B tým    09.03.2024   |    Redakce

Béčko vstoupilo do jarní části domácí výhrou

SK Líšeň B - TJ Sokol Tasovice 2:1 (0:0)

Branky:
73. Minařík, 79. Rudyk – 86. Lapeš.

ŽK: Toczyski, Rimovičs, Modlitba, Daněk, Minařík, Ferlay – Blahoudek, Moravec, Vašina.
ČK: 90.+10 Šuba (Tas.).

Rozhodčí: Svoboda – Rosický, Rygl.
Delegát: Briksa.

Místo: Stadion SK Líšeň - hřiště s umělou trávou.
Počet diváků: 100.

Líšeň B: Ulrich – Daněk, Hanuš, Rimovičs (73. Horký), Džupenjuk (64. Ferlay) – Rudyk, Šíp (64. Minařík) – Toczyski, Fall, Bílek (90.+5 Červík) – Dostálek. Trenér Kugler.

Tasovice: Klimek – Železný, Hrazdílek, Navrátil, Šuba, Štancl (79. Lapeš), Moravec, Garčic, Vašina, Daniel (75. Ryška), Blahoudek (84. Pacula). Trenér Paul.

V 16. kole Moravskoslezské divize skupiny D jsme přivítali v prvním jarním utkání tradičního divizního soupeře z Tasovic. Po úvodní nervozitě jsme si vytvořili ve 12. minutě brankovou příležitost, ale Bílek těsně minul Klimkovu branku. Další šanci na vstřelení gólu jsme si vytvořili ve 26. minutě, kdy po kolmé akci přistrčil míč šikovnou přihrávkou Rudyk, ale Bílek bohužel opět minul brankovou konstrukci. Když ani ve 37. minutě nedoputovala Šípova dělovka ze standardní situace do Klimkovi branky, skončil první půle za bezbrankového stavu 0:0.

Ve druhém poločase brankových příležitostí přibývalo, ale bohužel bez vstřelené branky. Byť jsme měli značnou územní převahu, tak první branka padla až v 73. minutě. Po velmi zdařilé kombinační akci mezi hráči prostrčil Bílek na Minaříka, který nás výstavní střelou poslal do vedení. Po pár minutách hry jsme zahrozili podruhé. Po dlouhém autovém vhazování Toczyského se k míči dostal Rudyk, který nekompromisně prostřelil všechno co mu stálo v cestě – 2:0. V samém závěru hosté snížili, branku vstřelil velmi zkušený Pavel Lapeš, který se po pěkné přihrávce prosadil bezprostředně před brankářem a snížil tím vedení líšeňské rezervy na rozdíl jedné branky. Zřejmě určitou symboliku dalo číslo 7, které nosí Pavel na dresu, protože zmiňovanou branku dal právě 7 minut po příchodu na hřiště. Ke konci zápasu ještě hostující hráč Šuba zbytečným zákrokem na brankáře Ulricha rozdmýchal emoce hráčů na hřišti, kteří se navzájem poplácali a rozhodčí Svoboda rozjel svůj karetní mariáš. Rozdal několik žlutých a jednu červenou kartu za zmiňovaný zákrok. Poté jsme se s konečným hvizdem mohli radovat z první jarní výhry.

OHLASY PO UTKÁNÍ

Trenér Kugler: „Věděli jsme, co nás čeká, soupeře jsme měli nastudovaného. Žádná výstavba, boj o každý metr hřiště, hluboký blok a čekání na naši chybu, pak rychlý protiútok. Nasazení Tasovic bylo obdivuhodné. O poločase jsme si připomněli, upřesnili co na tento způsob hry platí. Cíleně jsme prostřídali a zvedli tím náš výkon. Tři body zůstaly v Líšni.“