně bodů jako třetí Žižkov, na první Hradec ztrácí pět bodů a na svého dnešního soupeře pak pouze tři. V případě vítězství by se tak Prostějov na Líšeň dotáhl. V posledním kole se mu povedl skvělý počin, když porazil právě vedoucí celek na jeho hřišti poměrem 0:1.
Úvodní sestavy:

SK Líšeň 2019: Veselý – Pašek, Jeřábek, O. Ševčík (C), Lutonský – Kučera – T. Machálek, Málek, Matocha, Krška – Silný.
Náhradníci: Vítek – Bednář, Šenk, Minařík, Szotkowski, Demeter, Rolinek.

1. SK Prostějov: Mucha (C) – Šmehyl, Sus, Bala, Sečkář – Kopřiva, Spáčil, Jurásek – Matoušek, Píchal, Zikl.
Náhradníci: Bréda – Langer, Rolinc, Šteigl, Stříž, Bialek, Zapletal.

Rozhodčí: Dubravský – Vaňkát, Hurych.
1
Utkání právě začalo.
1
Prostějov právě vstřelil branku!
Velmi rychlý gól hostujícího týmu přichází již ve dvacáté sekundě! Prostějov hned vysoko napadal, po chybě v obraně pak na Veselého nabíhal z pravé strany sám DAVID PÍCHAL, který míč uklidil střelou po zemi ke vzdálenější tyči.
3
Líšeň právě vstřelila branku!
Domácí tým však odpovídá taktéž bleskově. Hlavičku po rohovém kopu ještě dokázal Mucha vyboxovat, střelu JAKUBA KUČERY z hranice vápna přesně k levé tyči už ale zastavit nedokázal.
4
Oba týmy si nám tak připravili pěkný gólový úvod zápasu. Uvidíme, zda to takhle bude pokračovat.
5
David Krška dokázal zpracovat míč ve vápně, střelou z pádu ale trefil jen obránce. Vzápětí se mu dařilo hodně podobně a i svým druhým pokusem nastřelil jen obránce.
6
Po faulu gólmana Muchy na Machálka budou domácí zahrávat pokutový kop!
8
Líšeň právě vstřelila branku!
K exekuci pokutového kopu se postavil JAROSLAV MÁLEK, který přesnou střelou po zemi k levé tyči otáčí skóre zápasu. Navázal tak na poslední domácí zápas Líšně, ve kterém se z penaltového puntíku trefil hned dvakrát!
9
Prostějov si tak svého povedeného úvodu prakticky vůbec neužil, ovšem...
9
Prostějov právě vstřelil branku!
Bláznivý úvod pokračuje a vidíme už čtvrtý přesný zásah zápasu! MARTIN ZIKL hlavou usměrnil centr z pravého křídla pod horní tyč do protipohybu gólmana a je znovu vyrovnáno! Neuvěřitelné.
11
Jeden z domácích se pokusil usměrnit na bránu střílený centr z pravé strany, nepodařilo se mu to a míč skončil hodně mimo.
Sledujte tisíce přímých přenosů na TV Tipsport, největší internetové sportovní televizi!
12
Přenesení hry směrem na Milana Lutonského nebylo přesné a míč tak skončil zbytečně v zámezí.
14
Málkův centr do vápna byl ještě hrudí sklepáván někomu na střelu. V tomto místě se ovšem žádný z líšeňských hráčů nenacházel.
15
Už to vypadalo, že se Málek bude hnát na Muchu sám z levé strany. Rozhodčí ovšem domácím odpískal nedovolený zákrok.
16
Tentokrát byl centr Líšně z pravé strany až příliš dlouhý a míč tak skončil až za pokutovým územím.
17
Kučera se pokusil přenést hru na pravé křídlo, to se mu ale nepovedlo a hosté tak vyrážejí do protiútoku.
17
Protiútok Prostějova skončil útočným faulem na hranici pokutového území, míč pro domácí.
19
Góly nám v posledních minutách ubyly. Bylo ale více než jasné, že týmy nejsou schopny takto vysoko nasazenou laťku dlouho udržet.
20
Nyní ovšem Píchal prověřil Veselého dobrou střelou z pravé strany vápna. V tomto vzájemném souboji byl ale už úspěšnější gólman Líšně.
21
Další zákrok Veselého. V tomto případě o něco jednodušší proti střele Davida Juráska zleva.
22
Domácí se nyní sami vyhnali až za postranní čáru a vhazovat tak bude Prostějov.
23
Střílený centr z pravé strany propadl až ke Krškovi, jehož střelu po zemi z první dokázal Mucha vykopnout!
24
Ondřeji Ševčíkovi byl nyní odpískán faul na Martina Zikla, obránce brněnského týmu se tak musí stáhnout pryč.
26
Krškův centr byl sražen prvním obráncem na rohový kop.
