Reprezentace    21.09.2024   |    MW11

Dvě hráčky Líšně v přípravě futsalové reprezentace

Česká futsalová reprezentace žen, v sestavě se dvěma hráčkami Líšně, absolvovala v polovině září přípravný dvojzápas s Norskem

Hráčky ženského A-týmu SK Líšeň, Gabriela Špičková a Kristýna Komárková, odehrály 11. a 12. září za futsalovou reprezentaci dvě přípravná utkání před kvalifikací na Mistrovství světa. Český výběr se v Teplicích utkal dvakrát s týmem Norska a naše hráčka Gabča Špičková jej vedla jako kapitánka.

První duel skončil nerozhodným výsledkem 3:3. Přes to, že Češky v utkání dvakrát vedly, musely nakonec výsledek dotahovat. Ve 30. minutě šel sice český tým znovu do vedení 2:1, ale o minutu později již prohrával 2:3. Vyrovnat se podařilo až minutu před koncem při power-play (hra bez brankářky). Gabča si připsala dvě asistence u branek Skálové.

Ani druhé vzájemné střetnutí s Norskem vítěze nepřineslo, týmy se opět rozešly smírně po remíze 2:2. Stejně jako v prvním duelu vstřelily Češky úvodní branku. Soupeřky však znovu dokázaly vývoj utkání otočit, ovšem na rozdíl oproti středečnímu souboji se jim to podařilo už v prvním poločase. Stejně tak tomu bylo i s vyrovnávací trefou českého celku, která padla na konci první půle a opět při hře power-play. Ve druhém poločase dostaly svěřenkyně trenéra Štveráka své soupeřky pod tlak, ale vítězný gól bohužel dát nedokázaly.

V říjnu rozehrají české hráčky kvalifikační fázi na Mistrovství světa ve futsale žen 2025, kterou premiérově hostí Filipíny. Česko bude hostit jednu ze šesti kvalifikačních skupin na domácí půdě.

Blahopřejeme holkám a přejeme hodně štěstí do dalších reprezentačních startů!