Branky: 82. Urban – 60. Horký, 73. Špička, 92. Ferlay.

ŽK: Skočovský, Makiš, Pojsl, Krejčíř – Fall, Džupenjuk, Bílek.

Místo: Stadion Mariánské náměstí.
Počet diváků: 100.

Sparta: Bílý – Skočovský, Krejčí, Košut, Kříž (55. Makiš), Pojsl, Malishevskyy (75. Sláma), Krejčíř, Janderka, Urban, Stehlík. Trenér Štourač.

Líšeň: Rychetský – Daněk (69. Toczyski), Fall, Minárčik, Bohuslav – Rudyk, Džupenjuk – Horký (69. Ferlay), Bílek (89. Štolba), Špička – Dostálek. Trenéři Kugler a Gögh.

V 7. kole Jihomoravského krajského přeboru jsme zavítali k nedalekému soupeři do Komárova na Spartu Brno. Z počátku jsme byli zbytečně nervózní a začátek utkání nepřinesl nic významného. Ve 12. minutě Džupenjuk odebral míč Košutovi a ve velmi slibné šanci po samostatném sólu přestřelil branku. Po pár minutách hry jsme měli několik dalších příležitostí v podobě rohových kopů, v 17. minutě hlavičkoval Rudyk, v 18. minutě Fall a v 19. minutě po podařeném centru Dostálka střílí Minárčik před prázdnou brankou mimo. O dvě minuty později Špičkova rána vyražena domácím brankářem na další roh, ze kterého však Fall hlavičkuje také mimo branku. Následné minuty se hrálo především na soupeřově polovině. Za zmínku stojí ve 32. minutě Fallův zákrok, který doslova vypíchl soupeři míč na poslední chvíli. Následná střela z rohového kopu šla hodně mimo naši branku. Ve 45. minutě se Horký trefuje pouze do brankáře a tak se o poločase týmy rozešly za nerozhodného stavu.

Do druhého poločasu jsme vstoupili aktivněji a hned po několika minutách po centru Minárčika vyráží brankář Bílý ránu Špičky na rohový kop. V 51. minutě tentýž hráč střílí těsně mimo branku. Obléhání domácího pokutového území přineslo branku v 60. minutě, kdy Daněk prošel mezi dvěma protihráči a jeho centr dorazil do sítě dobře postavený Horký. V 65. minutě znovu další faul na Špičku, ale tentokrát těsně před pokutovým územím. K míči se postavil Horký a z přímého kopu těsně vedle domácí brány. Nutno podotknout, že někteří měli již ruce nad hlavou. V 73. minutě se nám povedla brejková akce, když Dostálek prodloužil na Ferlaye, který prokázal dobrý přehled a místo samostatného zakončení zvolil křižnou přihrávku na Špičku, který zvyšuje na 0:2. Následná pasáž byla především o držení míče a o tom nepustit domácí do hry. To se bohužel úplně nepodařilo a v 82. minutě zahrávali domácí přímý kop, který s veškerou úctou k soupeři bravurně proměnil Urban a snížil tak na 1:2. Konec utkání byl spíše soubojový ve středu hřiště bez šancí. Sparta po vstřelené brance ožila a myslela pouze na útok. Toho jsme využili ve druhé minutě nastavení z brejkové akce, kdy se prosadil Ferlay a zvýšil na konečných 1:3, a my si tak odvážíme ze Sparty důležité body.

Ohlasy po zápase

Trenéři Kugler a Gögh: „Narazili jsme na posílenou Spartu, která bude určitě hrát ve vyšších patrech tabulky. Snažili jsme se ve hře potlačit jejich silné stránky, což se v organizaci hry až na malé výjimky dařilo a dovedlo nás to k důležitým bodům na hřišti soupeře.“

Další utkání B-tým odehraje v sobotu 24. září v 11:00 hodin na hlavním stadionu SK Líšeň, PŘIJĎTE NÁS PODPOŘIT!