SINCE 1924 TO 2024 * SINCE 1924 TO 2024 * SINCE 1924 TO 2024 * SINCE 1924 TO 2024 * SINCE 1924 TO 2024 * SINCE 1924 TO 2024 * SINCE 1924 TO 2024 * SINCE 1924 TO 2024 * SINCE 1924 TO 2024 * SINCE 1924 TO 2024 * SINCE 1924 TO 2024 * SINCE 1924 TO 2024 * SINCE 1924 TO 2024 * SINCE 1924 TO 2024 * SINCE 1924 TO 2024 *

SK Líšeň - FC Moravský Krumlov 1:0 (1:0)

ŽK: Špička, Rychetský, Otáhal – Bogner P., Čihal, Bogner M., Traore, Kůra.

Rozhodčí: Burgr – Chabiča, Putna. Delegát: Hulcký.

Místo: Stadion SK Líšeň – hřiště s umělou trávou. Počet diváků: 50.

Líšeň: Rychetský – Daněk, Rudyk, Bohuslav, Zbitek (30. Aujeský) – Salif Kader, Horký – Špička, Dostálek, Chládek (69. Bulíček) – Bílek (76. Otáhal). Trenér Kugler.

Krumlov: Bogner M. – Komarovskyi, Stix, Čihal (61. Kocanda), Pospíšil, Bogner P., Dvořáček, Kůra, Vybíral (77. Hladík), Tuza, Traore. Trenér Schwarz.

Po příznivém výsledku z minulého týdne, kdy B-tým skóroval do sítě Bosonoh hned šestkrát, by si mohl leckdo myslet, že s posledním celkem tabulky bude průběh utkání podobný. Hosté z Moravského Krumlova však nepřijeli do Líšně s nijak odevzdaným výkonem, ale naopak zabojovat o každý bod do boje o záchranu. Na předposlední Moravskou Slavii ztrácí tři body, přičemž už v příštím kole se tyto mužstva utkají ve vzájemném duelu na půdě Krumlova.
V první půli byli aktivnějším týmem domácí. O jejich vítězství rozhodl ve 23. minutě jediným gólem v zápase záložník Salif Kader, který si tak připsal už třetí branku ze čtyř odehraných utkání. Již po půl hodině hry musel domácí trenér poprvé sáhnout ke střídání z důvodu zranění Jakuba Zbitka. Ve druhém poločase měli častěji míč na svých kopačkách hráči Krumlova, ale žádnou vážnější příležitost k ohrožení líšeňské svatyně si však vytvořit nedokázali. Ani domácí však nedokázali přidat další branku a tak utkání skončilo nejtěsnějším rozdílem 1:0.
Rezervě Líšně se podařilo podruhé za sebou udržet čisté konto a po smolné porážce s Bohunicemi v úvodním jarním kole nyní znovu potvrdili výbornou domácí bilanci z podzimní části sezony, ve které líšeňští dokázali sedmkrát zvítězit a ztratili body pouze v utkání s Ivančicemi.

Ohlasy po zápase

Trenéři Kugler a Gögh: „Věděli jsme, že nás nečeká lehké utkání. Moravský Krumlov přes zimu posílil a se zkušeným trenérem by se rád udržel v soutěži, což potvrdil i výkonem na hřišti. Při očekávané absenci Minárčika vypadl ze zdravotních důvodů z obranné čtveřice i Červík, takže jsme museli řešit její složení. Další zásah v obraně byl nutný ve 30. minutě při zranění Zbitka. Ve 23. minutě jsme se ujali vedení po střele Sidibeho, v zápase jsme měli i další šance, ale skvěle zasáhl brankář Bogner. Krumlovští se snažili o vyrovnání, měli i šance, tým však utkání dotáhl do vítězného konce. V utkání hráči dokázali ustát vypjaté situace. Vítězství, které se nerodilo lehko, posílí vnitřní sílu našeho mladého týmu.“