Ženy A    09.10.2022   |    EH

Report Sigma Olomouc

Sigma Olomouc x SK Líšeň 1:7 (1:2)

Branky: 32. a 54. Anička Stadlerová, 74. a 82. Ženja Murnyk, 77. a 88. Šárka Hrabaňová, 19. Monika Šanderová

Sestava: Suškevičová Bety – Chodilová Johy, Otrubová Zuzka (45. Jůzlová Eliška), Soukupová Natka, Špičková Gabča (K) – Řezáčová Zuzka (78. Haluzová Veronika), Dohnálková Katka, Petrašová Barča (58. Hrabaňová Šárka), Šanderová Monča (78. Hanzlová Elis) – Komárková Kristýna, Stadlerová Ann (58. Murnyk Yevheniya)

Trenér Tomáš Šperka: Hodnocení našeho zatím posledního utkání, které jsme sehráli na umělé trávě v Řepčíně, kde svoje domácí zápasy hraje Sigma Olomouc, začnu takto – konečný výsledek předčil předvedený výkon našich holek, ale vysoké vítězství se cení. Do Olomouce jsme odjížděli opět nekompletní, tentokrát pro pracovní povinnosti chyběla kapitánka Peťa Skálová, takže jsem musel trošku zahýbat vítěznou sestavou a možná i tato skutečnost se, hlavně v první půli, promítla do celkového obrazu našeho herního projevu. Holkám nelze upřít snahu a bojovnost, ale fotbalově to prostě nebylo ono. Holky možná měly v hlavách i to, že se nám s Olomoucí v posledních utkáních, moc nedařilo. Domácí tým, který měl na svém kontě do tohoto utkání jedno vítězství a jednu remízu, nastoupil s odhodláním, si tuto bilanci vylepšit. V úvodu byl oproti nám takový živější a možná i trošku víc fotbalový, hrozil z rychlých brejků, o které se starala především jejich kapitánka, která dělala naší obraně problémy svou rychlostí. Asi po čtvrthodině se ale začala hra obracet v náš prospěch, začalo to velkou šancí Zuzky Řezáčové, kterou krásně uvolnila Týna Komárková, ale branka z toho nebyla, ani z další její vyložené šance. První gól jsme vstřelili po rohovém kopu, který zahrála Gabča Špičková nástřelem na přední tyč, kam seběhla Monča Šanderová a hlavičkou otevřela skóre utkání. Od té chvíle už byly holky lepším týmem, kombinace sice probíhaly v pomalejším tempu, než jsme chtěli, bylo i spousta nepřesností, ale otěže utkání přebíral náš tým. O navýšení skóre na 2:0 se postarala ve 32. minutě Anička Stadlerová, která úspěšně zakončila týmovou souhru. Další branku se nám už do poločasu vstřelit nepodařilo, i když příležitosti si holky vytvořily, a naopak v poslední minutě prvního dějství, poté, co jsme nedotáhli do úspěšného konce naši vyloženou šanci, domácí tým z rychlého přečíslení snížil na rozdíl jedné branky. Bylo to ukázkové „Nedáš – dostaneš“.
Do druhého poločasu už nenastoupila Zuzka Otrubová, která odstoupila pro zranění, ale začátek tohoto dějství byl v naší režii. Holky začaly hrát fotbal, který se už blížil našim představám. Třetí gól v síti domácího kolektivu byl sice spíš šťastný, ale platil a holky se po něm uklidnily. Faul na Aničku sice nebyl potrestán pokutovým kopem, ale to nás v konečném důsledku nemrzelo, do hry nastoupily čerstvé síly a obě útočné hráčky vnesly do naší hry výrazné oživení. Jak Ženja, tak Šárka jsou rychlostní typy a svoje přednosti dokázaly využít, když vsítily shodně po dvou brankách. To už hrály holky svoji hru, střídaly postupné útoky, s rychlým přechodem na soupeřovu půlku, vytvářely si další gólové šance a na hřiště se dostaly všechny hráčky z lavičky, které tak mohly ukázat svoje kvality. Jak už bylo zmíněno v úvodu, hra nebyla, hlavně na začátku zápasu, taková, jako v předcházejícím domácím utkání ale vysoké vítězství je cenné, holky zápas zlomily bojovností a druhá půlka už snesla i přísnější fotbalové měřítko. Věřím, že vítězství a vstřelené góly přinesou holkám sebevědomí do dalších zápasů a předvedenými výkony budou dělat radost jak sobě, tak i divákům, kteří navštěvují naše utkání.