SINCE 1924 TO 2024 * SINCE 1924 TO 2024 * SINCE 1924 TO 2024 * SINCE 1924 TO 2024 * SINCE 1924 TO 2024 * SINCE 1924 TO 2024 * SINCE 1924 TO 2024 * SINCE 1924 TO 2024 * SINCE 1924 TO 2024 * SINCE 1924 TO 2024 * SINCE 1924 TO 2024 * SINCE 1924 TO 2024 * SINCE 1924 TO 2024 * SINCE 1924 TO 2024 * SINCE 1924 TO 2024 *

Branky: 29. Mičko – 48. Špička, 60. Džupenjuk, 85. Reteno Elakana (z pen.)

ŽK: Kratochvíl M., Bednařík – Fall, Reteno Elekana

Místo: Stadion Obvodová ulice
Počet diváků: 115

Bystrc: Nahodil – Němec (79. Líkař), Ločárek, Bubeník, Pavlík (64. Pisko), Kocman, Kratochvíl M.(84. Bednařík), Pelc, Hubr, Kratochvíl T., Mičko. Asistenti Kotol a Solanský.

Líšeň: Marek – Bednář, Fall, Minárčik, Bohuslav – Rudyk (46. Horký), Minařík (83. Toczyski) – Džupenjuk (87. Štolba), Reteno Elekana, Špička (83. Daněk) – Bílek (46.Dostálek). Trenéři Kugler a Gögh.

Ve 12. kole Jihomoravského krajského přeboru jsme zavítali k nedalekému soupeři do Bystrce. Na tomto hřišti prozatím nemáme příliš lichotivou bilanci, protože místo bodů jsme si odváželi spíše červené karty. Od prvních minut utkání byli naši hráči dominantnější na míči, avšak bez větších příležitostí. Až ve 25. minutě se do zakončení dostaů Reteno Elekana, ale brankář domácích jeho ránu vytáhnul na roh. Naproti tomu se po autovém vhazování protáhl naší obranou šikovný Mičko a dostal domácí do vedení 1:0. Po obdržení branky jsme dále hráli svoji hru a trpělivě jsme čekali na naši šanci. Ve 33. minutě si šikovně naběhl Reteno Elekana, kterému domácí hráč přišlápl kotník a tak jsme měli výhodu pokutového kopu. K penaltě se tentokrát postavil Bílek, ale pro naši smůlu ji neproměnil a tak jsme šli na poločasovou pauzu do šaten za stavu 1:0 pro domácí.

Do druhé poloviny utkání jsme vstoupili se dvěma změnami, do hry šlo duo Dostálek, Horký s jasným cílem vstřelení brzké branky. To se podařilo ve 48. minutě, když se doslova proháčkoval Minařík mezi dvěma hráči a vybídl Dostálka k samostatnému sólu, ten zvolil přihrávku na dobře nabíhajícího Špičku, který se nemýlil a bylo srovnáno na 1:1. V 60. minutě napřáhl Džupenjuk z dobrých 40ti metrů a nádhernou střelou nedal domácímu brankářovi šanci a zvýšil tím vedení našeho týmu na 1:2. Tato branka nás více dostala do pohody a naši kluci mohli hrát svůj fotbal. V 85. minutě se po samostatné akci předvedl opět Džupenjuk, kterého domácí hráč fauloval a tak hlavní rozhodčí nařídil druhou penaltu. Po zkušenosti z posledních dvou utkání si míč vzal Reteno Elekana, který pokutový kop s přehledem proměnil a dokončil tím obrat v Bystrci na konečných 1:3.

Ohlasy po zápase

Trenéři Kugler a Gögh: „Derby v Bystrci byl spíš boj než fotbal. Soupeř se zatáhl před vlastní vápno a čekal na rychlé protiútoky. Byl to zápas zase hlavně o klidu a víru v sílu Líšně. Na konec se to i výsledkově podařilo.“

Další utkání B-tým odehraje v neděli 30. října v 11:00 hodin na hlavním stadionu SK Líšeň, PŘIJĎTE NÁS PODPOŘIT!