Béčko přehrálo Rousínov a přezimuje na prvním místě

SK Líšeň B - TJ TATRAN Rousínov 5:1 (2:0)

ŽK: Minařík, Daněk – Suchý, Obruča, Novotný.

Místo: Stadion SK Líšeň.
Počet diváků: 150.

Líšeň: Veselý – Daněk (81. Nechvátal), Fall, Minárčik, Bohuslav – Rudyk (81. Vraj), Minařík – Horký (69. Červík), Bílek (66. Toczyski), Špička (66. Papež) – Dostálek. Trenéři Kugler a Gögh.

Rousínov: Kopřiva – Kříž, Líznar, Chlup, Rozehnal, Mikeš, Jašek (46. Eliáš), Florian (38. Novotný), Suchý, Obruča, Svoboda. Trenér Boušek.

V posledním podzimním kole Jihomoravského krajského přeboru jsme na našem stadionu přivítali Tatran Rousínov. Hned v úvodní minutě jsme po Bílkově akci nastřelili tyč a rozehrávali rohový kop, ze kterého se nejlépe zorientoval Rudyk a poslal naše mužstvo do vedení 1:0. Po necelé desetiminutovce z další povedené akce těsně vedle vystřelil Daněk. V 11. minutě vyslal Rudyk tvrdou střelu na brankáře, který stihl míč vyrazit pouze před sebe, ale na dorážejícího Špičku již nestačil a tak zvyšujeme na 2:0. Následných akcí bylo opravdu hodně. Za zmínku stojí v 15. minutě Špičkův lob, který šel těsně nad brankovou konstrukci a ve 25. minutě samostatná akce Minaříka, který obešel všechny, co mu stáli v cestě, ale vypálil těsně mimo. Prakticky jediná šance hostí se zrodila ve 26. minutě, kdy po chybě v obraně a propadnutém míči soupeř taktéž vystřelil těsně mimo branku, a tak jsme odcházeli do šaten za stavu 2:0.
Do druhého poločasu jsme šli s větším klidem. Dominance na míči byla znatelná se spoustou pěkných kombinačních akcí. V 50. minutě byl faulován Špička a rozhodčí nařídil pokutový kop, ke kterému se tentokrát postavil Fall a s přehledem jej proměnil – 3:0. Následně po krásné kombinační akci se v 54. minutě trefil opět Špička – 4:0. Bohužel v 68. minutě si Daněk vyšlápl na hostujícího hráče za cenu žluté karty a následnou standardní situaci, kousek od rohového praporku, dokázal zužitkovat Obruča, který v 69. minutě snížil na 4:1. O deset minut později se po další povedené akci z poza pokutového území pěknou střelou prosadil Červík a stanovil tak konečný výsledek zápasu – 5:1.

OHLASY PO UTKÁNÍ

Trenéři Kugler a Gögh: „Zápas s Rousínovem nám vyšel a pomohl k tomu brzký gól. Soupeř otevřel víc pole a díky tomu jsme měli místo na náš útočný, kolmý a kombinační fotbal. Děkujeme našim fanouškům za podporu, trávníkářům za krásné hřiště nejen v listopadu, vedení za kvalitní podmínky a v neposlední řadě trenéru Valachovičovi za spolupráci. Jsme na půlce cesty, od středy začínáme čtrnácti denní kondiční blok. Je to vše o práci a pokoře. Ať žije SK Líšeň.“