Report Hradec Králové

SK Líšeň x FC Hradec Králové 2:0 (0:0)

Branky: 81. Gabča Špičková, 86. Petra Skálová

Sestava: Suškevičová Bety – Chodilová Johy, Otrubová Zuzka (83. Jůzlová Eliška), Soukupová Natka, Špičková Gabča – Dohnálková Katka, Petrašová Bára (62. Řezáčová Zuzka), Skálová Petra (K), Šanderová Monča (90. Haluzová Veronika) – Komárková Kristýna (90. Hanzlová Elis), Stadlerová Ann (62. Murnyk Yevheniya)

Trenér Tomáš Šperka: „Po vítězném utkání ve Zlíně, se holky celý týden připravovaly na své soupeřky z Hradce Králové, kterým se podařilo v minulém kole porazit béčko pražské Sparty. Všichni jsme věděli, že nás čeká těžký soupeř, který se netají ambicemi postoupit o soutěž výš, když tuto možnost v loňské sezoně jejich vedení odmítlo. Náš týdenní tréninkový proces probíhal v takové atmosféře, jakou „mám rád“, na všech trénujících holkách bylo vidět, že se na zápas těší a cítil jsem z nich to správné nastavení hlav. Samotné utkání ukázalo, že když se sejdou dva vyrovnané týmy, rozhodnou často maličkosti. Do naší sestavy se vrátila reprezentantka futsalu, Gabča Špičková, u které jsme nevěděli, jestli po náročném soustředění, vydrží celé utkání – vydržela a ukázalo se, že toto byl jeden z rozhodujících faktorů našeho konečného vítězství. V prvním poločase bylo aktivnější naše družstvo, holky vysoko napadaly rozehrávku soupeřek, narušovaly jejich rozehrávku, získávaly důležité balóny ve středu hřiště a plnily bezezbytku to, na co jsme se připravovali a co trénujeme. Bohužel se nám v této části utkání nepodařilo vstřelit gól, ale pravdou je, že moc vyložených šancí nebylo na žádné straně. Opticky jsme měli sice víc ze hry, ale i Hradec byl nebezpečný, a co nechytly holky v poli, spolehlivě vyřešila Suši v brance. Při odchodu do kabin, za nerozhodného stavu, jsme se s trenéry hostí shodli na tom, že to bude asi utkání, „o jednom gólu“ a já věřil, že tento se podaří vstřelit našemu týmu. I o přestávce byla v kabině bojovná nálada a na holkách bylo vidět, že chtějí vyhrát. Nemuseli jsme řešit žádný zásadní zdravotní problém, všechny holky chtěly hrát a tak jsme si zopakovali jen to, co chceme hrát a šli do druhé půle. Prvních dvacet minut byly aktivnější soupeřky, i na nich bylo vidět, že s vývojem utkání nejsou spokojeny a svojí aktivitou si vynutily mírnou převahu. V té době se k nám přiklonilo i trošku štěstí, protože jsme přežili jeden velký závar v našem pokutovém území, když balón poskakoval na brankové čáře, ale i toto holky zvládly a neinkasovaly. I náš tým se dostal k několika ohrožení branky soupeřek, Týna dokonce vstřelila branku, která nebyla uznána pro hraní rukou. Od tohoto okamžiku se už hra opět odehrávala ve středu pole, holky perfektně pracovaly, eliminovaly snažení především kapitánky Hradce, která byla jejich rozdílovou hráčkou a postupně jsme začínali přebírat iniciativu na své kopačky. Hru jsme „oživili“ střídáním, do hry nastoupily čerstvé hráčky, které okamžitě chytly tempo zápasu a perfektně zastoupily své střídající spoluhráčky. První branka utkání padla až v 81. minutě, pěkná kombinace našich hráček dospěla až k faulu na naši kapitánku ve středu hřiště a trestný kop si vzala na starost Gabča Špičková, která opět, neuvěřitelnou střelou, otevřela skóre. Bylo krásné sledovat euforii a radost celého týmu, ze vstřeleného gólu. O chvilku později bohužel dohrála svůj zápas stoperka Zuzka „O“, která musela odstoupit po faulu hostující hráčky. Musel jsem trošku přeskládat sestavu, ale ani na chvilku jsem nepochyboval, že už to holky dotáhnou do úspěšného konce. A když se v 86i minutě, opět po presinku a zisku míče na soupeřově polovině, krásně trefila kapitánka Peťa Skálová, bylo o naší výhře rozhodnuto! Všechny holky, které se tohoto utkání zúčastnily, zaslouží velké absolutorium, svým týmovým přístupem a fotbalovým umem si dokázaly, že můžou hrát a vyhrát s jakýmkoliv soupeřem a já věřím, že si toto přenesou i do dalších utkání, která budou neméně těžká. Nejbližší nás čeká už tuto neděli v Olomouci, které máme co vracet z minulé sezóny.

Na výhru Áčka navázalo v následném utkání i Béčko, které porazilo soupeřky z Krasu, vysoko 8:0 a tak dospělá ženská kopaná, slavila o víkendu své úspěchy.“