27
Mucha vyskočil pro míč centrovaný od rohového praporku ze všech nejvýš a sebral jej do svých rukavic.
28
Píchal v souboj s Kučerou na pravém křídle nedokázal prodloužit míč na nabíhajícího spoluhráče a poslal ho jen do zámezí.
Přihrajte sobě nebo svým blízkým fotbalové lahůdky z Marken.cz!
29
Proti proti střele Spáčila z levé strany znamená rohový kop pro hostující tým. Ten ovšem žádné nebezpečí pro domácí bránu neznamenal.
32
Na druhé straně hřiště zahrávala rohový kop i Líšeň, hlavička Jeřábka byla ale slabá a míč navíc letěl mimo bránu.
33
Silný nedokázal zpracovat dlouhý nákop dopředu, míč kolem něj jen prolétl a skončil až u brankáře Muchy.
35
Mnoho vzrušení v posledních minutách k vidění není. Trochu to vypadá, že se oba celky vystřílely už v samotném úvodu.
37
Matochův centr do vápna z levé strany nebyl špatný. Ani jeden ze dvojice domácích hráčů ve vápně jej ale nedokázal usměrnit na bránu.
38
Martin Zikl se dopustil útočného faulu a rozehrávat tak bude Veselý skoro od své brány.
39
Málek zahrával standardní situaci svého týmu. Jeho centr ovšem našel jen náruč hostujícího brankáře.
40
Jeřábek fauloval Balu a Prostějov bude mít dobrou možnost v podobě přímého kopu.
41
Hosté ovšem ze své šance nic velkého vybojovat nedokázali a stav utkání tak zůstává stále vyrovnaný.
42
Ondřej Ševčík (LIS) možná už zbytečně stáhl Martina Zikla a dostává za to žlutou kartu. Jeho spoluhráč by byl pravděpodobně u míče dříve než Zikl.
43
Ani další standardní situace nepřinesla střelu. Veselý si jednoduše vyskočil pro míč.
45
David Jurásek utíkal s míčem dopředu, nakopl si jej ale až moc a i přes velkou snahu se k němu jako první zpátky dostat nedokázal.
45
Zajímavý centr Líšně z rohového kopu byl lehce tečován, na druhé tyči ovšem nikdo z domácích nedorážel.
45+1
První poločas skončil.
Rozhodčí žádný čas nad rámec první hrací poloviny nenastavil a nás tak čeká přestávka. Utkání mezi Líšní a Prostějovem začalo opravdu velmi bláznivým a zajímavým úvodem. Oba týmy se totiž v rozmezí pouhých devíti minut stihly vystřídat ve vedení a právě od deváté minuty platí vyrovnaný stav 2:2. Na obou stranách jsme od té viděli pár šancí, žádné velké vzrušení ale úplně už nepřišlo. Uvidíme, co nám ukáže druhá půle.
Sledujte tisíce přímých přenosů na TV Tipsport, největší internetové sportovní televizi!
46
Začal druhý poločas.
47
Silný poslal míč přes obránce na Matochu, ten byl ale už celkem v úhlu a mířil tak nepřesně.
49
Jeden z útočících hráčů hostujícího týmu se nyní nacházel v ofsajdu a praporek čárového rozhodčího tak vyletěl nahoru.
51
Matochův dlouhý centr byl na Kršku až příliš velké sousto a ten tak míč nedokázal pořádně zpracovat a nakonec jej ztratil.
52
Pašek centroval dvakrát v krátkém sledu z pravého křídla, v obou případech ale našel jen hostující obránce.
53
O chvíli později domácí pak z podobného místa zahrávali standardní situaci. Centr ale našel jen hlavu jednoho z obránců Prostějova.
55
Nedovolený zákrok na útočné polovině Líšně zbržďuje další ofenzivní snažení svého týmu.
56
David Jurásek se po dlouhém nákopu zjevil ve skvělé pozici, pod tlakem Machálka ale nezakončil vůbec dobře a v pádu minul.
57
Jasné zatažení za ruku unikajícího Martina Zikla převedl Michal Jeřábek (LIS) a vidí za své počínání žlutou kartu.
58
Juráskův centrovaný míč našel jen rukavice gólmana Veselého.
59
Podobně se vedlo i centrujícímu Paškovi z pravého rohu, taktéž trefil jen připravené rukavice brankáře.
61
Krškova přihrávka za obranu našla Málka, domácí záložník se ovšem nacházel v ofsajdovém postavení a asistent rozhodčího si toho všiml.
62
Nyní se Málek nechal obrat čistě o míč a po své nepovedené akci se mu úplně nechce zvedat z trávníku.
63
Střídání v týmu 1. SK Prostějov: ze hřiště odchází David Jurásek, přichází Michal Zapletal.
64
Sečkář ztratil rovnováhu na postranní čáře a míče se tak ujal Málek. Ten byl ale opět velmi rychle obrán a nakonec vše skončilo střelou Píchala zpoza vápna. Hráč Prostějova s číslem 99 ale mířil mimo pravou tyč.
