SINCE 1924 TO 2024 * SINCE 1924 TO 2024 * SINCE 1924 TO 2024 * SINCE 1924 TO 2024 * SINCE 1924 TO 2024 * SINCE 1924 TO 2024 * SINCE 1924 TO 2024 * SINCE 1924 TO 2024 * SINCE 1924 TO 2024 * SINCE 1924 TO 2024 * SINCE 1924 TO 2024 * SINCE 1924 TO 2024 * SINCE 1924 TO 2024 * SINCE 1924 TO 2024 * SINCE 1924 TO 2024 *

B-tým i přes početní nevýhodu sahal po vítězství

Místo: Stadion SK Líšeň.
Počet diváků: 220.

Líšeň: Veselý – Džupenjuk (88. Daněk), Fall, Laczskó, Bednář – Rudyk, Weber – Toczyski, Dostálek (62. Bohuslav), Roziev (62. Bílek) – Zikl. Trenér Kugler.

Kuřim: Smrčka – Halouzska (42. Kostrůnek), Pitel, Šťastný (75. Dabó Abulai), Pospíšil, Koreň, Svoboda, Motyčka, Ullmann (87. Sambú laia), Musil, Obůrka. Trenér Habanec.

Ve 25. kole Jihomoravského krajského přeboru jsme přivítali na domácím stadionu soupeře z nedaleké Kuřimi. Začátek utkání připomínal vážnost situace, obě mužstva začala velmi opatrně. S přibývajícím časem jsme získávali prostor a byli tak i více na míči, z čehož vyplývaly rodící se šance, které jsme bohužel nedokázali využít. Závěr prvního poločasu a následně pak zbytek utkání velmi ovlivnilo nešťastné vyloučení Davida Rudyka.

Ve druhém poločasu jsme, i přes početní oslabení mužstva, dokázali být lepším týmem a být také nebezpeční pro soupeřovu bránu. Vytvářeli jsme si převahu, ze které pramenily i vyložené šance, které jsme bohužel neproměnili. Vzhledem k vývoji utkání nás i tato bezbranková remíza stále drží ve hře o postup a díky ní se prakticky nic nezměnilo.

Ohlasy po zápase

Trenér Kugler: „Zápas jsme začali zbytečně vlažně. Umím to pochopit, hráči nechtěli udělat chybu, vážnost zápasu byla znát. Měli jsme nějaké polo šance. Pak přišla červená karta, taktická chyba, škoda, mluvili jsme o těchto herních situacích v předzápasové přípravě. Nás to ale semklo, cítili jsme nějaké křivdy a přetavili to v herní výkon. Přeskupily řady, upřesnili si o poločase taktiku, připomněli ambice, organizaci. Druhý poločas jsme byli lepší. Měli čtyři vyložené příležitosti. Gól jsme díky skvělému Smrčkovi nedali (odchovanec SK Líšeň), on byl mužem zápasu. Je to škoda, i v deseti jsme dostali soupeře pod tlak. Remíza není prohra, nehledáme výmluvy, nevytváříme alibismy. Pět zápasů do konce, víme co chceme. Líšňáci mají dobrý charakter, fotbalovou hlavu, zarputilost a pokoru.

Další utkání odehraje B-tým ve středu 24. května v 17:30 hodin na stadionu Rousínova.