SINCE 1924 TO 2024 * SINCE 1924 TO 2024 * SINCE 1924 TO 2024 * SINCE 1924 TO 2024 * SINCE 1924 TO 2024 * SINCE 1924 TO 2024 * SINCE 1924 TO 2024 * SINCE 1924 TO 2024 * SINCE 1924 TO 2024 * SINCE 1924 TO 2024 * SINCE 1924 TO 2024 * SINCE 1924 TO 2024 * SINCE 1924 TO 2024 * SINCE 1924 TO 2024 * SINCE 1924 TO 2024 *

A tým    02.03.2023   |    DW

Zhodnocení zimní přípravy trenérem a kapitánem týmu


Jsou před námi poslední dny před zahájením jarní části F:NL ..

Náročnou přípravu na jarní část sezony jsme zahájili 10.1.2023 a téměř za dva měsíce od prvního tréninku nás čeká první soutěžní utkání.

Do přípravy se z původního kádru zapojili tentokrát všichni hráči kromě záložníka Guyho Retena Elekany, který se přesunul do rezervy ostravského Baníku.

Brankáři: Vojtěch Marek, Tomáš Vajner a Vlastimil Veselý

Obránci: Michal Bednář, Jakub Černín, Dmytro Džupenjuk, Michal Jeřábek, Adam Laczkó, Milan Lutonský, Erik Otrísal, David Pašek

Záložníci : Adrian Čermák, David Machalík, Marek Matocha, Václav Minařík, Pavel Sokol, Tom Ulbrich, Tomáš Weber

Útočníci: Pavel Vandas, Martin Zikl

Na zkoušku se k mužstvu připojili tři záložníci, Šimon Šumbera (po návratu z hostování), jednadvacetiletý Marek Polášek (1. FC Slovácko), dvacetiletý Richard Svoboda (FK Mutěnice), který trénoval s mužstvem již od podzimu, a z dorostu šestnáctiletý útočník Martin Tauš. Z mužstva odešel Guy Reteno Elekana (přestup Baník Ostrava B).

Zimní přípravné období bylo jako vždy náročné, mužstvo absolvovalo tréninky 6x týdně, jeden dvoufázový, o víkendu zápas a pouze jeden den volna. Tréninkový plán byl z větší části proběhl na hřišti s umělým povrchem v areálu SK Líšeň, 1x týdně jsme trénovali v hale na Novolíšeňské a díky vstřícnému kroku vedení klubu jsme poprvé v průběhu zimy absolvovali soustředění v zahraničí, kde jsme trénovali dvoufázově na přírodním povrchu, a hráli dvě přípravná utkání. S blížícím se začátkem sezony jsme odehráli na přírodní trávě v Březí generálku s Opavou. V přípravě jsme sehráli osm utkání s bilancí jedna výhra, tři remízy a čtyři prohry.


V posledním týdnu přípravy odpověděl na několik otázek kapitán mužstva Michal Jeřábek

1. Michale, poprosím Tě o shrnutí a dojmy ze zimní přípravy.
Ze zimní přípravy mám smíšené pocity, trénovalo se kvalitně a hodně, podmínky jsme měli jako vždy kvalitní, jen co mě mrzí, že nebyly lepší výsledky.

2. Nelze se nezmínit o soustředění, jaká byla tato změna v přípravě oproti jiným sezonám?
Změna rozhodně pozitivní, servis na vysoké úrovni, jak kvalita trávníku, jídla, regenerace. Na tomhle soustředění nelze nic vytknout, pro mě se jednalo o první soustředění v zahraničí a cítil jsem se týden jako profesionál, kdy jsem k fotbalu nemusel řešit práci a soustředit se jen na fotbal. Odtrénovalo se toho dost, za 6 dní 10 treninků + 2 zápasy s kvalitními soupeři, měli jsme toho na konci plné zuby a těšili se domů.

3. Můžeš nám říci pár vět ke změnám v kádru na jarní část sezony? Jak se dle Tebe začlenili noví hráči do mužstva a do kabiny ?

V kádru se moc změn neudělalo, většina jsme zůstala pohromadě, takže velké příchody a odchody se nekonaly, a když přijde někdo nový tak většinou nemá problém zapadnout...

4. Jak je mužstvo podle Tebe připraveno na druhou polovinu soutěže?

Jak jsme připraveni na druhou část sezóny ukáže až samotná soutěž, máme ještě týden na to odstranit nedostatky, sednout si k videu z nepovedené generálky, a ukázat si chyby. Věřím že jsme se kvalitně připravili a budeme zase prohánět týmy nahoře.

