dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně *

Ženy A    23.10.2022   |    EH

Report Sparta Praha B

SK Líšeň A x AC Sparta Praha B 2:1 (1:0)

Branky: 2. a 46. Šárka Hrabaňová

Sestava: Suškevičová Bety – Chodilová Johy, Otrubová Zuzka, Soukupová Natka, Jůzlová Eliška – Dohnálková Katka, Skálová Petra (K), Petrašová Bára, Šanderová Monča (67. Řezáčová Zuzka) – Stadlerová Ann (67. Murnyk Yevheniya), Hrabaňová Šárka
Dále připraveny: Lukačová Lucie, Hanzlová Eliška, Kalasová Denisa


Vítězná série neskončila!

Trenér Tomáš Šperka: Ani v utkání proti sparťanské juniorce, se kterou měl náš tým do této chvíle velmi nelichotivou bilanci, neodcházely holky po závěrečném písknutí bez plného bodového zisku! Před utkáním jsem věděl, že do něho půjdeme bez dvou hráček základní sestavy, když si reprezentační povinnosti plnila Gabča Špičková a na krátkodobou zahraniční misi odcestovala Týna Komárková. V týdnu na trénincích bylo ale na všech holkách vidět, jak dobře se na toto utkání připravují a já cítil, že by to už tentokrát mohlo vyjít a lídra tabulky můžeme potrápit a porazit.
Našim holkám vyšel výborně vstup do zápasu, už ve druhé minutě využila svou rychlost Šárka Hrabaňová a po krásné průnikové přihrávce utekla všem a svoji první šanci proměnila v úvodní branku. Tento gól holky nastartoval, hrály fotbal, který se musel líbit, byly zdravě agresivní, věřily si, byly téměř u všech balónů dřív než zaskočené soupeřky a předváděly ten správný kompaktní týmový výkon. Byla radost se dívat, jak v tomto zápase fungovala obranná činnost, která začínala už od brankářky, celá záložní řada ovládala svůj prostor a obě útočné hráčky svým pohybem a napadáním nedaly soupeřícím hráčkám vydechnout. Hostující tým se samozřejmě nechtěl smířit s probíhajícím stavem zápasu, chtěl vyrovnat, byl fotbalový, takže si troufám říct, že se hrálo z obou stran nadprůměrné druholigové utkání. A protože do poločasu už žádná branka ani na jedné straně nepadla, byť měl náš tým víc nebezpečných příležitostí, šly holky do kabin z jednogólovým náskokem. Tam panovala bojová nálada, na holkách bylo vidět odhodlání, měly správně nastavené hlavy, a i proto jsem věřil, že toto utkání dotáhneme do vítězného konce. Řekli jsme si jen pár detailů, na co si dát v druhém poločase pozor a šli do druhé půle.
Začátek této části utkání byl jako z říše snů a konečně se holkám povedlo to, co po nich chci, po rozehrávce, kdy šel balón dlouhým nákopem k soupeřovu pokutovému území, se hned gólově prosadila, podruhé v utkání, Šárka Hrabaňová a byla radost se dívat, jak se všechny holky z této druhé branky radují. Hostující tým tato branka trošku opařila a vzala jim „vítr z plachet“, i ony šly určitě do druhého poločasu s tím, že průběh utkání zvrátí ve svůj prospěch. Naše holky to naopak nakoplo, znovu si troufnu říct, že v těchto fázích zápasu byly lepším a hlavně ve všech řadách, vyrovnanějším týmem. Diváci na tribuně je hnali za dalším gólovým úspěchem a podpora „dvanáctého hráče“ vlévala holkám do žil další síly. Soupeřky zapnuly na vyšší obrátky, což jsem se snažil eliminovat střídáním a na hřiště jsem poslal čerstvé síly a právě do útoku nastoupivší Ženja, se dostala do velké šance, kterou řešila individuálním zakončením, ale k naší smůle nastřelila pouze tyčku brankové konstrukce. Možná, kdyby volila přihrávku na zcela volnou a vedle stojící Šárku, mohla tato slavit gólový hattrick a o utkání mohlo být rozhodnuto. Takto jsme museli o konečný úspěšný výsledek ještě chvilku bojovat. Po otočeném rozhodnutí, kdy jsme měli kopat rohový kop, šly soupeřky do rychlého přečíslení a musím uznat, že nám paní rozhodčí odpustila po faulu pokutový kop. Na druhou stranu k tomuto okamžiku nemuselo vůbec dojít, protože ten rohový kop byl zcela zřetelný! Hostující tým ale nakonec penaltu zahrával, když 8 minut před koncem došlo v našem pokutovém území k nezaviněnému a nešťastnému střetu a rozhodčí tentokrát nezaváhala. Ke smůle sparťanek jedna z jejich nejlepších hráček zápasu tento pokutový neproměnila, když nastřelila tyčku a následnou nepřehlednou situaci holky ubránily. Konečnou podobu výsledku daly přece jen hostující hráčky, které snížily až v nastaveném čase. Holky po závěrečném hvizdu oslavily zaslouženou výhru a já věřím, že se takovým týmovým výkonem budou prezentovat i v dalších mistrovských utkáních! HOLKY DĚKUJI !!

Facebook feed