SK Líšeň B - SK Moravská Slavia Brno 4:1 (0:1)

Branky: 70. Šumbera, 72. Dostálek, 75. Rudyk, 82. Horký – 6. Simr (z pen.)

ŽK: Džupenjuk, Minařík – Baran, Pešta, Gruber.

Rozhodčí: Kučera Roman – Šenkýř, Smekal.

Místo: Stadion SK Líšeň – hřiště s umělou trávou.
Počet diváků: 100.

Líšeň: Veselý – Daněk (62. Bílek), Fall, Rudyk, Bednář – Džupenjuk (77. Štolba), Minařík – Šumbera (89. Nechvátal), Bohuslav (62. Ferlay), – Dostálek (77. Horký). Trenér Kugler.

MS Brno: Šurkala – Hanuš, Kubík, Gruber, Čus (76. Dědič), Baran, Ovsepjan (38. Bartkovič), Čech, Pešta (82. Neves Prudencio), Šmýd (76. Havelka), Simr. Trenér Danihelka.

Ve 20. kole Jihomoravského krajského přeboru jsme přivítali na domácí umělce "Morendu". Bohužel hned na začátku utkání se v 6. minutě z pokutového kopu trefil Simr a naše mužstvo prohrávalo 0:1. Dlouho jsme se nemohli dostat do finální fáze. Teprve ve 26. minutě vybídl Bednář povedeným centrem Toczyského, který těsně minul. Další povedená akce se zrodila ve 32. minutě, Rudyk centroval na Bednáře, který prodloužil na Šumberu, ale ten zakončoval těsně nad branku. Posléze přetažený rohový kop Šumbery našel volného Minaříka, který trefil pouze tyč a tak jsme šli do šaten za nepříznivého stavu 0:1.

Do druhé poloviny utkání jsme vstoupili s větší touhou a dávkou agresivity. Odměnou za zlepšený výkon nám byli tři branky, kterými se nám podařilo za pouhých pět minut otočit zápas v náš prospěch. V 70. minutě se prosadil Šumbera, kterého pobídl Minařík. O dvě minuty později se po standardní situaci prosadil Dostálek a v 75. minutě po rohovém kopu Šumbery se hlavou nemýlil Rudyk. Následovala parádička v podání Šumbery, který pěkným pasem dal Horkému šanci. Ten se nemýlil a završil brankou stav utkání na konečných 4:1. Podařilo se nám tak soupeři oplatit porážku z posledního vzájemného střetnutí na podzim, kde to byl naopak soupeř, kterému se ve druhé polovině utkání podařilo otočit nepříznivý výsledek z poločasu (0:1) a nakonec zvítězit 3:1.

Ohlasy po zápase

Trenér Kugler: „Nedělní mistrovský zápas s výborně organizovanou Moravskou Slavií nebyl, jak jsme čekali, vůbec jednoduchý. Nechtěli jsme další memento v podobě ztráty 3 bodů, proto jsme chtěli hrát co nejrychlejší fotbal po křídlech a snažili se soupeře uběhat. Vlezla nám do toho bohužel hloupá penalta, kterou výborně hrající Simr proměnil. Byla z toho v první půlce trápená, ale viděli jsme u hráčů snahu. O poločase jsme si trošku hlasitěji vyříkali principy naší hry a čím se chceme prezentovat. Náš zlepšený výkon se projevil i brankově. Bez vstřícného postoje trenéra Valachoviče, který nám pomáhá s hráči by to šlo hůře. Dnešní výkon Šimona Šumbery byl zcela příkladný. Je super, že táhneme v Líšni za jeden provaz a pomáháme naplnit náš cíl. Ve výchově mládeže je důležité, aby vycházející hráči měli možnost hrát co nejvyšší soutěž a neutíkali nám do jiných klubů. Tréninkový proces je v Líšni nastaven na vysoké úrovni a je to správná cesta. Máme před sebou deset zápasů a hlavou nejsme v oblacích, ale v Krumvíři.

Další utkání odehraje B-tým v sobotu 22. dubna v 16:30 hodin na hřišti Krumvíře.