5. První utkání je vždy trošku speciální... jak se po zimní přípravě těšíte na první "ostré"utkání ?
Kabina už je nažhavená, až to vypukne, a až se začne konečně hrát o body, přece jenom ta příprava je strašně dlouhá. První utkání jsou vždy bojovná nikdo nechce udělat chybu, je to taková válka. Je to o jedné chybě, kdo ji udělá, a pak se to vždy rozjede.

6. Chtěl by jsi vzkázat něco vašim fanouškům do začínající jarní části sezóny, jak důležitá je jejich podpora přímo na stadionu?

Fanouškům bych chtěl vzkázat za celou kabinu, že si přejeme, aby chodili co v největším počtu na stadion a byla slyšet jejich pozitivní podpora, hrajeme v tabulce nahoře, a když se nebude třeba dařit, tak je potřebujeme slyšet a cítit od nich podporu.


Podobné otázky, jako kapitán mužstva zodpověděl před blížícím se startem jarní části sezony i trenér Milan Valachovič

1. Trenére, poprosím Vás o shrnutí a dojmy ze zimní přípravy?
Letos v zimě jsme odtrénovali náplň, kterou jsme si připravili. S tím můžeme být spokojeni. Chtěli jsme hrát se soupeři minimálně z druhé a první ligy, což jsme splnili, bohužel výsledky nebyly úplně dobré.

2. Nelze se nezmínit o soustředění, jaká byla tato změna v přípravě oproti jiným sezonám?
Turecké soustředění jsme připravovali od prosince, když jsme spočítali , že by nás to vyšlo levněji než v Česku, a změna to byla obrovská... v zázemí, organizaci, soupeři... a teď by to bylo dobré to potvrdit v soutěži dobrými výsledky.
3. Můžete nám říci pár vět ke změnám v kádru na jarní část sezony, vzhledem k tomu že v tomto přestupním období žádný z klíčových hráčů neodešel, cítil jste potřebu hledat nového hráče na konktétní post?
My jsme chtěli mužstvo trochu okysličit, a věděli jsme, kde potřebujeme posílení, ale bohužel nebyl na trhu hráč, který by na tyto pozice přišel. Dívali jsme se hlavně směrem do ofenzivy. K mužstvu přišel Marek Polášek ze Slovácka, z dorostu Dimo Džupenjuk a šestnáctiletý Martin Tauš. Z hostování se vrátil Šimon Šumbera.

4. S jakým cílem vstupujete do druhé poloviny soutěže?

Rádi bychom navázali na podzim, ale víme, že letos bude jaro extrémně náročné, a rádi bychom v úvodu získali co nejvíc bodů, a co nejdéle se drželi v popředí tabulky.

5. První utkání je vždy trošku speciální... jak se po zimní přípravě těšíte na první "ostré" utkání ?
Čeká nás soupeř, který se po špatném úvodu rozehrál a za mne bude mít lepší jaro než podzim. Pro mne je to zápas plný očekávání, jak se s tím popasujeme po celkem dlouhé pauze.

6. Chtěl by jste vzkázat něco vašim fanouškům do začínající jarní části sezóny, jak důležitá je jejich podpora přímo na stadionu?
Aby nás podpořili osobně na stadionu, i když ne vždy je to z naší strany ideální, protože tři roky po sobě hrajeme špici druhé ligy, a je hrozně těžké stále obhajovat pozice... Pořád jsme skromné a pracující mužstvo, a to by jsme si měli všichni uvědomit.


Po dlouhé a tvrdé přípravě nás čeká netradičně v neděli první jarní mistrovské utkání F:NL, kdy změříme síly a doufejme i prodáme tvrdou práci z přípravy v utkání s Vlašimí.

Budeme si všichni přát, aby měl trenér "šťastnou ruku" při volbě hráčů pro jarní část sezony, a abychom mohli mít všichni společně radost z fotbalu v Líšni.

Tímto také chceme oslovit všechny fanoušky, aby nám zachovali svou přízeň i přes nelehkou dobu, ve které se nyní svět nachází, doufáme že nás podpoří skvělou kulisou a přijdou na stadion osobně..., a protože fotbal v Líšni hrajeme také pro ně, připravili jsme na každé domácí utkání pro diváky příjemné prostředí, novinky v občerstvení, a máme pro všechny majitele zakoupeného programu velmi atraktivní ceny do tomboly v celkové hodnotě 11.000,- Kč.


Facebook feed