Ženy A    22.01.2024   |    TomSpe

SKL Ženy - Lokomotiva Brno 5 : 3 (0:2) ⚽ Kukučová Katka - 3x, Špičková Gabča, vlastní

V prvním přípravném utkání jsme se utkali s brněnským rivalem a oplatili mu porážku z pohárového utkání. Do zápasu šly oba týmy z plné přípravy, my poskládali tým z holek, které jsou zdravé, od počátku týdne trénovaly a nelimitovalo je zkouškové období. Hostující kolektiv zase zkoušel nové tváře, které budou bojovat o ligový dres. Utkání se hrálo v dobrém tempu a bylo vidět spoustu pohledných fotbalových situací, na obou stranách. Lokomotiva si v prvním poločase vytvořila asi zasloužený dvoubrankový náskok, a to ještě neproměnila dva pokutové kopy, když především ten první, byl odpískán úplně nesmyslně. Do druhé půle vstoupily lépe naše holky, kontaktní branku vstřelila Katka Kukučová, která potom přidala další dva góly, a především ten z trestného kopu, byl opravdu výstavní. Také my jsme kopali penaltu, kterou Gabča bezpečně proměnila, a když si po dobře zahrané standartní situaci, vstřelily hostující hráčky vlastní gól, bylo o výsledku rozhodnuto. Celé utkání splnilo svůj účel, protočili jsme sestavu, některé holky si vyzkoušely posty, které třeba ještě nehrály a věřím, že budou v další fázi přípravy pracovat tak, aby na podobný výkon navázaly a dokázaly ho zopakovat i v dalších zápasech.