SINCE 1924 TO 2024 * SINCE 1924 TO 2024 * SINCE 1924 TO 2024 * SINCE 1924 TO 2024 * SINCE 1924 TO 2024 * SINCE 1924 TO 2024 * SINCE 1924 TO 2024 * SINCE 1924 TO 2024 * SINCE 1924 TO 2024 * SINCE 1924 TO 2024 * SINCE 1924 TO 2024 * SINCE 1924 TO 2024 * SINCE 1924 TO 2024 * SINCE 1924 TO 2024 * SINCE 1924 TO 2024 *

Výhru Béčka vystříleli hattrickem Dostálek a Rudyk

Branky: 18. (z pen.), 30. a 88. Dostálek, 36., 45+4. a 80. Rudyk – 57. Osladil.

Rozhodčí: Kříž – Holík, Chabiča.

Místo: Stadion SK Líšeň - umělá tráva. Počet diváků: 100.

Líšeň: Veselý – Daněk (73. Toczyski), Fall, Minárčik (87. Červík), Bohuslav – Rudyk (87. Štolba), Minařík (46. Džupenjuk) – Horký, Špička (73. Ferlay), Salif Kader – Dostálek. Trenéři Kugler a Gögh.

Bosonohy: Uhlíř – Burdov, Pakosta (20. Čoupek), Šíma, Havel, Pavliš, Hladký (15. Svoboda), Dohnal (87.Olejník), Osladil, Táborský, Varga (87. Hanák). Trenér Břežný.

V pořadí druhém domácím utkání Jihomoravského krajského přeboru jsme na našem hřišti přivítali tým FK SK Bosonohy.

Od samého začátku jsme chtěli hrát vysoko, za což jsme byli častokrát odměňováni nedovolenou hrou soupeře v podobě častých faulů. První akce se zrodila ve 14. minutě, kdy Minařík křižnou přihrávkou našel Bohuslava, který dává míč pod sebe, ale Sidibe trefuje pouze brankáře. Následný protiútok bohužel vyústil ke střetu 3 hráčů a Bosonohy musely sáhnout ke střídání hráče Hladkého, který byl následně odvezen RZS na vyšetření. Nedlouho poté byl po naší zdařilé kombinaci v pokutovém území zezadu podražen Horký a hlavní arbitr nařídil pokutový kop. Zároveň udělil dvě žluté karty hostujícím hráčům za vytříbený slovník na jeho adresu. K penaltě se v 18. minutě postavil Dostálek a proměnil ji. O dvě minuty později po hezké akci střílí Daněk, bohužel jen do dobře postaveného brankáře. Ve 30. minutě po centru Špičky a perfektním naběhnutí Dostálka jdeme do vedení 2:0. Další šancí byl dlouhý odkop, který brankář Veselý mířil na Dostálka a ten hlavou těsně mimo branku. Ve 36. minutě se dalekonosnou střelou blýsknul Rudyk a zvyšuje na 3:0. V 38. minutě rohový kop Bosonoh a míč končí po zásahu jednoho z hostů hodně mimo naši branku. Naproti tomu ve 41. minutě Rudyk stříleným centrem nachází Horkého, následuje přihrávka na Sidibeho a dobíhající Rudyk trefuje brankáře. Ve 2. minutě nastavení Sidibe pálí a soupeř blokuje na rohový kop. Ve 4. minutě nastavení se Rudyk trefuje z velkého chumlu hráčů a první poločas končí za stavu 4:0.

Do druhého poločasu jsme vstupovali s cílem žádnou branku neinkasovat, což se nám nepovedlo. Po chybě Džupenjuka ve středu pole a následném přenesení míče na pravou stranu střílí v 57. minutě Osladil křižnou střelou a snižuje na 4:1. Po pár zbytečně nervózních minutách jsme převzali otěže zpět a začali znovu kombinovat. V 68. minutě Džupenjuk zahrává přímý kop, jeho tvrdou ránu zblokoval soupeř na roh. V delší mezihře jsme drželi míč, kombinovali a hledali skulinku k zakončení proti soupeři, kterému již docházely síly. V 80. minutě po faulu na Ferlaye si míč postavil Dostálek, z přímého kopu našel Rudyka, který svou třetí brankou v utkání zvyšuje na 5:1. Ihned po rozehrávce soupeře jsme získali míč, který jsme drželi na našich kopačkách až do doby, kdy v 88. minutě průnikovou přihrávkou Horký vybídl Dostálka, který zkompletoval hattrick a uzavřel skóre zápasu na 6:1.

Ohlasy po zápase

Trenéři Kugler a Gögh: „Věděli jsme, že nás čeká velmi zkušený tým, který s námi nebude chtít hrát fotbal ve vysokém tempu. To se potvrdilo. Naštěstí už máme nějaké zkušenosti, jak se s tímto stylem hry vypořádat a nakonec se to potvrdilo i výsledkově.“

Další utkání odehraje B-tým v sobotu 3. září v 16:30 hodin na stadionu Moravské Slavie.