SINCE 1924 TO 2024 * SINCE 1924 TO 2024 * SINCE 1924 TO 2024 * SINCE 1924 TO 2024 * SINCE 1924 TO 2024 * SINCE 1924 TO 2024 * SINCE 1924 TO 2024 * SINCE 1924 TO 2024 * SINCE 1924 TO 2024 * SINCE 1924 TO 2024 * SINCE 1924 TO 2024 * SINCE 1924 TO 2024 * SINCE 1924 TO 2024 * SINCE 1924 TO 2024 * SINCE 1924 TO 2024 *

Rozhodčí: Kučera – Pátek, Špaček. Delegát: Skřítecký.

Místo: Stadion SK Líšeň – hřiště s umělou trávou. Diváků: 120.

Líšeň: Rychetský – Daněk, Červík, Minárčik, Bohuslav – Rudyk, Sidibe – Chládek (57. Bílek, 69. Bulíček), Dostálek, Špička (85. Luskač) – Horký. Trenér Kugler.

Bohunice: Kunický – Kotoun, Sus, Král, Chlup – Lacko (88. Burdov), Krejčíř – Martinek (75. Ševčík), Fila, Petřík – Burčík (85. Ullmann). Trenér Partyš.

Brněnské derby mezi Líšni a Bohunicemi bývá tradičně velmi emočně vyhrocené utkání. Tentokráte se ovšem zápas nesl v poněkud klidnějším duchu, i když by se tak na první pohled nemuselo zdát, protože v jeho průběhu byla k vidění červená karta, zranění domácího Bílka a nakonec i pokutový kop.

Když ve 32. minutě po druhé žluté kartě, a následně i červené, musel předčasně opustit hřiště krajní obránce Chlup, vypadalo to pro domácí celek příznivěji. Po vyrovnaném prvním poločase odcházela obě mužstva do kabin za bezbrankového stavu. Po změně stran se v 51. minutě trefil za hosty z přímého kopu Lacko. Hráči Líšně si nedokázali vytvořit větší šanci ke vstřelení branky. Byli to naopak hosté, kterým se podařilo několikrát ohrozit domácí svatyni. Domácí mohli srovnat skóre v závěru zápasu, když ve vlastním vápně fauloval Sus. Rozhodčí ukázal na značku pokutového kopu a hostujícímu stoperovi dal žlutou kartu. Jedinečnou příležitost ke vstřelení branky však svým zákrokem zmařil brankář hostů. Bohunice si tak upevnili svou pozici na čele tabulky a stále drží čtyřbodový náskok na druhou Kuřim a třetí Boskovice. Líšeňská "Benfika", na kterou se bodově dotáhl tým Rousínova, zůstává díky lepší vzájemné bilanci na čtvrté příčce (utkání na podzim vyhrála Líšeň 5:2).

Ohlasy po zápase

Trenéři Kugler a Gögh: „Ve šlágru kola jsme neuspěli proti aspirantovi na postup mužstvu Bohunic, přestože jsme hráli od 32. minuty v početní výhodě. Do druhého poločasu jsme nastoupili se snahou využít této výhody, avšak krátce po přestávce jsme inkasovali z přímého kopu, což "nahrálo do karet" zkušenému soupeři. V utkání jsme si vytvořili minimum šancí, které jsme nedokázali využít. Po naší neproměněné penaltě v závěrečné desetiminutovce si už Bohunice vítězství pohlídali a odvezli si 3 body.“