A tým    24.06.2024   |    Redakce

V rámci oslav jsme odehráli utkání s Baníkem

Přípravné utkání v rámci oslav výročí klubu

SK Líšeň - FC Baník Ostrava 2:2 (1:1)

Branky: 36. vlastní Uchenna, 58. Aldin (z pen.) – 14. Adediran, 47. Ewerton (z pen.).

Rozhodčí: Dorušák – Dohnálek, Bělák.

Místo: Stadion SK Líšeň.

Počet diváků: 650.

Líšeň: Vajner – Dziuba, Jeřábek, Cupal (46. Rimovičs), Lutonský – Polášek – Vlasák (46. Gerža), Aldin (75. Kratochvíla), Hapal (46. Dudl), Sokol (46. Rolinek) – Raab (46. Tauš). Trenér Valachovič.

Baník:
1. pol.: Kubný – Juroška, Uchenna, Blažek, Śehić – Rusnák, Šín, Kubala, Grygar, Šudák – Adediran. Trenér Hapal.
2. pol.: Hrubý – Frydrych, Nogha, Pojezný – Fukala, Boula, Buchta, Ewerton, Holzer – Prekop, Tanko.

Druhé přípravné utkání se hrálo na domácí půdě v rámci oslav stoletého výročí založení klubu. Slavnostnímu výkopu předcházelo oficiální předání Ceny Františka Hrdličky našemu předsedovi Karlu Hladišovi a křest knihy Miloslava Vlašice Sto let fotbalu v Líšni, jehož se zúčastnili kromě autora ministr zdravotnictví Vlastimil Válek, starosta Líšně Břetislav Štefan, vedoucí oddělení podpory sportu Magistrátu města Brna Běla Fikesová a organizační manažerka klubu Dagmar Wallová.

Fotbal se hrál od počátku svižně. Lépe začal prvoligový celek. Hned ve 2. minutě sráželi naši obránci míče z kopaček Šehiče a Šína. Poté dostal míč do sítě Adediran, ale praporek pomezního rozhodčího signalizoval postavení mimo hru. Ve 14. minutě už jeho gól hlavou, po přihrávce Kubaly, platil. Tomáš Vajner se vyznamenal po půl hodině, kdy vytáhl zpod břevna míč z kopačky Šína. Další šanci Baníku promarnil ve 34. minutě Šudák. Téměř vzápětí bylo srovnáno. Brankář Kubný vyrazil centrovaný míč Ibrahima Aldina přímo do nohy obránce Uchenny, od něhož se odrazil do vlastní sítě. Před koncem poločasu ještě Tomáš Vajner kryl střelu Kubaly.

Hned po změně stran byl odpískán pokutový kop, kdy podle hlavního rozhodčího fauloval Renards Rimovičs Prekopa. Baník tedy znovu získal vedení, když nařízenou penaltu proměnil Ewerton. Naši hráči se snažili o vyrovnání. Mohlo přijít už v 54. minutě, kdy Martin Tauš vybojoval míč a mířil sám na Hrubého, který jeho sólo zlikvidoval. Vyrovnání přišlo po faulu Hrubého v pokutovém území, kdy pokutový kop proměnil Ibrahim Aldin, jenž měl poté ještě šanci v 71. minutě, ale Hrubý byl na správném místě. V závěru viděli spokojení diváci ještě břevno a tyč. Břevno orazítkoval ostravský Buchta v 86. minutě, a o dvě minuty později nastřelil tyč testovaný líšeňský hráč David Kratochvíla.

Po závěrečném hvizdu přišly ke slovu penalty. Na které jsme vyhráli 5:3, když ani jeden z nominovaného kvinteta Vajner, Aldin, Tauš, Kratochvíla, Dziuba nezaváhal, zatímco u soupeře druhý pokutový kop Pojezného vyrazil Tomáš Vajner do břevna a tak k pátému baníkovskému kopu ani nedošlo.