dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně *

A tým    18.07.2021   |    Redakce

​Generálky našich soupeřů

Závěrečnou generálku před startem druhé nejvyšší soutěže absolvovali s výjimkou Sparty Praha B všichni účastníci FNL. Už v pátek vyhrála Dukla na Stínadlech, zbytek se odehrál v sobotu.


Teplice - Dukla 1:2 (0:1), 21. Moulis – 5. Fabry, 78. Kim. Zápas se hrál v pátek v Teplicích v areálu Na Stínadlech.
Trenér Bohuslav Pilný zařadil do základní sestavy Kulhánka, který přišel na hostování ze Sparty. Na jaře nastupoval v nejvyšší soutěži v dresu Opavy. Cienciala, hostující z Ostravy, ale na jaře hrající za Třinec, přišel do hry v průběhu druhé půle. Nenastoupil už Krunert, který odešel na půlroční hostování do Teplic. „Určitě se nemůžeme plácat po ramenou. Naši kvalitu zjistíme až v lize. Teplice byly v první půli nebezpečné. Mohly dát více než jeden gól. Po změně stran jsme se zvedli a dokázali rozhodnout.“
Sestava Dukly: Rada – Barac, Piroch (46. Konan), Kulhánek, Ruml – Souček (63. Cienciala), Peterka, Kozel (71. Kozma), Šebrle (63. Buchvaldek) – Faleye (63. Pázler), Fábry (63. Kim).

Tychy - Opava 1:1 (0:0), 87. Steblecki – 49. Helebrand. Zápas se hrál na závěr opavského zahraničního soustředění v městě Tychy.
Trenér Roman West byl spokojený s prvním poločasem: „Hráli jsme koncentrovaně. Měli několik šancí i náznaky zajímavých akcí, ale bohužel nešla nám koncovka. Kdyby se nám podařilo odskočit od soupeře proměněním příležitosti po úvodním gólu, zápas bychom vyhráli.“
Sestava Opavy: Digaňa – Celba ((87. Rychlý), Helebrand, Hnaníček, Janoščin – Didiba, Tiéhi – Šigut, Holík (77. Večerka), Helešic (78. Kadlec) – Kramář (75. Pikul).

Zlín - Zbrojovka 1:1 (1:1), 23. Vraštil – 5. Zavadil z pen. Zápas se hrál ve Zlíně na hlavním stadionu Letná.
Sestava Zbrojovky: Berkovec – Hrabina, Kryštůfek, Štěrba (60. Endl), Moravec (75. Kosek) – Čermák (85. Hlavica), Zavadil (65. Texl) – Přichystal, (85. Bariš), Hladík (85. Sedlák), Fousek (65. Štěpanovský) – Řezníček (75. Ševčík).

Varnsdorf - Liberec B 2:1 (1:1), 20. Velich, 69. Žák – 28. vlastní Rudnickij. Zápas se hrál na hlavním stadionu ve Varnsdorfu v Kotlině.
Trenér Drsek postavil do obrany Pence z Táborska a Huška ze Sparty, na hrotu se objevil navrátilec Dordič, který hrál ve Varnsdorfu v letech 2016-19. V dubnu byl Opavou uvolněný do Bosny a Hercegoviny. Nyní se vrátil zpět do ČR.
Sestava Varnsdorfu: A. Richter – Penc, Hušek, Zbrožek, Pajkrt – Bláha, Žák – Rudnickij, Dordič, Kocourek – Velich.
Na střídání byli připraveni: Vaňák – Heppner, M. Richter, Lauko, Šimon, Schön, Ondráček, Kubista.

Pardubice - Vlašim 2:0 (1:0), 43. Černý, 81. Huf. Zápas se hrál v Pardubicích na stadionu Pod Vinicí.
Sestava Vlašimi: Vágner – Breda, Broukal, Zukal, Blecha – Křišťan, Zinhasovič, Zlatohlávek, Kozel, Višinský – Červenka.
Na střídání byli připraveni: Řehák – Janda, Rigo, Starý, Jíra, Alijagič.

