Branky: 27. Vlasák, 47. Ferlay – 35. Pavlík, 58. Martinek, 65. Divíšek.

Místo: Stadion SK Líšeň.
Počet diváků: 350.

Líšeň: Modlitba – Pašek (65. Daněk), Červík (84. Guttler), Mezera, Toczyski – Rudyk – Vlasák, Weber (65. Horký), Svoboda (74. Dostálek), Aldin – Raab (46. Ferlay). Trenér Kugler.

Zbrojovka: Hložánek – Strnad, Šlapanský, Divíšek, Vit – Šmíd – Kolečkář (46. Gaszczyk), Martinek, Štepanovský, Pragr (90+2. Peška) – Pavlík (84. Kluska). Trenér Kříž.

V 5. kole Moravskoslezské divize skupiny D jsme se v brněnském derby utkali se Zbrojovkou Brno B. V prvním poločase padly dvě branky z toho na každé straně po jedné. Ve 27. minutě Svoboda z levé strany navedl míč do pokutového území a přihrál Weberovi, který pouštěl Vlasákovi a ten povedenou střelou poslal Líšeň do vedení 1:0. Po pár minutách zahrozili i hosté. Po propadení v obraně, kdy jsme míč nedokázali uklidit do bezpečí se po průnikové přihrávce do vápna prosadil Pavlík střelou kolem gólmana a srovnal tím na 1:1.

Do druhého poločasu obě mužstva vstupovala se změnou v sestavě. V domácím dresu vystřídal Raab, za kterého přišel Ferlay, a v barvách Zbrojovky Brno vystřídal Kolečkář, místo kterého přišel Gaszcyk. Právě Ferlay díky svému presinku po příchodu na hřiště donutil hráče Zbrojovky k několika chybám, a po jedné z nich potrestal hostující tým vstřelenou brankou na 2:1. Rychlá odpověď Zbrojovky na sebe nenechala dlouho čekat. V 58. minutě po rohovém kopu Martinka byl na přední tyči ve shluku několika hráčů míč jemně tečován a zapadl do sítě, stav opět srovnán - 2:2. Vedení na stranu hostů strhnul v 65. minutě Divíšek, který se po centru z přímého volném kopu zjevil sám na zadní tyči a se štěstím se prosadil, když brankář Modlitba vyrazil míč pouze do tyče, od které bohužel zamířil za brankovou čáru. Následné minuty našeho tlaku vyústily pouze ke dvěma nadějným situacím uvnitř pokutového území Zbrojovky, kterým však scházelo lepší zakončení, a také k bezohledné hře hostujícího Štepanovského, který v 89. minutě obdržel červenou kartu. K dalšímu srovnání ale ze strany domácího celku nedošlo a tak první mistrovské derby Béček skončilo výhrou Zbrojovky.

Ohlasy po zápase

Trenér Kugler: „Zápas se Zbrojovkou se nám nepovedl podle našich představ, chtělo to lepší přenos taktiky, běžecky jsme také schopni podat lepší výkon - vše jde ruku v ruce s kvalitou hry. Nemůžeme dostat tak laciné branky, druhá a třetí byly ukázkou naivity a nekoncentrace, možná nekvality. Děkujeme A-mužstvu za pomoc a divákům za podporu. Vyříkáme si chyby, víme že každý umíme být lepší, než jsme dnes byli. Cesta vede přes práci na tréninkových jednotkách.

Další utkání odehraje B-tým v neděli 10. září v 16 hod. na půdě Staré Říše.