Závěr utkání rozhodl o výhře nad městským rivalem

Branky: 34. Bílek, 43. Fall, 86. Horký, 90. Toczyski – 2. Pojsl, 45. Stehlík.

Místo: Stadion SK Líšeň.
Počet diváků: 212.

Líšeň: Marek – Daněk (55. Dostálek), Fall, Bohuslav, Toczyski – Rudyk, Weber (90+1. Štolba) – Džupenjuk, Bílek (74. Gabriel), Ferlay (74. Červík), – Zikl (55. Horký). Trenér Kugler.

Sparta: Bílý – Večeřa, Drbal, Košut, Janeček (86. Sláma), Krejčíř, Makiš, Janderka, Krejčí, Pojsl, Stehlík. Trenér Štourač.

Ve 22. kole Jihomoravského krajského přeboru jsme přivítali na domácím stadionu Spartu Brno. Již ve 2. minutě se po odraženém míči životní trefou "z voleje" střelecky prosadil Pojsl - 0:1. O pár minut později měli hosté dobře rozehraný brejk, kterému ovšem scházelo kvalitní zakončení. Inkasovaná branka nás trochu rozhodila a chvíli jsme se na hřišti hledali, ale už ve 20. minutě šel po zdařilé akci ze strany sám na branku Zikl, který bohužel hostujícího brankáře neprostřelil. Ve 34. minutě už se však po velkém tlaku trefil Bílek, kterému míč před prázdnou branku připravil vynikající přihrávkou Weber - 1:1. Po rohovém kopu ve 43. minutě se uvnitř pokutového území nejlépe zorientoval Fall, chytrou střelou přehodil všechno co mu stálo v cestě a poslal tím naše mužstvo do vedení 2:1. Bohužel naše radost netrvala příliš dlouho, v závěru poločasu jsme propadli, čehož využil Jindra Stehlík, který se prosadil hlavou po přesném centru ze strany a srovnal na 2:2.

Ve druhém poločase jsme prostřídali a přeskupili sestavu. Věděli jsme, že soupeři dělá problém tempo naší hry a pokud v něm zvládneme pokračovat a nepolevíme, tak mu dojdou síly. Náš tlak se s přibývajícími minutami zápasu stupňoval. Šancí přibývalo, ale vítězné branky jsme se dočkali až v závěru utkání. V 86. minutě využil Toczyski zaváhání hostující obrany a navedl si míč do vápna, s jeho střelou si gólman hostů ještě dokázal poradit, ale proti dorážce Horkého pod břevno už neměl šanci - 3:2. A v 90. minutě se po zachyceném krátkém výkopu hostů pustil do nádherného sóla Toczyski, se kterým si hostující obránci neuměli poradit, a střelou k tyči zvýšil na konečných 4:2.

Ohlasy po zápase

Trenér Kugler: „Zápas se Spartou Brno jsme si zkomplikovali už v první minutě, kdy jsme dostali branku krásnou střelou Pojsla. To nás rozhodilo a chvilku jsme se na hřišti hledali. Pak jsme přece jenom tlakem, kdy se hrálo neustále na půlce hostů, vstřelili dvě branky. Sparta však zase v poslední minutě první půlky vyrovnala. Podruhé jsme v utkání nezvládli práci se zlomovou chvílí, do které začátky a konce poločasů patří. Ve druhé části utkání jsme se zlepšili, a pohybem vlastně uběhali soupeře. To vedlo k dalším dvěma brankám. Možná to z naší strany nebylo nejkrásnější utkání, ale hrajeme každý zápas v jiné sestavě, soupeři nám od prvního zápasu ani jednou nerozehráli od vlastní branky se snahou o výstavbu hry. Každé utkání je o druhých míčích, zdržování, o tom, že vlastně celý zápas je o překonávání hlubokého bloku. Možná to můžu chápat u protivníků ze spodní části tabulky, ale hraje tak proti nám zatím každý. Trpí tím fotbal a oko pláče (hlavně diváka). Máme respekt ke každému týmu, nedělejme z tak krásné hry úpolový sport, když se to umí je to umění s velkým "U", snažme se k tomu přiblížit. V každém případě jsme schopni podat lepší výkon než dnes, ale ta víra v sebe, pozitivní emoce a ochota se vydat nás dnes dovedli ke třem bodům.

Další utkání odehraje B-tým v neděli 7. května v 17:00 hodin na hřišti Ivančic.