Branky: 11. Savi (z pen.), 18. Luňáček, 77. Havel – 76. Rudyk.

Rozhodčí: Poláček – Zelený, Svoboda – Vlk.

Místo: Stadion A.F.C. Humpolec.
Počet diváků: 250.

Humpolec: Janota – Kodria, Luňáček (84. Kameš), Popovych (78. Šerý), Havel, Savi, J. Maršík (63. D. Maršík), Š. Zástěra, Homola, A. Zástěra (63. Havlín), Och (84. Šmíd). Trenér Veselý.

Líšeň: Ulrich – Džupenjuk, Hanuš, Fall (85. Guttler), Toczyski (85. Matocha) – Rudyk, Šíp (46. Daněk), Horký, Ferlay (74. Červík), Dostálek, Svoboda (57. Bílek). Trenér Kugler.

V 8. kole Moravskoslezské divize skupiny D jsme zavítali do Humpolce. Už od první minuty zápasu jsme byli zaskočeni soupeřem a rozhodně v prvním poločasu nebyli dobrým týmem. Chyběl nám pohyb a kompaktnost. V 11. minutě po faulu Toczyského v pokutovém území kopali domácí penaltu, kterou bez problémů proměnil Savi. Po necelé desetiminutovce se domácí radovali znovu. V 18. minutě po rohovém kopu a naší špatně postavené obraně se prosadil Luňáček. První naši střelu si připsal až ve 34. minutě Horký, jehož pokus skončil těsně vedle Janotovi brány. V následných minutách jsme si vypracovali hned tři šance, ale ty jsme trestuhodně zahodili. Když ani ve 40. minutě po Hanušově centru na Svobodu, který sklepával Horkému jsme nedokázali dostat míč do sítě, tak jsme šli do kabin za nepříznivého stavu 2:0.

Do druhého poločasu jsme vstoupili se střídáním, změny ve formaci a cílem vstřelit brzy kontaktní branku. To se nepovedlo. Byť s velkou územní převahou, ale bez vážnějšího ohrožení brány domácích. Až v 76. minutě se ve skrumáži hráčů po rohovém kopu nejlépe zorientoval Rudyk a snížil na 2:1. Bohužel absence koncentrace znamenala memento obrany a brankáře a domácí za pouhou minutu zpečetili své vítězství a uzavřeli skóre zápasu na 3:1.

Ohlasy po utkání

Michal Kugler: „Soupeř dřel, bojoval, bránil vlastně pořád v osmi hráčích. My jsme udělali čtyři chyby a byly z toho tři branky. Tam to začíná i končí, pokud chceme být úspěšní, bez lepší koncentrace v defenzivních činnostech to nepůjde. Ona na to přirozeně navazuje i ta útočná fáze. Učíme se divizní soutěž, bolí to. Na zisk bodů jsme měli, je třeba hrát ještě rychleji ve finální fázi, dřív než se soupeř postaví do bloku. Pak už je to na nepříliš kvalitní hrací ploše složitější.

Další utkání odehraje B-tým v neděli 1. října v 15:00 hod. na domácím stadionu s týmem Vrchoviny z Nového Města na Moravě, PŘIJĎTE NÁS PODPOŘIT !!