B-tým přišel během čtyř minut o vedení i o body

SK Moravská Slavia - SK Líšeň B 3:1 (0:1)

Branky: 52. a 56. Čech, 90+2. Simr (z pen.) – 8. Dostálek.

ŽK: 0 - Džupenjuk, Rudyk, Dostálek, Salif Kader, Rychetský.

Místo: Stadion Vojtova ulice.
Počet diváků: 80.

MS: Šurkala – Havelka (77. Dvořák), Hanuš, Kubík, Gruber – Čech, Pešta (84. Dědič), Síleš, Ovsepjan – Šmýd (66. Šembera) – Simr. Trenér Danihelka.

Líšeň: Rychetský – Daněk (70. Červík), Fall, Minárčik, Toczyski – Rudyk, Džupenjuk (57. Špička) – Horký, Ferlay (57. Bílek), Salif Kader (88. Štolba) – Dostálek. Trenéři Kugler a Gögh.

V 5. kole Jihomoravského krajského přeboru jsme zavítali do areálu nedaleké Moravské Slavie. Již od samého začátku jsme věděli, že půjde o utkání spíše soubojové i díky špatnému stavu travnaté plochy.

Již v samém začátku utkání si v 5. minutě Fall pomohl nedovoleným zákrokem po odskoku míče, a tak z přímého kopu musel odrážet míč do bezpečí Toczyski. Nedlouho poté se z druhé strany právě zmiňovaný Toczyski také provinil faulem a po další standartní situaci se prosazuje v hlavičkovém souboji Minárčik, který hlavou posílá míč opět jen na kopačky soupeře. Domácí hráč posílá další dlouhý míč na hranici našeho vápna, kde je opět dobře postavený Minárčik, který tentokráte nachází Ferlaye. Ten skákavý míč posílá dále Džupenjukovi, jenž přihrávkou z první mezi obránce krásně vybídl Dostálka, který se v osobním souboji s posledním obráncem prosazuje a křižnou střelou střílí branku. Ve 13. minutě po rohovém kopu střílí mimo Horký a ve 23. minutě Džupenjuk po zdařilé kombinaci přihrává na Ferlaye, který byl těsně v postavení mimo hru. Ve 32. minutě Salif Kader při pressingu získává míč, který předává Džupenjukovi a ten krásnou střelou trefil tyč brankové konstrukce. Bohužel po chvíli si nepočínal příliš zkušeně a nedovoleným zákrokem fauloval Simra a posléze i Ovsepjana a rozhodčí tento balíček zákroků posoudil za žlutou kartu. Do konce poločasu se nic dalšího nestalo a do kabin se šlo lépe naší Benfice za stavu 0:1.

Na začátku druhého poločasu jsme se snažili o kombinační hru. Po špatném odkopu domácích si ve 48. minutě chtěl Dostálek na hranici velkého vápna obhodit domácího stopera, který však zastavil míč za pomocí ruky a zamezil tak našemu útočníku v postupu na bránu, hlavní rozhodčí však přešel tento moment bez povšimnutí. Po pár minutách hry jsme se dostali do brejkové situace tři na dva, ale Ferlay nevyužil Dostálkovu nabídku k zakončení nejlépe a míč poslal jen nad bránu soupeře. V 52. minutě po hrubé chybě obrany Čech srovnává skóre na 1:1. Následná rozehrávka a ztráta míče se proměňuje ve velmi rychlou přechodovou fázi až k finálnímu zakončení a v 56. minutě Čech zvyšuje pro domácí na 2:1. V 61. minutě Toczyski zblokoval tvrdou střelu Simra. V 78. minutě další zásah rukou domácí obrany ve vlastním pokutovém území již rozhodčí Kunický posoudil jako nedovolený a nařídil pokutový kop, ke kterému se postavil Dostálek, kterému však jeho střelu vyrazil brankář Šurkala na roh. Z následného rohového kopu hlavičkoval Fall nad bránu. V 80. minutě hrubě fauluje Salif Kader a jeho zákrok je posouzen žlutou kartou. Všechny síly Benfiky byli v útočné fázi bohužel bez výsledku. Obranný blok domácích jsme nedokázali překonat, naopak jsme umožnili domácím protiútok a v 92. minutě se domácí hráč sám řítil na brankáře Rychetského, který se skokem pod nohy útočníka dopustil nedovoleného zákroku, a jelikož byl tento zákrok v pokutovém území, tak mu rozhodčí udělil žlutou kartu a nařídil pokutový kop, který Simr proměnil na konečných 3:1 pro domácí tým.

Ohlasy po zápase

Trenéři Kugler a Gögh: „Nastoupil proti nám velmi zkušený tým v čele s Pavlem Simrem, který je gólový. Bohužel jsme nebyli schopni jej pokrýt a po třech našich hrubých chybách jsme dostali tři branky.“

Další utkání B-týmu odehrajeme v neděli 11. září v 11:00 hodin na hlavním stadionu SK Líšeň, PŘIJĎTE NÁS PODPOŘIT!