V utkání B-týmu zvonily tyče jako zvony na kostelní věži

Místo: Stadion SK Líšeň.
Počet diváků: 152.

Líšeň B: Ulrich – Džupenjuk, Červík, Fall, Daněk – Minařík, Šíp – Bílek, Horký (89. Matocha), Ferlay (74. Toczyski) – Dostálek. Trenér Vytopil.

Velké Meziříčí: Lancman – Sysel (81. Šimáček), Žalud, Hron, Krejčí – Šuta, Kokorský (81. Malata Marek) – Císař (84. Votava), Jonáš, Halcin (68. Havlík) – Malata Mirek. Trenér Volf.

V 19. kole Moravskoslezské divize skupiny D jsme přivítali na našem stadionu soupeře z Velkého Meziříčí. Utkání jsme začali velmi aktivně a už v 6. minutě jsme se mohli radovat. Po prudkém rohovém kopu Šípa si nešťastně srazil míč do vlastní sítě Šuta. Ve 26. minutě se po velmi pěkné kombinaci prosadil Horký, který bohužel nastřelil pouze tyč a ve 42. minutě po další pohledné kombinaci zakončoval Dostálek opět jen střelou do tyče. Ke konci první půle zahrozili i hosté, ale míče do našeho pokutového území naše obrana s přehledem ubránila a tak se šlo do kabin za stavu 1:0.

Do druhého poločasu jsme vstoupili aktivněji a vytvořili si řadu pěkných šancí, ale bohužel bez vstřelené branky. Za zmínku stojí v 56. minutě pěkná střela Minaříka, která orazítkovala opět tyč, následná kombinace a Ferlayovo zakončení skončilo opět na tyči a aby toho nebylo málo, tak po velmi pěkné akci a navedení si míče Dostálkem z rohu pokutového území v 71. minutě skončilo tentokrát na břevnu Lancmanovi branky. Až v 77. minutě jsme prolomili smůlu a po krásném průnikovém lobu Horkého vystřelil Bílek povedenou střelou líšeňským výhru 2:0.

OHLASY PO UTKÁNÍ

Trenér Vytopil: „Na soupeře jsme byli připraveni. Pomohla nám rychlá branka, hráli jsme trpělivě. Škoda neproměněných brankových příležitostí, bylo jich skutečně hodně. Pojistku jsme dali později než jsme si přáli. Mrzí nás, že jsme nemohli prostřídat všechny hráče.“