dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně *

Ženy A    16.10.2022   |    EH

Report FC Praha

SK Líšeň x FC Praha 2:1 (1:0)


Branky:
6. Hrabaňová Šárka, 68. Murnyk Ženja

Sestava: Suškevičová Bety – Chodilová Johy, Otrubová Zuzka, Soukupová Natka, Šanderová Monča – Řezáčová Zuzka (46. Jůzlová Eliška), Skálová Petra(K), Petrašová Bára (56. Stadlerová Ann), Dohnálková Katka (46. Hanzlová Elis) – Komárková Kristýna, Hrabaňová Šárka (56. Murnyk Yevheniya)


Trenér Tomáš Šperka: Po vysokém vítězství v Olomouci jsme se celý týden připravovali na soupeřky z hlavního města, když na naši umělou trávu přijely ženy FC Praha. Tento tým tvoří zkušené hráčky, hrající dobrý fotbal, proto jsem věděl, že to nebude lehké utkání, ale zároveň jsem věřil, že holky, které vybojovaly tři vítězné utkání v řadě, budou chtít urvat další výhru. Vyšel nám začátek zápasu, už v 6. minutě holky sehrály pěknou útočnou akci, přišla průniková přihrávka na Šárku, která svoji šanci proměnila ve vedoucí gól. Myslel jsem, že nás tato branka uklidní a budeme pokračovat ve hře, kterou se chceme prezentovat a kterou trénujeme, ale toto se v dalším průběhu utkání nepotvrdilo, holky kazily jednoduché přihrávky, když už se podařilo udělat pěknou kombinaci, do finálky jsme se nedostali, protože přišla ztráta a o balón jsme museli opět bojovat. Jakoby si holky nevěřily, nedařily se základní fotbalové věci, ani ty, které za normálních okolností předvádí. Do poločasu se toho už moc neudálo, branka nepadla na žádné straně a do kabin jsme šli s nejtěsnějším náskokem.
Do druhého poločasu jsem udělal dvě změny v sestavě, snažil se holkám vysvětlit, co chceme hrát, ale i já jsem byl nervóznější, než obvykle. Navíc jsme brzy obdrželi vyrovnávací branku, když hostující tým využil našeho špatného posunutí a obranného postavení a pěknou střelou ze střední vzdálenosti vyrovnal skóre. Provedli jsme další dvě střídání, hra v poli byla vyrovnaná, ani jeden tým se nevyvaroval nepřesností a moc pěkný fotbal to nebyl. Holky se ale přece jenom srovnaly, navíc Ženja, asi deset minut po svém příchodu na hřiště, vstřelila branku, která se nakonec ukázala jako vítězná. Po tomto vstřeleném gólu se holky přece jenom trošku uklidnily, držení míče bylo na naší straně a zápas dovedly do vítězného konce. Těsná výhra v takovém utkání je cenná, vážím si toho, že holky chtěly utkání vyhrát, i když se nedařilo podle našich představ. Body nakonec zůstaly ale v Líšni, holky si prodloužily vítěznou sérii a první půlku soutěže zakončily vítězně.
Po polovině soutěže máme 15 bodů, když jsme 5x zvítězili a prohráli jen se Spartou a Pardubicemi, patří nám 4. místo v tabulce, se stejným počtem bodů jako mají další dva týmy. Soutěž vedou holky ze Sparty B, které budou našimi dalšími soupeřkami a já věřím, že se holky na vedoucí tým připraví tak, abychom konečně tento tým porazili!

Facebook feed