SK Líšeň B - SK Olympia Ráječko 1:2 (0:1)

Branky: 90.+1. Minařík - 12. Žáček, 51. Chyla

ŽK: Bílek, Bohuslav, Minařík, Džupenjuk – Zouhar.

Místo: Stadion Kučerova - hřiště s umělou trávou.
Počet diváků: 120.

Líšeň: Veselý – Rudyk, Fall, Bednář, Bohuslav – Weber (77. Daněk), Minařík – Džupenjuk, Bílek, Ferlay (38. Gabriel, 59. Toczyski) – Dostálek. Trenér Kugler.

Ráječko: Juran – Maňoušek, Pokorný Jan (90. Ťoupek), Zouhar, Sedlák, Pokorný Michal, Lidmila, Chyla (87. Koňařík), Žáček (89. Štěpánek), Bartoš, Souček. Trenér Huška.

V 18. kole Jihomoravského krajského přeboru jsme přivítali soupeře z Ráječka. Hned ve 12. minutě centr z pravé strany a míč pod sebe znamenal první zaváhání v naší obraně a poprvé jsme doma prohrávali 0:1. My jsme dlouho drželi míč vzadu a soupeř se vždy pohodlně zformoval a tak jsme se velmi složitě dostávali do nějakého zakončení. Možná za zmínku v prvním poločase stojí stáhnutí Dostálka v pokutovém území, ale rozhodčí byl naprosto klidný.

Ve druhém poločase místo vstřelení branky jsme po našem faulu nechali nepochopitelně hrát soupeře, který v 51. minutě zvýšil na 0:2. Před domácím publikem jsme místo bojovnosti působili odevzdaně jako bychom si šli pouze zakopat místo toho vyhrát zápas. Jediná pořádná šance ve druhém poločase byla z kopačky Dostálka v 78. minutě, ale jen do brankáře. Ke snížení alespoň přispěl Véna Minařík, který skóroval až v 90. minutě a ke srovnání nám zbývalo více než moc. Tohle utkání nám vůbec nevyšlo a byla to prakticky první domácí prohra v soutěži od léta 2022.

Ohlasy po zápase

Trenér Kugler: „Dnes to bylo pomalé, utahané. Jako jízda s ruční brzdou. Ráječko hrálo to, co jsme čekali. Hluboký blok bez výstavby od vlastní branky a po zisku míče nákop na rychlé hroty. To, co jsme si před zápasem řekli jsme bohužel nepřenesli na hřiště a mysleli jsme si, že se soupeř porazí sám. My jsme pomalým přehráváním míče zdržovali hru a míč dopředu dali pozdě až byl soupeř zformovaný v bloku. Na to, že hrajeme na tři útočníky, byla obě křídla moc hluboko a pozdě doplňovala útočnou vazbu. S takovou old school hrou nemáme šanci uspět nikde. Na svůj standard se dnes z Benfiky nevyhoupl nikdo. Výmluv proč to nešlo mě napadá mnoho, ale když se vymlouvá trenér, tak se začnou vymlouvat i hráči a takový alibismus v Líšni nechceme. Zápas si vyhodnotíme a každý s chybami musí začít u sebe. Čeká nás ještě dvanáct zápasů. Jedeme dál!“

Další utkání odehraje B-tým v sobotu 8. dubna v 16:00 hodin na hřišti Bosonoh.