SK Líšeň - FC Vysočina Jihlava 1:2 (1:1)

Branky: 14. Vandas – 44. Fila, 58. Tonbul.

Počet diváků:
658.

Líšeň: Vajner – Pašek (78. Tauš), Jeřábek, Otrísal – Čermák, Polášek (66. Aldin) – Sokol (78. Ulbrich), Matocha, Machalík, Lutonský – Vandas (66. Vlasák). Trenér Valachovič.

Jihlava: Soukup – Svoboda, Vedral, Tonbul, Záhradnik (84. Chytrý) – Pešek, Lacko (79. Ogiomade) – Fila (82. Vítek), Tureček, Selnar – Araujo-Wilson (79. Tall). Trenér Oulehla.

Přesto, že jsme vstřelili první gól zápasu, přesto, že jsme vystřelili o šest střel více než soupeř, a přesto, že jsme měli k dispozici navíc šest rohových kopů, rozhodují vstřelené branky, a v nich byla lepší Jihlava.

Náš kouč musel řešit narychlo změnu základní sestavy, do níž se vrátil David Pašek za Jakuba Černína, jenž v pátek přestoupil do prvoligového Zlína. Trenér Vysočiny Oulehla neuplatnil pravidlo, že do vítězné sestavy se nesahá. Rozhodl se pro jednu změnu, když na levé straně obrany hrál místo Farky Zahradník.

Zápas byl dramatický a vyrovnaný. Lépe jsme jej rozehráli my, když ve 14. minutě měl na hlavě gól Lutonský, ale míč poskakující po brankové čáře, obránci uhráli na roh. Z něj posadil balon Matocha na hlavu Vandase a vedli jsme 1:0. Poté jsme přežili obrovskou šanci hostů. Arraujo Wilson běžel ve 29. minutě z úhlu sám na Vajnera, který mu šel pod nohy. Míč odskočil k volnému Selnarovi, jenž odkrytou branku přestřelil. Poté jsme měli několik příležitostí navýšit svůj náskok. Po gólu volaly krásné střely Machalíka a Lutonského, jehož křižný pokus vytáhl Soukup konečky prstů. Těsně před odchodem do kabin poslal Arraujo Wilson za obranu Filu, který poslal do sítě míč obloučkem přes vysunutého Vajnera – 1:1. Poté Polášek dostal krásnou přihrávku pod sebe, jeho střela mohla znamenat získání vedení zpět, ale bohužel skončila těsně mimo branku.

Druhou půli odstartovala zajímavá akce Sokola, který si zprava navedl míč do středu a vyslal dalekonosnou ránu, Soukup předvedl výborný zákrok.Poté jsme bohužel neuhlídali v 58. minutě situaci po rohovém kopu. Lutonský stačil míč mířící za čáru vykopnout, ale ten se dostal k Tonbulovi, který propálil vše, co mu stálo v cestě. Naše snaha o vyrovnání končila bohužel nepřesnostmi. Blízko úspěchu byla povedená střela Matochy z trestného kopu. Soukup míč z pod břevna vyrazil na roh.