Cvikov - Ústí nad Labem 1:1 (1:1), 16. König – 33. Jiránek. Zápas se hrál v německém Cvikově.
Sestava Ústí: Plachý – Strada, Bílek, Brak, Písačka – Emmer, Ogiomade, Jiránek, Miskovič, – Čičovský, Prošek. Na střídání byli připraveni Němec – Hudec, Chodora, Krobot, Wassim, Cantin, A. Černý, Alexandr, Angelozzi.

Třinec-Karviná B 2:1 (1:0), 38. Petráň z pen., 81. Szewieczek – 61. Brzoska. Zápas se hrál v Třinci na Stadionu Rudolfa Labaje.
Trenér František Straka poděkoval Karviné, že ochotně přijela na generálku, když Třinec obtížně sháněl soupeře.: „Za soupeře nastoupilo osm hráčů z áčka. Díky tomu jsme sehráli kvalitní zápas. Těší mě, že jsme ho nepouštěli do šancí. Na druhé straně jsem měl dojem z velké nervozity našich hráčů.“
Sestava Třince: Adamuška (46. Hasalík) – Omasta (66. Szewieczek), Foltyn, Bedecs (66. Buneš), Klusák, Hýbl – Kania (46. Javůrek), Weber (46. N¨Toya), Habusta (66. Steinhübel), Puchel (66. Bolf) – Petráň.

Vyškov - Uničov 3:2 (0:1), 75. Štěpánek, 87. Fofana, 90. Klesa – 34. Kamas, 60. Bača. Zápas se hrál v Drnovicích.
Trenér Trousil zkoušel Cabadaje z Jablonce a Maceje z Baníku Ostrava. Kouč si liboval, že jeho svěřenci dokázali učinit obrat v závěru zápasu a vyhráli první přípravný zápas. „Musíme si rozebrat, jak se chovat, když obdržíme branku. Nemůžeme se zbláznit a otevřít střed hřiště, jak se nám to stalo v utkání s Uničovem.“
Sestava Vyškova: Šustr – Ilko, Fofana, Štěpánek, Slovák (46. Klesa) – Jambor (46. Simr), Lahodný (78. Jaroš), Cabadaj, Ambrozek, Němeček (46. Migienga) – M. Vintr (46. Macej).

Hradec Králové - Chrudim 2:0 (0:0), 68. Král, 76. Záviška. Zápas se hrál v Holici.
Sestava Chrudimi: Mikulec (46. Ordelt) – Hašek, Tkadlec (46. Čáp), Fišl, Trávníček (46.Šplíchal) – Juliš (46. Kesner), J. Řezníček, Průcha, Breda – Rybička, Surmaj (46. Šípek).

Táborsko - Plzeň B 3:3 (1:1), 64. a 77. Mujiri (obě z pen.), 15. Holiš – 29. a 55. Korelus, 89. Jedlička. Zápas se hrál v Táboře na hlavním hřišti na Kvapilově ulici.
Trenér Miloslav Brožek nebyl z výsledku rozčarovaný: „Týden jsme pracovali na kondici. Bylo jasné, že náš výkon nebude nejlepší. Navíc stále nemáme hotový kádr a pracujeme na jeho selekci. Zápas však svůj účel splnil i když pro oko diváka nebyl zrovna nejlepší.“
Sestava Táborska: Zadražil – Pavlík, Navrátil, Holiš, Tusjak – Tolno, Boula, Drozd, Plachý – Matoušek, Sogbo. Na střídání byli připraveni: Pecháček – Mujiri, Nielsen, Provazník, Schramahauser, Icha, Havrda, Dybala, Brabec, Rydval.

