SKL B - SFK Vrchovina Nové Město na Moravě 4:1 (1:0)

Branky: 9. Fall (z pen.), 48. Toczyski, 82. a 83. Dostálek – 75. Duba.

Místo: Stadion SK Líšeň.
Počet diváků: 114.

Líšeň: Ulrich – Džupenjuk (57. Daněk), Hanuš, Fall, Toczyski – Rudyk (57. Šíp), Aldin – Svoboda (71. Bílek), Horký (57. Dostálek), Ferlay (46. Raab) – Tauš. Trenér Kugler.

Vrchovina: Šmída – Švanda (61. Wolker), Bača, Sádecký, Batelka (76. Dobrovolný) – Nečas, Štefl – Sytař (61. Boušek), Jícha (61. Pulkrábek), Partl (76. Jelínek) – Duba. Trenér Michal.

V 9. kole Moravskoslezské divize skupiny D jsme na našem stadionu přivítali soupeře z Nového Města na Moravě. Už ve 3. minutě po pěkném rychlém protiútoku se prosadil Tauš, ale pro ofsajd být branka uznána nemohla. V 9. minutě po faulu v pokutovém území na Ferlaye rozhodčí Budovič pískl penaltu. K pokutovému kopu se postavil Fall a s přehledem ji proměnil. V 10. minutě po překrásné průnikové přihrávce od Svobody šel Tauš sám na brankáře a až na brankové čáře ve skluzu zachraňoval hosty jeden z obránců. Nutno dodat, že náš mladý hráč si brankáře pěkně položil, ale nakonec tomu bohužel chyběla sladká tečka. V 18. minutě jsme se po standardní situaci dostali znovu do zakončení, střela však mířila pouze do brankáře, který vyrazil prudký míč na roh. Ve 34. minutě první vážnější akce hostů. Povedený centr si perfektně převzal Partl a jeho samostatná akce vyústila v prudkou střelu těsně nad brankovou konstrukci. Následný protiútok a další prudká střela Svobody, kterou vyrazil hostující brankář na roh. Ve 40. minutě jsme se po brejkové situaci ocitli dva na jednoho, ale Horkého povedenou střelu do šibenice opět vytáhl vynikající Šmída. Když i dalekonosnou ránu Aldina ve 42. minutě vytáhl gólman Vrchoviny na další roh, odcházeli jsme do kabin za stavu 1:0.

Do druhého poločasu jsme vstupovali s jasným cílem, vstřelit druhou branku a tím nechat zapomenout na množství promarněných příležitostí. Ve 47. minutě Raab pěkně přiklepl Taušovi a ten vystřelil těsně vedle. Ve 48. minutě jsme se ale mohli konečně radovat podruhé. Po rohovém kopu se míč dostal až k Toczyskému, který hlavičkou přehodil všechny před bránou a zvýšil tím naše vedení na 2:0. V 63. minutě se po velmi dobrém Šípově centru prosadil Svoboda, ale branka již podruhé v tomto zápase nebyla uznána pro ofsajdové postavení. V 75. minutě se radovali i hosté. Po autovém vhazování se prosadil Duba a snížil na 2:1. Sebevědomí Líšňáci hlavy nesklopili a chtěli naopak soupeři vrátit vstřelení branky. V 79. minutě Tauš tvrdou střelou trefil pouze břevno. Až v 82. minutě Dostálek přihrává na křídlo Taušovi, ten navádí míč k brance a dává pod sebe opět Dostálkovi a jehož zakončení znamená zvýšení na 3:1. Neuběhla ani minuta času a mohli jsme se radovat znovu. V 83. minutě se po centru Tauše k odraženému míči dostal Dostálek a střelou z voleje stanovil konečný výsledek utkání na 4:1.

OHLASY PO UTKÁNÍ

Trenér Kugler: „S Vrchovinou zápasy vždy bolí, jsou o nasazení, bojovnosti, taktice. Ve všem jsme tento kvalitní tým převýšili a dovedlo nás to ke třem bodům. Děkujeme divákům za přízeň. Jedeme dál.

Další utkání odehraje B-tým v neděli 8. října v 15 hod. na půdě Pelhřimova.