Karviná ukončila naši domácí sérii bez porážky

ŽK: Černín, Sokol, Otrísal – Durosinmi, Bartl, Papadopulos, Neuman.

Místo: Stadion SK Líšeň.
Počet diváků: 800.

Líšeň: Vajner – Pašek, Černín, Laczkó, Lutonský – Otrísal (77. Weber) – Ulbrich, Matocha, Machalík (84. Bednář), Sokol (59. Reteno) – Vandas (77. Zikl). Trenér Valachovič.

Karviná: Neuman – Mikuš, Soukeník, Šindelář, Žídek (84. Rolinek) – Žák, Budínský – Memič (63. A. Krčík), Málek, Rezek (73. Bartl) – Durosinmi (84. Papadopulos). Trenér Hajdušek.

První větší příležitost utkání měl v 5. minutě Durosinmi, jenž hlavičkoval hodně nad. Dvě minuty na to nedosáhl na střílený centr Sokola ve vápně o pár centimetrů Vandas. Za zmínku stojí Žákova střela z hranice vápna, která mířila přímo do náruče brankáře Vajnera. Ve 13. minutě po centru Paška, Vandas hlavičkoval mimo. Ve 32. minutě vypálil z dálky tvrdě Matocha, ale gólman vykryl míč na roh. Ve 39. minutě po akci na levé straně zastoupil při koncovce Lutonského překonaného Neumana Soukeník, když vykopával míč z brankové čáry. Bohužel jsme tyto naše příležitosti neproměnili a hosté nás potrestali po kombinační akci a Budínského střela ve 44. minutě znamenala vedení hostů 1:0.

Úvod druhého poločasu byl poznamenán karvinskou brankou, hosté se zatáhli, a do útoku jsme se dostávali těžko. Ačkoliv jsme v této fázi hry měli častěji míč na kopačkách, hosté nás potrestali po trestném kopu Budínského, kdy přeskočil gólmana míč, a za jeho záda jej poslal hlavou do sítě Durosinmi. O čtyři minuty později rozjásala domácí fanoušky Laczkova hlavička, když zakončil Matochův centr na zadní tyč. Od této chvíle jsme byli mnohem aktivnější a utkání jsme dohrávali v podstatě na soupeřově polovině, ale přes naši velkou snahu jsme bohužel do konce utkání vyrovnat nedokázali.

TRENÉŘI PO UTKÁNÍ

Milan Valachovič: „Zápas rozhodly detaily. Obě branky, které jsme obdrželi, padly po našich chybách. Měli jsme lépe hlídat zakončující hráče. Při druhém gólu se brankář dostal do míst, kde měli pracovat obránci. Karviná nám toho moc nedovolila, ale přece jen jsme se dostali k brankovým příležitostem, které jsme měli proměnit.“

Tomáš Hejdušek: „Věděli jsme, že nás čeká těžké utkání. Proto jsme vsadili na kvalitní defenzívu. Gól do šatny nás uklidnil. Mrzí mě, že jsme od stavu 2:0 nedohráli zápas v klidu, ale po inkasování kontaktní branky jsme se dostali pod tlak. Tohle by nemělo tak zkušené mužstvo, jaké mám, dopustit.“