Béčko výhrou v Ivančicích navýšilo svůj náskok

Branky: 81. Široký – 28. Weber, 52. Horký, 69. Roziev.

Místo: Stadion FC Ivančice, U Malovaného mlýna.
Počet diváků: 120.

Ivančice: Foltyn – Dobrovodský, Holý, Sedláček (65. Adam), Hložek (65. Galstyan), Weinlich, Čožík, Liubchych (35. Škuta), Široký, Čermák, Štěpanovský. Trenér: Štork.

Líšeň: Veselý – Džupenjuk (70. Daněk), Fall, Laczkó, Bednář – Rudyk, Weber (65. Ferlay) – Toczyski, Horký (82. Bohuslav), Roziev (70. Gabriel) – Dostálek (70. Bílek). Trenér Kugler.

Ve 23. kole Jihomoravského krajského přeboru jsme zavítali k soupeři do nedalekých Ivančic. V 8. minutě poslal míč do malého vápna Toczyski, ale jeho prudký centr však v bezprostřední blízkosti levé tyče nedokázal Horký usměrnit do branky. V 17. minutě rozehráli Weber s Horkým rohový kop nakrátko a prvně jmenovaný následným centrem do vápna našel Laczka, který orazítkoval tyč soupeřovy brány. S touhou vstřelit branku stále přibývalo šancí s následným zakončením. Ve 27. minutě prošel Horký od postranní čáry přes tři hráče soupeře až na hranici velkého vápna, ale jeho zakončení bohužel scházela větší kvalita. O minutu později sebral stejný hráč ve středu hřiště odražený míč a přihrál ho Weberovi, ten si narazil s Dostálkem, který ho přihrávkou z první vyslal za záda domácích obránců, Weber se kličkou vyhnul brankáři Foltynovi a poslal náš tým do vedení. Zbytek prvního poločasu další branku nepřinesl a tak se šlo do šaten za stavu 0:1.

O přestávce jsme si řekli herní principy jakými se chceme prezentovat a do druhého dějství jsme nastupovali s cílem rozhodnout co nejdříve zápas, abychom mohli prostřídat a rozdělit síly do dalších utkání a mít zbytek střetnutí pod kontrolou. To se podařilo v 51. minutě když po centru Rozieva sklepl míč hlavou ve vápně Toczyski na Horkého, který si šikovně obhodil bránícího hráče a poté zakončil kolem gólmana domácích - 0:2. Další minuty zápasu byly většinou na soupeřově polovině bez větší brankové příležitosti. Trenér nabádal hráče, že se hraje na góly. V 63. minutě se střelecky prosadil Roziev, ale jeho branka bohužel nebyla uznána z důvodu odpískaného ofsajdu. O šest minut později vybídl Laczkó průnikovou přihrávkou opět Rozieva, který se ani tentokrát nemýlil a zvýšil tím vedení na 0:3. V 80. minutě zahrozili i domácí, ale naštěstí pro nás domácí hráč nastřelil pouze břevno naší branky. Další protiútok soupeře a propadnutí v obraně znamenalo pro domácí snížení na 1:3. V 88. minutě se po centru Ferlaye našim útočícím hráčům znovu podařilo dostat míč do sítě, ale bohužel gól nebyl opět uznán pro ofsajd. V úplném závěru se ještě po dlouhém nákopu za obranu dostával do šance jeden z domácích hráčů, ale Toczyski včas zatáhl za záchranou brzdu a míč odkopnul do bezpečí. Následný centrovaný míč z rohového kopu se nám podařilo odvrátit a poté již zazněl závěrečný hvizd hlavního rozhodčího.

Ohlasy po zápase

Trenér Kugler: „Do Ivančic jsme jeli pro 3 body. Zápas byl dnes lépe odpracovaný, víc jsme se zaměřili na soubojovou složku hry, tam jsme viděli zlepšení. Brankových příležitostí jsme si také vytvořili dostatek, tři branky dali. Je škoda, že jsme neuhlídali brejkovou situaci, nechtěli jsme zápas jenom dohrát a do poslední minuty jsme se snažili vstřelit další góly a stálo nás to nulu vzadu. Ivančice kvalitu mají a nemyslím si, že patří na poslední místo tabulky. Chtěl bych dnes ještě vyzdvihnout a pochválit výkon rozhodčích, kteří prokázali, mimo jiné, cit pro hru a její plynulost. Dobrý výkon od celého rozhodcovského tria.

Další utkání odehraje B-tým v neděli 14. května ve 14:00 hodin na hlavním stadionu SK Líšeň proti týmu TJ Moravan Lednice, PŘIJĎTE NÁS PODPOŘIT!