dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně *

A tým    25.09.2021   |    Redakce

Silný zkrotil nervy a proměnil penaltu v nastavení


SK Líšeň - FC Vysočina Jihlava 2:1 (1:1)


Branky:
37. Jeřábek, 90. Silný z penalty – 35. Selnar.

ŽK: Matocha, Pašek, Kučera – 0.

Rozhodčí: Batík – Pečenka, Slavíček. Delegáti: Chytil, Farský.

Líšeň: Veselý – Pašek, Jeřábek, Ševčík, Lutonský – Kučera – Stáňa, Málek, Matocha (80. Zikl), Rolinek – Silný. Trenér Valachovič.

Jihlava: Vejmola – Svoboda, Vlček, Pojezný, Křišťál (81. Ritter) – Lacko, Tureček – Peřina (67. Štefánek), Arroyo (72. Zoubele), Selnar (81. Fila) – Vedral (72. Tall). Trenér Kameník.

Místo: Stadion SK Líšeň. Diváků: 523.


Tým Vysočiny přijel do Líšně s puncem mužstva, hrajícího lépe na hřištích soupeřů než doma. Navíc bylo jeho sebevědomí posíleno o fakt, že v úterý se Jihlavě podařilo vyřadit z poháru prvoligový tým Pardubic. K vidění tak byl otevřený fotbal s řadou příležitostí na obou stranách. Nicméně zápas se rozhodl až v nastavení, kdy náš úspěch korunoval z pokutového kopu Silný. Štěstí se k nám přiklonilo. Na rozdíl od Vyškova, či zápasu se Zbrojovkou, kdy bylo zase na opačné straně hřiště.

První půli jsme začali lépe. Vejmola musel ukázat své přednosti už v 9. min., kdy vyboxoval do bezpečí těžký míč od Matochy. Otevřít skóre mohl Silný ve 22. min., ale také nevyzrál na brankáře. Poté se už začaly střídat šance na obou stranách. Do 35. min., kdy padl první gól, měli šance Kučera na jedné straně, Tureček, Arroyo a Selnar na straně druhé. První, kdo kapituloval, byl náš brankář Veselý, jehož čistá série tak skončila po 305 minutách. Rychlý brejk, který nechal pokračovat sudí Batík i po žlutém faulu Matochy na Lacka na půlící čáře, zakončil ze 22 m Selnar. Naštěstí pro nás jsme dokázali během dvou dalších minut vyrovnat skóre po standardní situaci, když hlavičku Ševčíka Vejmola vyrazil před sebe, ale tam byl připravený druhý stoper Jeřábek.

Ve druhé půli byla znát naše převaha. Dlouhé minuty jsme marně obléhali pokutové území před Vejmolou. Při tom jsme však nemohli otevřít dokořán zadní vrátka, protože hosté hrozili rychlými brejky. V závěru naše převaha nabývala. Střídající Zikl připravil dvě obrovské šance. Jenže při první Silný těsně minul cíl, při druhé Rolinek nastřelil výtečně chytajícího Vejmolu.

Sudí nechal nastavovat dvě minuty. Zdálo se, že zápas skončí smírně, protože se stále nedařilo najít našim hráčům cestu v přecpaném pokutovém území, aby zaskočili výtečného Vejmolu. V době, kdy začaly bežet nastavené minuty zápasu, skončil míč na ruce bránícího hráče. Všichni v ten moment přestali hrát. Batík po malém prodlení zadul do píšťalky a ukázal na značku pokutového kopu. Na něj se ovšem nechystal líšeňský exekutor pokutových kopů Málek, ale odpovědnost vzal na sebe Silný. Vejmola vystihl směr, ale Silný poslal míč s razancí a přesností tak, že prošel mezi rukavicí jihlavského gólmana a tyčkou. Sudí ihned po rezehrání ve středovém kruhu ukončil zápas.

TRENÉŘI PO UTKÁNÍ

Milan Valachovič: „Věděl jsem, že nás čeká nepříjemný soupeř. Všiml jsem si na videu z utkání v Třinci, že Jihlava využívá každé příležitosti k bleskovému protiútoku. V jednom okamžiku sprintovalo k brance soupeře hned šest hráčů Jihlavy. Měli jsme v tomto utkání štěstí, že jsme dokázali krátce po vedoucím gólu soupeře vyrovnat. Musel jsem v závěru zareagovat na změnu rozestavení soupeře, který posílil útok. Chtěli jsme dostat míč za obránce, což se nám v závěru dvakrát povedlo, ale ani Silný, ani Rolinek šance nezakončili gólem. Rozhodla až penalta, kterou vzal na sebe Silný, když viděl, že se Málek exekuce rád vzdává.“

Jan Kameník:Nebyl jsem spokojený se vstupem do zápasu, když jsme se 25 minut hledali. Poté jsme se zvedli. Naše aktivita vygradovala gólem. Obvykle po brance hraje tým tak, aby se nejméně pět minut skóre neměnilo. Nám se nepodařilo pokrýt standardní situaci, z níž jsme inkasovali. Pokračovalo se oboustranně systémem nahoru – dolů až do konce poločasu. Po změně stran byli z počátku opět lepší opět domácí. Změnil jsem rozestavení, ale Líšeň šla za výsledkem s větším úsilím.Nicméně nám bod utekl na poslední chvíli.“

Facebook feed