A tým 13.11.2022 | Redakce
Místo vyrovnání přišel gól z brejku

FK Varnsdorf - SK Líšeň 2:0 (1:0)
Branky: 36. a 63. Radosta.
ŽK: Schön, Zbrožek – Sokol, Laczkó, Čermák.
Rozhodčí: Zaoral – Dobrovolný, Lakomý.
Delegáti: Teuber, Hrinko.
Místo: Městský stadion v Kotlině.
Počet diváků: 525.
FK Varnsdorf: Vaňák – Zbrožek, Kouřil, Kubista, Radosta (88. Pajkrt) – Bláha, Samko (46. Ludvíček) – Schön (72. Michal), Rudnytskyy (C) (29. Ondráček), Kříž – Tanko (88. Vachoušek).
SK Líšeň 2019: Vajner – Pašek (64. Černín), M. Jeřábek (C), Laczkó, Lutonský – A. Čermák – Ulbrich (82. Reteno Elekana), Matocha, Machalík, Sokol (64. Zikl) – Vandas.
V neděli jsme na závěr podzimní části odehráli utkání na severu Čech. Varnsdorfští chtěli využít domácího prostředí, neboť v letošní sezóně v Kotlině prohráli pouze jednou. Navíc chtěli zlomit nepříznivou bilanci z poslední pěti vzájemných duelů, kdy s námi třikrát prohráli a dvakrát se body dělily.
Úvod zápasu vyšel lépe domácím, byli častěji na míči. Poté se hrál vyrovnaný první poločas. Utkání se hrálo ve vysokém tempu, což mělo za vinu časté nepřesné přihrávky. Varnsdorf se dostal před naši branku ve 36. minutě. Tanko poslal zpětnou přihrávku do vápna, kde se míč odrazil k Radostovi, který střelou do horní poloviny branky otevřel skóre utkání. Bohužel na opačné straně se do velmi totožné situace dostal Jeřábek, šanci jsme ale neproměnili.
My jsme ve druhém poločasu zvýšili tlak, a hráli více na riziko. O osudu utkání rozhodl z brejku Varnsdorf. Krátce po hodině hry Tanko, z první našel přízemním centrem Radostu. Ten z hranice vápna umístil střelu k levé tyči a připsal si druhou trefu v utkání. Několik minut poté došlo ke střídání a změně v rozestavení. Šance, které jsme si vytvořili nebyly bohužel gólové, a tak jsme body z Varnsdorfu nepřivezli.
Ohlasy po utkání