Klub    21.03.2023   |    RV

Na úvod jarní části sezóny důležitá výhra nad Kunštátem

SK Líšeň B - FK Kunštát 6:1 (2:0)

Branky: 3. Dostálek, 39. Fall (z pen.), 52. a 77. Džupenjuk, 60. Ferlay, 76. Toczyski – 87. Lick

ŽK: Fall, Rudyk – Hanák, Prokeš, Psota.

ČK: 74. Horák Vladan (hostující trenér za nesportovní chování)

Rozhodčí: Bodeček – Špaček, Rosa.
Delegát: Černý.

Místo: Stadion SK Líšeň – umělá tráva.
Počet diváků: 100.

Líšeň: Veselý – Džupenjuk (77. Daněk), Fall (77. Červík), Bednář, Bohuslav (77. Štolba) – Rudyk, Minařík – Weber, Bílek, Gabriel (68. Toczyski) – Dostálek (68. Ferlay). Trenér: Michal Kugler.

Kunštát: Loukota – Bezděk, Zeman Roman, Hanák (76. Konečný), Bělehrádek, Štencl, Sehnal (70. Adámek), Psota, Prokeš (51. Vidman), Novotný (76. Lick), Janíček. Trenér: Vladan Horák.

V prvním jarním kole Jihomoravského krajského přeboru jsme na našem stadionu přivítali tým FK Kunštát. Hned v úvodu utkání získal míč u postranní čáry Dostálek, přihrává křížem na Gabriela, který našel v pokutovém území Bílka. Ten bohužel trefuje pouze brankáře, následná dorážka Dostálka však ve 4. minutě znamená vedení líšeňské Benfiky 1:0. Následné minuty se odehrávaly ve středu pole. Ve 39. minutě po faulu na Gabriela v pokutovém území kopal Fall pokutový kop, který s přehledem proměnil na 2:0 a tak skončil i první poločas.

Do druhé poloviny utkání jsme vstoupili s cílem co nejdříve vstřelit branku a rozhodnout zápas. To se povedlo. Veselý dlouhým výhozem od branky našel Džupenjuka, který pronikl do vápna, tam si narazil s Dostálkem a zvýšil vedení na 3:0. Po chvíli střílený centr Toczyského nachází Ferlaye a ten zvyšuje v 68. minutě na 4:0. Následně jsme zaznamenali absolutní nesoudnost hostujícího trenéra Horáka, který za nesportovní chování dostal červenou kartu a byl nucen opustit hřiště. V 76. minutě se trefil z první Toczyski na 5:0, kterému tuto branku připravil Weber a hned po soupeřově rozehrávce a zapresování se v 77. minutě trefil k tyči Džupenjuk na 6:0. V závěru utkání místo odkopnutí míče volila naše obrana zcela jinou variantu, po které jsme obdrželi branku na konečných 6:1. Do jarní části jsme vstoupili výhrou a těšíme se na další zápas.

OHLASY PO UTKÁNÍ

Trenér Michal Kugler: „Chtěli jsme začít soutěž výhrou a to se povedlo. Věděli jsme, že Kunštát má horší výstavbu od svojí branky, že je to brejkový tým a hráči jako Sehnal, Štencl nebo například Bělohrádek potřebují prostor na svoji hru. Hráli jsme dnes trošku níž a to udělalo soupeři problém a vedlo to k zisku tří bodů. Jdeme zápas od zápasu a už se těšíme na ten další.“

Další utkání odehraje B-tým v sobotu 25. března v 15:00 hodin na stadionu v Ratíškovicích.