SK Baník Ratíškovice - SK Líšeň B 0:4 (0:3)

Branky: 10. Rudyk, 11. Minařík, 41. Fall (z pen.), 58. Bílek.

ŽK: Kordula, Bábíček, Nedorostek – Otrísal.

Místo: Stadion Ratíškovice (vedlejší hřiště).
Počet diváků: 200.

Ratíškovice: Dohnálek – Macek, Kordula, Dobeš, Petrucha, Bábíček Tomáš, Nedorostek (83. Bábíček Jakub), Venclík, Ševčík, Sukup (60. Svoboda), Antoš. Trenér: Zemánek.

Líšeň: Veselý – Toczyski, Fall, Otrísal, Bohuslav (63. Daněk) – Rudyk (68. Štolba), Minařík – Džupenjuk (76. Nechvátal), Bílek, Gabriel (63. Ferlay) – Dostálek (76. Červík). Trenér Kugler.

V 17. kole Jihomoravského krajského přeboru jsme zavítali k soupeři do Ratíškovic. Utkání jsme nehráli na hlavním hřišti, ale na vedlejším s extrémně malými rozměry, takže jsme se chvíli hledali. Už v 10. minutě Minaříkův přetažený rohový kop našel přesně Rudyka, který míč zpracoval na prsa a dělovkou do šibenice vstřelil branku na 1:0. O minutu později se po samostatné akci trefil vynikající Minařík, který překonal domácí obranu včetně brankáře a zvýšil na 2:0. Ve 41. minutě se k odraženému míči dostal Bílek, který si šikovně pokrýval míč a přitom byl faulován. Rozhodčímu Hamingerovi nezbývalo nic jiného než písknout penaltu, kterou bezchybně proměnil Fall na 3:0 a za tohoto stavu jsme šli i do kabin.

Ve druhém poločase jsmě měli jasný cíl a to držet míč s nulou vzadu. V 58. minutě po zdařilé akci nahrával Dostálek na gól Bílkovi, který se prosadil na konečných 4:0. Díky velmi malému prostoru na hřišti šlo spíše o soubojové utkání, přesto jsme měli možnost vidět pohledné kombinace se spoustou brankových příležitostí i branek samotných.

Ohlasy po zápase

Trenér Kugler: „Zápas v Ratíškovicích jsme měli po celou dobu pod kontrolou. Soupeř na nás nastavil past v tom, že se hrálo na vedlejším hřišti s extrémně malými rozměry. Bylo to dnes o chytrosti, soubojovosti a sebeobjetování. Pomohli jsme si krásnými brankami v úvodu utkání a tím narušili soupeři taktiku do zápasu a zaslouženě vyhráli čtyři nula. Děkujeme trenéru Valachovičovi za pomoc na stopérské pozici. Erik Otrísal nám pomohl a s elegancí jemu vlastní nám na hřiště přinesl kvalitu a klid. Děkujeme.“

Další utkání odehraje B-tým v neděli 2. dubna v 15:00 hodin na hlavním stadionu SK Líšeň, PŘIJĎTE NÁS PODPOŘIT!