Přihrajte sobě nebo svým blízkým fotbalové lahůdky z Marken.cz!
66
Další ze řady ne úplně povedených centrů. Ten Silného z pravé strany hřiště jednoduše chytá Mucha.
67
Další centr, který k ničemu nevedl. Tentokrát to vypadalo trochu nadějněji, ale našel jen hlavu prostějovského obránce.
68
Teď už centrovaný míč našel hráče ze správného týmu, Machálek se ale jen zmohl na jeho protočení vedle brány.
68
Kučera se odhodlal ke střele zpoza vápna. Jeho pokus se ale točil pryč od levé tyče brány hostů.
69
Málkův nákop do běhu na Paška byl příliš dlouhý a míč tak po zákroku bránícího hráče skončil v zámezí.
70
Tentokrát to domácí zkusili po zemi. Nebylo to úplně špatné, ale finální Málkova přihrávka se neřadí do řady těch nejpovedenějších.
72
Pašek strčil na polovině hřiště do Zikla, o svém faulu ví a utíká upět na obrannou půlku svého týmu.
73
Střídání v týmu SK Líšeň 2019: ze hřiště odchází Marek Matocha, přichází Martin Rolinek.
Střídání v týmu SK Líšeň 2019: ze hřiště odchází Jan Silný, přichází Marek Szotkowski.
75
Hostující obránce Martin Sus zůstává ležet na trávníku a je přivolána dokonce lékařská pomoc.
76
Vypadá to ale, že bude v pořádku, protože ze hřiště odchází po svých.
77
Nyní se už Susu dokonce vrací do hry. Bylo mu to umožněno po té, co se jeden z domácích dopustil útočného faulu.
78
Po chybách v domácí defenzivě unikal Zikl. Ten byl ale už dostižen, takže ještě přihrál Matouškovi, který ovšem bránu ze skvělé pozice přestřelil!
79
Paškův centr tentokrát už našel jednoho ze spoluhráčů. Martin Rolinek ale míč hlavou usměrnil mimo levou tyč brány.
81
Málek si míč dobře nezpracoval, akce domácích ale pokračovala a k zakončení se dostal Szotkowski. Jeho střela z velkého úhlu byla ale sražena.
82
Líšeň se klasicky spoléhá na hodně centrů. Ty ovšem k ničemu, minimálně zatím, nevedou. Nyní posílal míč vzduchem do vápna Krška – hodně nepovedeně.
Sledujte tisíce přímých přenosů na TV Tipsport, největší internetové sportovní televizi!
83
Střídání v týmu 1. SK Prostějov: ze hřiště odchází Martin Zikl, přichází Jakub Rolinc.
Střídání v týmu 1. SK Prostějov: ze hřiště odchází David Píchal, přichází Štěpán Langer.
84
Nedovolený zákrok Zapletala na Paška na pravém křídle...
85
Standardní situaci domácích zahrával Málek, skončila však jen a pouze útočným faulem Líšně.
86
Střídání v týmu SK Líšeň 2019: ze hřiště odchází Tomáš Machálek, přichází Václav Minařík.
86
Teď už to bylo mnohem zajímavější. Paškův celkem nízký centr propadl nečekaně až na brankáře, který měl co dělat, aby dokázal zareagovat a míč vyrazit.
88
Málek nyní spěchal, aby zabránil protiútoku a to se mu povedlo. Míč nejprve ve skluzu sebral soupeři a dalším skluzem jej pak poslal do zámezí.
88
Střela z větší vzdálenosti směrem na domácí bránu končí jen v rukavicích domácího gólmana Veselého.
89
Tentokrát už byl Veselý pod větší hrozbou. Kopřivova střela z hranice vápna ale o několik desítek centimetrů minula levou tyč brány Líšně-
90
A další nepřesný pokus Prostějova. Míč tentokrát přeletěl horní tyč brány.
90+1
Čekají nás ještě tři minuty nad rámec základní hrací doby.
90+2
Minařík dokázal ukopnout míč před Zapletalem do zámezí a zastavit ožný protiútok soupeře.
90+3
Mucha nevyrážel centrovaný míč úplně přesvědčivě a Líšeň si tak zahrála ještě roh. Gól z něho ovšem nepadl.
90+4
Konec zápasu.
Utkání 11. kola mezi Líšní a Prostějovem končí. Všechno zajímavé si pro nás týmy nechali prakticky už do první desetiminutovky, ve které padly všechny čtyři branky dnešního klání. Prostějov se tak na Líšeň zatím bodově nedotáhl, naopak Ústí nad Labem ano. To je místo, kam Líšeň zajíždí v příštím kole.
Ode mne je to pro dnes již vše. Přeji pěkný den a u dalšího textového sportovního přenosu opět na počtenou.

Facebook feed