dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně *

Starší přípravka U10    19.09.2020   |    Papachristos Nikolas

SK Líšeň dívky – SK Líšeň U10 6:11 (1:4, 2:2, 2:4, 1:1)

V pátek nás čekal bratro - a sestro – vražedný souboj s našimi děvčaty. Holky byly starší, větší, silnější a některé i rychlejší, takže jsme se snažili vyhýbat osobním soubojům a hrát raději kombinačně. Kdykoliv jsme na toto pravidlo pozapomněli, okamžitě nás soupeřky trestaly, takže jsme na nějaké vysoké vítězství nemohli pomýšlet.

Z pohledu trenérů – takové zvláštní utkání, proti děvčatům se klukům obecně nehraje dobře. Plán byl rychle kombinovat, ale moc se ho chlapci nedrželi, jednak některým chyběl patřičný pohyb, jednak další zase dle svého zvyku chtěli projít sami přes celé hřiště, ovšem dlouhonohým soupeřkám se kličky dělaly o dost hůř, takže jsme vyprodukovali hafo ztrát v rizikových prostorech a povětšinou jsme za to i platili inkasovanými brankami. Takže děvčata byla pořád na dostřel.

No a na závěr jedno téma pro rodiče k zamyšlení – jednou za čas se nám sejde o víkendu více akcí, než je optimum. Fakt jsem nechtěl hrát dvě brněnské přípravkové soutěže (které klukům přinášejí akorát špatné návyky), chtěl jsem, aby pokud možno absolvovali taková utkání, která je budou fotbalově posunovat, tzn. kvalitně obsazené turnaje či triangly. Bohužel realita je jiná, a tak bych očekával od rodičů nějakou součinnost a zodpovědný přístup. Začíná podzim, někteří kluci ulehli, někteří měli školní akci, to se může přihodit, a tak o tomto víkendu byla potřeba každá noha – přesto se objevila celá řada omluvenek z „rodinných důvodů“, někteří alespoň nelhali a uvedli rodinný výlet a podobně, někteří se ani neobtěžovali absenci hráče jakkoliv zdůvodnit. A co hůř, ve dvou případech rodiče rozhodli po zveřejnění nominace, že jejich syn se v sobotu nezúčastní, ačkoliv předtím neměli v aplikaci Týmuj uvedeno, že by nemohl. V takových případech je prakticky nemožné sehnat nějakou náhradu. Tak takhle si prosím fungování hráčů v SpSM nepředstavuju.

Před časem jsem prohlásil, že jsem momentálně s kádrem spokojen, že každý z kluků má nějaký potenciál, který se budeme snažit rozvíjet a nebudeme za každou cenu kádr obměňovat. To stále platí, kluci např. na soustředění odváděli výbornou práci, atmosféra v týmu je zdravá a možnosti široké. Ale s přístupem rodičů tedy rozhodně spokojen nejsem! Naposled upozorňuju, že SKL už nějako dobu není kroužkem pro náhodné kolemjdoucí, ale výběrovým klubem pro talentované hráče s adekvátní podporou rodiny! Pokud se situace z tohoto víkendu bude opakovat a my budeme muset lepit sestavu nedoléčenými kluky či půjčovat si hráče v jiných ročnících, budeme nuceni na to přiměřeně reagovat.
Facebook feed

×
Dnes v 10:15
MFK Chrudim
SK Líšeň