Vítězství ve Staré Říši vystřílel úspěšný exekutor Raab

Branky: 6., 16. (z pen.) a 70. (z pen.) Raab, 79. Červík.

Místo: Stadion Stará Říše.
Počet diváků: 145.

Stará Říše: Dutka – Pekárek (46. Pospíchal, 88. Borzenko), Chramosta, Tupik, Lát, Svoboda Richard, Kvych, Čížek, Zarovnii (73. Nechvátal F.), Svoboda Adam, Špalek (46. Trojan). Trenér Staněk.

Líšeň: Ulrich – Daněk (85. Gabriel), Červík, Fall, Toczyski – Rudyk (85. Štolba), Horký (67. Guttler) – Ferlay (85. Bolovintsev), Dostálek, Svoboda Antonín (73. Matocha) – Raab. Trenér Kugler.

V 6. kole Moravskoslezské divize skupiny D jsme zavítali do Staré Říše. V 6. minutě vybojovaný míč Raaba přešel přes osu Horký, Svoboda, Toczyski a Ferlay, který našel nabíhajícího Raaba po velmi pěkné kombinaci a ujali jsme se vedení. V 16. minutě se po další pěkné kombinaci prosadil Rudyk, který byl faulován v pokutovém území po prostrčení míče Ferlayem a rozhodčí byl nucen odpískat pokutový kop. K němu se postavil Raab a zvýšil skóre na rozdíl dvou branek. Po druhém gólu bylo našich hráčů plné hřiště a prakticky jsme hráli na domácí polovině. Ve 21. minutě po samostatné akci střílel Ferlay těsně nad Dutkovu branku a v 30. minutě po další z mnoha povedených kombinačních akcí zakončoval Horký s pomocí teče soupeře těsně mimo branku.

Do druhého poločasu jsme se snažili vstoupit aktivněji, ale domácí se snažili nepříznivý stav zvrátit. Několika po sobě jdoucím rohovým kopům domácích se náš tým ubránil a v 57. minutě po průnikové přihrávce pálil Svoboda, který "ránou jako z děla" trefil pouze břevno. O deset minut později se ale podařilo Guttlerovi doslova zamotat hlavu domácí obraně a následně byl v pokutovém území zfaulován. Rozhodčí Rygl odpískal druhou penaltu. Raab při chuti nedal brankáři domácích sebemenší šanci a v 70. minutě zkompletoval hattrick. O pár minut později jsme po nedovoleném zákroku zahrávali volný přímý kop v blízkosti soupeřovi brány. K němu se postavil Červík a v 79. minutě s noblesou proměnil a stanovil i konečný výsledek zápasu na 0:4.

Ohlasy po utkání

Michal Kugler: „Takticky, kondičně odpracovaný zápas. Ve Staré Říši se nevyhrává. Jsme rádi za výsledek i předvedenou hru.

Další utkání odehraje B-tým v neděli 17. září v 15:30 hod. na domácím stadionu s týmem Velké Bíteše, PŘIJĎTE NÁS PODPOŘIT !!