Jihlava - Živanice 1:0 (0:0), 56. Selnar. Zápas se hrál v Jihlavě na hlavním stadionu na Jiráskově ulici.
Trenér Jan Kameník zkoušel poprvé na hřišti kyperského stopera Christoduleho. S výkony hráčů nebyl zrovna spokojený: „Zatím mužstvo stále ještě není sestaveno. Očekávám ještě dva příchody. Vadila mně koncovka, příprava předfinální a finální situace, více klidu. V tomto utkání jsme měli dát víc branek.“
Sestava Jihlavy: Vejmola – Křišťál, Vlček, Pojezný, Svoboda – Šudeiwa, Lacko – Arrojo, Zoubele, Selnar – Vedra.
Na střídání byli připraveni: Jágrik – Peřina, Chocholatý, Křivánek, Štefánek, Fila, Tureček, Araujo, Čok, Irotodos, Christodulu, Franěk.

Mladá Boleslav - Žižkov 4:1 (3:0), 12. a 45. Fila, 23. Skalák z pen., 58. Dancák – 81. Batioja. Zápas se hrál na hlavním stadionu v Mladé Boleslavi.
Trenér David Oulehla nebyl spokojený s výkonem v první půli: „Počítal jsem s tím, že bude rozdíl v utkání s prvoligovým soupeřem. Byl rychlejší, dynamičtější, přesnější. Původně jsem nechtěl moc střídat, ale donutil mě k tomu náš výkon. Noví hráči po změně stran byli agresivnější a dokázali vyrovnat hru. Vážně si řekli o nominaci pro mistrovské utkání v Líšni.“ Kouč stále improvizuje s pozicí útočníka, který po odchodech hráčů Viktorii chybí. Trojice egyptských fotbalistů zatím není zapracována, proto v sobotu nastoupila za B mužstvo.
Sestava Žižkova: Švenger (46. Soukup) – Řezáč, Březina, Jakab, Muleme – Sixta (46. Skopec), Súkenník (72. Štěpánek) – Bazal (72. Žežulka), Richter (27. Zeman), Nabijev (46. Petrlák) – Batioja.

Prostějov - Rosice 2:2 (0:0), 62. Žák, 64. Koudelka – 57. a 87. z pen. Přerovský. Zápas se hrál na hlavním hřišti v Prostějově Za Místním Nádražím.
V základní sestavě se objevil Vlachovský (Karviná, na jaře Blansko). Z Blanska je zkoušený i útočník Bartolomeu. Trenér Jiří Jarošík nebyl vůbec spokojený: „Sice šlo o generálku, ale stále tu jsou hráči na zkoušku, které potřebujeme vidět a zhodnotit jejich přínos. Utkání přineslo okýnka v obraně, spoustu nepřesností a nevydařené zakončování. Musíme hodně přidat.“
Sestava Prostějova: Mucha (46. Bárta) – Machynek, Bialek, Schuster, Stříž – Omale – Vlachovský, Jiráček, Koudelka, Kušej – Žák. Na střídání byli připraveni: Vichta, Bala, Bartolomeu, Kopřiva, Kadlec, Hausknecht, Zapletal, Sus.

Beltinci - Příbram 1:3 (0:1), 57. neuveden – 59. a 63. Voltr, 36. Vávra. Na závěr rakouského soustředění se utkání odehrálo ve Slovinsku.
Trenér Jozef Valachovič byl s výsledkem i celým soustředěním v Rakousku spokojený: „Byla to vydařená generálka s dobrým a agresivně hrajícím soupeřem. Přehráli jsme domácí celek celkem jasně a mohli dát i více gólů. Hráči si však musí odpustit hovory se sudím a soustředit se na hru.“
Sestava Příbrami: Šiman – Sus, Mezera, Kodr (85. Kvída), Cmiljanovič (80. Vilotič) – Pilík (68. Procházka), Soldát (74. Petrák), Obdržal (50. Kozič), Zorvan (68. Langhammer), Vávra (74. Januška) – Voltr (73. Dočekal).

Písek - Sparta B zrušeno. Při absolvování týdenního herně-taktického soustředění v Písku se nováčkovi F:NL nepodařilo sehrát ani jeden ze dvou sjednaných zápasů. Sobotní utkání proti hostiteli zrušil pražský klub.

Facebook feed