AC Sparta Praha B x SK Líšeň A 4:2 (2:1)

Branky: 44. a 53. Komárková Kristýna

ŽK: Chodilová Johy

Sestava: Suškevičová Bety – Chodilová Johy (67. Hanzlová Elis), Otrubová Zuzka (67. Haluzová Verča), Soukupová Natka (46. Kalášková Danča), Špičková Gabča – Řezáčová Zuzka, Petrašová Bára, Skálová Peťa (K), Šanderová Monča (56. Jůzlová Eliška) – Komárková Týna, Hrabaňová Šárka 56. (Stadlerová Ann).

Trenér Šperka: První mistrovské utkání nové sezóny jsme odehráli na hřišti rezervy pražské Sparty a odjeli jsme tam s odhodláním předvést kvalitní výkon, který by nechal zapomenout na výsledky z minulé sezóny. Bohužel se nám nepovedlo opět „chytit“ začátek utkání a už ve 2. minutě jsme po hezké kombinaci domácího kolektivu, který na své pravé straně přehrál naše hráčky, inkasovali, a tato branka trošku narušila naše fotbalové myšlení. V první půlhodině jsme na domácí nestačili snad vůbec v ničem, holky byly u všech balónů pozdě, hrály pomalu a nátlaková hra domácích nám dělala velké problémy. Vyústěním této fáze zápasu byl druhý gól domácích v naší síti v situaci, kdy jsme téměř odvrátili nebezpečný protiútok, ale vlastní váhavostí jsme dovolili sparťankám znovu získat míč a skórovat. Až od této chvíle začaly hrát holky fotbal, který od nich chceme, hra se začala postupně vyrovnávat, držení míče se vyrovnalo a měli jsme několik nadějných pokusů o ohrožení domácí svatyně. Snad tu největší měla Kristýna Komárková, která po zisku míče u soupeřova pokutového území, obstřelovala brankařku, ale o kousek minula bránu. Vše si ale vynahradila v úplném závěru prvního poločasu, kdy jsme se po naší levé straně rychlou kombinací dostali do protiútoku a po nezištné přihrávce Šárky Hrabaňové, snížila na 1:2. Do druhého poločasu jsme byli nuceni udělat jednu změnu v sestavě, když lehce zraněnou Natku Soukupovou, nahradila na místě stoperky, Danča Kalášková. Druhý poločas jsme začali tak, jak končil druhý, do velké šance se dostala Šárka Hrabaňová, která postupovala zcela sama na domácí brankářku, ale nepodařil se jí pokus o její přelobování. Vyrovnání přišlo o pár minut později, když po nepřehledné situaci v pokutovém území domácích, se svým důrazem prosadila podruhé v utkání Kristýna Komárková. V tu chvíli byl zápas zcela vyrovnaný, holky hrály na hranici svých možností a domácím se zcela vyrovnaly. Do hry se postupně dostaly i hráčky z lavičky a přestože se sparťankám podařilo v 61. minutě po naší chybě vstřelit rozdílovou branku, holky se nevzdaly a stále udržovaly vyrovnaný průběh zápasu. Síly ale postupně ubývaly, měli jsme sice ještě nějaké příležitosti k vyrovnání, když za zmínku stojí šance po dlouhém nákopu Gabči Špičkové, kdy chyběl kousek ke vstřelení branky nebo v úplném závěru pěkná střela Ann Stadlerové, která o kousek minula šibenici. To už jsme ale prohrávali o dvě branky a tak nakonec utkání skončilo vítězstvím domácích děvčat. Všechny holky si zaslouží pochvalu, od 30. minuty sehrály s domácím týmem vyrovnané utkání a byly v tomto utkání blízko bodovému zisku, asi nejblíž, za poslední období. Zvláštní pochvalu zaslouží Bety Suškevičová v brance. V příštím utkání zajíždíme do dalekých Teplic a věřím, že když holky předvedou a navážou na tento svůj výkon, můžeme získat první body do druholigové tabulky.