dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně *

A tým    20.05.2023   |    Redakce

Černínova trefa a tři body zůstaly doma


SK Líšeň - FK Třinec 1:0 (0:0)


Branka:
69. Černín.

ŽK: Polášek, Sokol – Omasta, Tandara, Holík, Juřena, Čelůstka (ved. mužstva).

Rozhodčí: Všetečka – Hrabovský, Ratajová.
Delegáti: Vidlák, Pech.

Místo: Líšeň, Kučerova.
Počet diváků: 621.

Líšeň: Vajner – Pašek, Jeřábek, Černín, Lutonský – Polášek (65. Vandas) – Šumbera (76. Otrísal), Machalík (89. Weber), Matocha, Sokol (89. Laczkó) – Čermák. Trenér Valachovič.

Třinec: Adamuška – Omasta, Foltyn, Habusta, Slaninka – Machuča, Jursa – Tandara (60. Kania), Hrdlička, Holík (75. Turyna) – Juřena (85. Gembický). Trenér West.


V samotném úvodu prvního poločasu byli více na míči hostující fotbalisté, kteří si však žádnou střeleckou příležitost vypracovat nedokázali. Zhruba po deseti minutách jsme převzali otěže do svých rukou a zbytek poločasu jsme odehráli většinou na polovině soupeře. V 17. minutě jsme měli první šanci, kdy na bránu Třince letěla střela Šimona Šumbery z pravé strany vápna a míč se otřel o břevno. Ještě nadějněji pak vypadala další střela zhruba po půlhodině hry. Šumbera dostal od Machalíka skvělou nahrávku, zakončení z tutové pozice se mu však nepovedlo a míč skončil mimo bránu. Nedlouho poté pak volný míč v malém vápně nedokázal nikdo dostat do sítě, první poločas tak skončil bezbrankovou remízou.

Největší šance Slezanů přišla hned na začátku druhé půle, kdy míč již mířil do naší brány, ale na poslední chvíli jsme jej dokázali ve skluzu odrazit pryč. Naše šance přišla v 69. minutě, kdy Matocha poslal míč od pravého rohového praporku na bližší tyč a tam si jej našel Jakub Černín, který ho odrazem o břevno poslal do sítě. O pět minut později měl na kopačce druhou trefu Sokol, brankář Adamuška ale jeho přízemní střelu dokázal skvělým zákrokem vykopnout na rohový kop. Třinec se snažil o vyrovnání a nejblíže k němu byl v 85. minutě, po rohu předvedl Vajner na brankové čáře povedený zákrok, míč se ale i nadále nacházel v bezprostřední blízkosti brány a nechybělo moc, aby skončil v síti. Ani v jednom mistrovském vzájemném utkání jsme během čtyř let ve F:NL s Třincem neodešli poraženi. Bilanci jsme si nepokazili i když jsme o těsný výsledek hráli až do konce. Trenér Valachovič poslal do boje netradiční sestavu, na špici se objevil Adrián Čermák. V utkání jsme měli většinu času převahu, ale naše šance jsme nedokázali využít a gólově Třinci odskočit. Závěr byl proto trochu hektický, ale našim hráčům se podařilo výsledek udržet.

Facebook feed